کارتون اتوبوس های کوچولو

 

کارتون اتوبوس های کوچولو با دوبله فارسی که از شبکه پویا در حال پخش است، محصولی از کشور کره جنوبی است. نام اصلی این کارتون تایو اتوبوس کوچک است. این کارتون برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ خورشیدی در کره جنوبی پخش شد. اما به سرعت به شهرت جهانی رسید و در کشورهای دیگر هم پخش شد. کارتون اتوبوس های کوچولو با دوبله فارسی ، انگیسی، اسپانیولی، ترکی و روسی هم پخش شده است.

 

 

شخصیت اصلی این کارتون اتوبوس کوچولوی آبی رنگ به نام تایو است که در نسخه دوبله فارسی شبکه پویا، سانی نامیده می شود. سانی یک اتوبوس بازیگوش و کنجکاو است. او به همراه دوستان مهربانش به نام های روگی (اتوبوس سبز رنگ)، لنی (اتوبوس زرد رنگ) و روگی (اتوبوس قرمز رنگ) در حال آموختن و تجربه چیزهای جدید است. آنها تلاش می کنند تا با اتوبوس های بزرگتر بیشتر معاشرت کنند تا از تجربه آنها استفاده کنند. سانی و دوستانش داستان های مختلفی را تجربه می کنند و با کمک یکدیگر تلاش می کنند تا مشکل هایی که به وجود آمده است را حل و فصل کنند. از دیگر نکته های آموزشی که در کارتون اتوبوس های کوچولو می توان به آن اشاره کرد، این است که آنها یاد می گیرند که هر یک نقاط قوت و ضعفی دارند که باید به آن احترام بگذارند. به این ترتیب متوجه می شوند که دوستی چقدر با ارزش است.

 

 

کارتون اتوبوس های کوچولو در سه فصل ۲۶ قسمتی ساخته شده است که در مجموع ۷۸ قسمت دارد. با محبوبیت این کارتون، ادامه آن نیز ساخته شد و دو فصل دیگر تا سال سال ۱۳۹۸ ساخته شد و تعداد فصل های این کارتون به ۵ فصل با ۱۳۰ قسمت رسید. هر قسمت این کارتون هم ۱۳ دقیقه است. بچه ها در این کارتون قوانین راهنمایی و رانندگی را نیز خواهند آموخت.

 

در سال ۲۰۱۴ میلادی یا ۱۳۹۳ خورشیدی، فرمانداری سئول تصمیم گرفت تا اتوبوس های شهر سئول را براساس ظاهر سانی، گانی، روگی و لنی طراحی و رنگ آمیزی کنند. این کار براساس طرحی بود که باید به کودکان برای استفاده از اتوبوس آموزش داده می شد.