اسباب بازی کارتون بن تن

اسباب بازی بن تن

بن تن یک سریال انیمیشن تلویزیونی امریکایی در ژانر تخیلی و ماجراجویی است که توسط استودیو من آو اکشن (Man of Action) و استودیو کارتون شبکه ای (Cartoon Network Studios) تولید و پخش می شود. کارتون بن تن تحسین منتقدان زیادی را توانسته است کسب کند به طوری که تاکنون سه جایزه بین المللی امی را دریافت کرده است. همچنین محبوبیت کارتون بن تن باعث شد تا از روی سریال بن تن چهار فیلم سینمایی مخصوص بن تن نیز در بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ میلادی ساخته شود. این سریال با چهارده سال تولید، رکورد طولانی ترین کارگردانی تاریخ انیمیشن را به خود اختصاص داده است.

 

داستان کارتون بن تن

سریال کارتون بن تن که دارای دوبله فارسی نیز هست، درباره یک پسر نوجوان به نام بن تنیسون است. روزی بن همراه پدربزرگش در جنگلی مشغول سیر و سیاحت بود که جسمی ناشناخته از خارج از جو سیاره زمین در برابر آنها فرود می آید. درون این شی ناشناخته یک ساعت مچی وجود داشت که پدربزرگ بن باید از آن برای نبرد با موجودات شرور استفاده می کرد. اما زمانی که بن به شی نزدیک می شود شی به دست او می چسبد و به این ترتیب بن کسی است که برای مبارزه باید آماده شود.

اسباب بازی بن تن
عکس موجودات پیشرفته بن تن ریبوت

فیلم شناسی و سریال کارتون بن ۱۰

سریال کارتون بن تن از سال ۲۰۰۵ میلادی تا الان در حال تولید و پخش است. این سریال تاکنون در پنج نمایش تلویزیونی پخش شده است که هر نمایش نیز خود دارای چند فصل می باشد و هر فصل هم دست کم از ۱۰ قسمت ۲۲ دقیقه ای تشکیل شده است. این پنج نمایش عبارتند از:

  • نمایش اول: “بن تن” نام داشت که در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ به نمایش گذاشته شد و در چهار فصل ۱۳ قسمتی در تلویزیون نشان داده شد.
  • نمایش دوم: “بن تن : نیروی بیگانه” نام داشت که در سه فصل و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ تولید و پخش شد.
  • نمایش سوم: “بن تن: بیگانه نامحدود” نام داشت که از سال ۲۰۱۰ نمایش آن شروع شد و تا سال ۲۰۱۱ در سه فصل و با ۵۲ قسمت ادامه داشت.
  • نمایش چهارم: “بن تن : همه جا” نام داشت که از سال ۲۰۱۲ و طی دو سال تا سال ۲۰۱۴ و در هشت فصل ده قسمتی نشان داده شد و در مجموع با ۸۰ قسمت و در سال ۲۰۱۴ به کار خود پایان داد.
  • نمایش پنجم: با نام “بن تن” در سال ۲۰۱۶ شروع شد و همچنان ادامه دارد و تا کنون ۴ فصل از آن پخش شده است که در مجموع این ۴ فصل شامل ۱۶۶ قسمت می شوند.

 

فیلم های سینمایی بن ۱۰

فیلم های سینمایی بن تن نیز از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ در پنج نسخه تولید و پخش شده اند. در سال ۲۰۰۷ فیلم سینمایی “راز آمنیتریکس” ، در سال ۲۰۰۷ “سرعت در برابر زمان”، در سال ۲۰۰۹ فیلم سینمایی “نیروی بیگانگان” و “بن تن نیروی بی پایان” در سال ۲۰۱۲ تولید و پخش شد که دوبله فارسی آن نیز انجام گرفته است. 

در سال ۲۰۲۰ نیز فیلم سینمایی دیگری از بن تن در حال ساخت است تا در همین سال پخش و متشر شود. این فیلم سینمایی “در مقابل جهان” نام دارد.

اسباب بازی بن تن
عکس موجودات پیشرفته بن تن ریبوت

برای مشاهده مشخصات انواع اسباب بازی های بن تنیسون بر رویقیمت و خرید انواع ساعت و اسباب بازی بن تن” کلیک کنید.

 

اسباب بازی بن تن مبارز

امتیاز تولید و ساخت عروسک ها و اسباب بازی های بن تن مبارز در ابتدا به شرکت باندای داده شده بود. شرکت باندای تا ۴ نمایش اول آن  کار تولید اسباب بازی های بن تن را انجام می داد. از سال ۲۰۱۶ میلادی تا کنون، شرکت پلی میتس تویز توانست امتیاز تولید عروسک ها و اسباب بازی های بن تن را با پرداخت حق امتیاز آن تصاحب کند. این محصول در سراسر دنیا با ۶ میلیارد دلار فروش به رشد بی سابقه ای رسیده است.

در حال حاضر انواع اسباب بازی بن تن مبارز و شخصیت هایی که او به آنها تبدیل می شوند مانند کله الماسی یا دایموند هد و وسایل آنها تولید می شوند که از ۱۰ تا ۱۱۰ دلار قیمت گذاری شده اند. معمولاً گروه سنی مناسب این اسباب بازی ها بیش از ۴ سال است. البته در دالیدل می توانید اطلاعات و قیمت نسخه های اورجینال اسباب بازی بن تن و شخصیت های محبوب دایموندهد و هیت بلاست تولید شرکت پلی میتس تویز را با کلیک در لینک زیر مشاهده نمایید.

 

عکس ساعت بن تن
عکس ساعت بن تن

مقاله پیشنهادی: لاک پشت های نینجا

 

ساعت بن تن

همان گونه که در عکس ساعت مچی بن تن مشاهده می کنید، ساعت بن ۱۰ یک ساعت مچی بسیار خاص است. این ساعت مچی آمنیتریکس نام دارد و درون خود DNA گونه های مختلف جانوری موجودات خارج از زمین را در خود نگه داری می کند. ساعت مچی بن تن به او این امکان را می دهد تا به ۶۳ موجود خیالی و فرازمینی تبدیل شود. در بین شخصیت های کارتون بن تن موجوداتی مانند وی بیگ (تاکوستار) دایموندهد (کله الماسی) و هیت بلاست (مرد آتشین) شهرت خیلی زیادی به دست آورده اند به طوری که از روی این شخصیت ها اسباب بازی و اکشن فیگورهای متنوعی ساخته شده است.

کله الماسی یا دایموندهد از الماس یا همان کریستال ساخته شده است که در سطح کره زمین وجود ندارد. دایموندهد می تواند بلورها یا کریستال هایش را پرتاب کرده و یا با آنها دیوار بسیار محکمی بسازد. همچنین دایموند هد قادر است تا اعضای بدنش را در صورت آسیب دیدگی دوباره بازسازی نماید. البته دایموندهد یک نقطه ضعف نیز دارد و آن هم صدا است.

هیت بلاست نیز موجودی آتشین است که می تواند با آتش خود گردبادی آتشین بسازد. هیت بلاست می تواند دیگران را بدون آن که آسیبی ببیند با استفاده از گردباد آتشین از نقطه ای به نقطه دیگر جابه جا کنند. البته می توان حدس زد که دشمن هیت بلاست چیست و آن هم چیزی نیست جز آب.

 

برای مشاهده مشخصات انواع فیگور بر رویفروشگاه خرید اکشن فیگور ارزان” کلیک کنید.