اسباب بازی و کارتون اسپریت

عکس کارتون اسپریت سیمارون

انیمیشن اسپیریت: سوارای آزادانه که به آن اسپریت سوارکار اسب آزاد نیز می گویند، یک مجموعه تلویزیونی سه بعدی است. این انیمیشن سریالی توسط تلویزیون انیمیشنی کارهای رویایی (DreamWorks) تولید شده است. بچه ها نیز در سال ۲۰۱۷ از طریق نتفیلیکس پخش شد و به سرعت توانست محبوبیت جهانی را به دست آورد. البته این روزها سریال اسپریت سوارکار اسب آزاد با دوبله فارسی نیز در اختیار بچه ها قرار گرفته است.

این سریال انیمیشنی براساس فیلم اسپیریت: اسب سیمارون محصول سال ۲۰۰۲ ساخته شده است که توانست در همان سال جایزه بهترین پویانمایی را از جشنواره اسکار دریافت کند. خیلی از بچه ها اسپریت را از همان فیلم می شناسند و شاید ندانند که سریال آن نیز تولید و پخش شده است.

 

عکس اسباب بازی اسپریت

 

داستان انیمیشن اسپریت

داستان این کارتون مانند کارتون هایی مثل دختر کفشدوزکی و گربه ی سیاه قهرمانانه نیست. در سال های نزدیک به قرن نوزدهم در شهری کوچک به نام میرادرو دختری به نام لاکی با یک اسب وحشی به نام اسپریت مواجه می شود. لاکی ۱۲ سال دارد و خیلی پر شر و شور است . او همراه پدر و عمه اش زندگی می کند و تازه به میرادرو مهاجرت کرده اند. این اسب وحشی اوین دوست لاکی می شود. اما افرادی که اسب را به دام انداخته اند قصد دارند تا این اسب نر را اذیت کنند. لاکی به محض این که متوجه این موضوع می شود به کمک اسب می رود و او را نجات می دهد. در طول داستان لاکی با دو دختر جوان دیگر آشنا می شود که آنها نیز صاحب اسب هستند. یکی از آنها پروگرنگر نام دارد که اسبی از نژاد پالومینو (اسبی کرم رنگ با دم و یال سفید) به نام چیکا لیندا دارد. دختر دیگر ایبگل استون نام دارد و  اسبی از نژاد پینتو (اسبی با لکه های سفید رنگ) دارد که نامش بومرنگ است.

 

 

عروسک و اسباب بازی اسپریت

عروسک هایی که ساخته شده اند، براساس سه شخصیت دختر لاکی، ابیگیل و پرو و همچنین سه اسب دوست داشتنی آنها اسیپریت، چیکا و بومرنگ می باشد. عروسک هایی که برای این شخصیت ها ساخته می شود نیز بسیار سبک وزن هستند و ابعاد خیلی بزرگی هم ندارند. قیمت آنها نیز بین ۱۰ تا ۷۰ دلار می باشد.

عکس اسباب بازی اسپریت

این سریال در نتفیلیکس (Netflix) بسیار پرطرفدار است تا جایی که در سال ۲۰۲۰ به فصل نهم خود رسیده است. البته هر فصل آن شش یا هفت قسمت بیشتر ندارد. اما از آنجایی که این عروسک ها براساس یک سریال انیمیشنی پرطرفدار وارد بازار شده اند بنابراین می توان پیش بینی کرد که با افت مخاطب سریال و تمام شدن آن نیز طرفداران خود را از دست خواهد داد و عمر این عروسک ها هم تمام خواهد شد.