بهترین اسباب بازی های اوپنهایم

بهترین اسباب بازی های سال اوپنهایم OTP

 

شکل گیری بهترین اسباب بازی های اوپنهایم

شکل گیری رویداد بهترین اسباب بازی های اوپنهایم به سال ۱۹۸۹ برمی گردد. جوآن به عنوان کارشناس بسیار معروفی درباره بازی کودکان شناخته می شد. کتاب های او در زمینه بازی کودکان فروش بسیار خوبی داشت. همچنین مقالات او در مجلات معتبر مادر و کودک منتشر می شد. کتاب های او جایزه Mott Literacy و جایزه کتاب کارتر وودسون شورای ملی مطالعات اجتماعی را برده بودند.

بهترین اسباب بازی های سال اوپنهایم OTP

 

در همان سال استفانی دختر جوآن در دانشگاه NYU حقوق می خواند.در آن دوران دوستان استفانی درباره اسباب بازی از او مشاوره می گرفتند. او به صورت مبتدیانه به آنها مشاوره می داد، اما زمانی که اولین فرزندش به دنیا آمد، شرایط کمی فرق کرد. او خیلی زود متوجه شد که اطلاعات مستقلی برای مصرف کنندگان اسباب بازی و رسانه های کودکان وجود ندارد. استفانی به سراغ مادرش جوآن رفت و توانست او را متقاعد کند تا بهترین اسباب بازی های اوپنهایم  Oppenheim Toy Portfolio با نام اختصاری OTP را راه اندازی کنند.

این تیم مادر و دختر نخستین کتابشان را با همکاری هارپر کالینز در سال ۱۹۹۴ نوشتند و در آن بهترین اسباب بازی ها، بهترین ویدئوها، بهترین کتاب ها و بهترین موزیک ها برای کودکان را مشخص کردند. چهار سال بعد آنها انتشارات خود را تأسیس کردند و جشنواره بهترین اسباب بازی های اوپنهایم را به صورت سالانه برگزار نمودند.

 

 

اعتبار جوایز OTP

بهترین اسباب بازی های اوپنهایم امروزه به معیاری شایسته برای مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و رسانه های کودک تبدیل شده است. اعتبار و شهرت این جشنواره به اندازه ای است که برنامه های تلویزیونی Oprah ، CNN ، NBC Nightly News ، ABC World News Tonight ، MSNBC و TODAY Show جوایز و فعالیت های آنها را پوشش می دهند. البته باید این نکته را ذکر کرد که OTP با برنامه تلویزیونی TODAY Show از تلویزیون NBC همکاری ویژه ای دارد. در این برنامه تلویزیونی هر ساله از خانواده هایی از پنجاه ایالت امریکا دعوت می شود تا در نظرسنجی بهترین اسباب بازی های سال اوپنهایم شرکت نمایند.

عنوان بهترین اسباب بازی سال از سوی OTP اعتبار ویژه ای بین خانواده ها دارد. از این رو شرکت های امریکایی که موفق به دریافت این عنوان می شوند، نشان بهترین اسباب بازی اوپنهایم را بر روی محصول خود درج می کنند.

اسباب بازی های شاخص اوپنهایم OTP

 

معیار انتخاب بهترین اسباب بازی های سال

نحوه انتخاب محصول برتر نیز به این صورت است که شرکت های تولید کننده محصولات خود را بدون پرداخت پول به OTP می فرستند. تیم اوپنهایم نیز پس از بررسی های لازم براساس معیارها و شرایط اولیه، ضمن تأیید اسباب بازی، آن را برای خانواده هایی در سراسر ایالات متحده ارسال می کنند. کودکان برای مدتی با آن وسیله بازی کنند. پس از گذشت زمانی مشخص، خانواده ها نظر خود را درباره جنبه های مختلف آن اسباب بازی بیان می کنند.

بنابراین اسباب بازی ابتدا از فیلتر اوپنهایم عبور کرده و سپس توسط مصرف کنندگان اصلی آن مورد ارزیابی قرار می گیرد. زمانی که تولید کننده ای موفق به دریافت جایزه شود اوپنهایم به او مجوز نصب برچسب OTP بر روی بسته بندی هایش را می دهد. این مجوز با پرداخت هزینه صادر می شود.

 

 

رقابت اسباب بازی ها

شرکت های اسباب بازی سازی در چهار رشته و پنج گروه سنی با یکدیگر رقابت می کنند. گروه بندی سنی در اوپنهایم به صورت نوزاد، خردسال، پیش دبستانی، دبستانی (۸-۵ سال) و نوجوان می باشد. بهترین اسباب بازی های  اوپنهایم چهار جایزه مختلف دارد که عبارتند از:

  • جایزه پلاتینیوم جایزه ای است که به خلاقانه ترین و جذاب ترین محصول سال تعلق می گیرد.
  • جایزه کلاسیک نشان آبی به بهترین اسباب بازی های قدیمی تعلق می گیرد که دست کم در پنج سال گذشته در بازار موجود بوده اند. این جایزه به این دلیل اهدا می شود تا سنت ها و بازی های قدیمی حفظ شوند.
  • جایزه نشان طلایی نیز به برجسته ترین و جدیدترین محصولی که مهارت های کودک را تقویت می کند اهدا می شود.
  • جایزه اسنپ به محصولاتی اهدا می شود که خدمات بسیار باکیفیتی به کودکانی که شرایط خاص دارند مانند کودکان استثنایی،می دهند.اسباب بازی های شاخص اوپنهایم OTP

بهترین عروسک های سال ۲۰۱۹ اوپنهایم

 

 

عروسکنشانگروه سنی
Corolle Babipouce Cotton Flower Dollپلاتینیومنوزاد – خردسال

Cuddle + Kind Penelope Flamingo

Cuddle + Kind Violet and Elliot Fawns

پلاتینیومخردسال و پیش دبستانی
Hasbro FurReal Cubby, the Curious Bearپلاتینیومخردسال

Manhattan Toy Forest Friends: Fran Fox and Huck Hedgehog

 

پلاتینیومخردسال و پیش دبستانی
Creatable World Dollsپلاتینیومدبستانی
American Girl Julie’s Pinball Machineپلاتینیومدبستانی
Ambi Ted & Tess Carouselکلاسیک تراشه آبینوزاد
Hasbro Tickle Me Elmoکلاسیک تراشه آبیخردسال
Manhattan Toy Groovy Girls 2019کلاسیک تراشه آبیپیش دبستانی
Manhattan Toy Mon Ami Luckyنشان طلایینوزاد
Cuddle + Kind Violet and Elliot Fawnsنشان طلاییخردسال
Steiff Soft Cuddly Jimmy Teddyنشان طلاییخردسال
WowWee Pinkfong Baby Shark Dancing Dollنشان طلاییخردسال
Dolce Sensory DragonflySNAPنوزاد