عروسک و کارتون السا و آنا

عکس عروسک های آنا و السا

 

کارتون فروزن یا یخ زده محصولی از شرکت دیزنی است. جالب است بدانید انیمیشن فروزن موفق به دریافت دو جایزه اسکار برای “بهترین انیمیشن” و همچنین “بهترین آهنگ اورجینال” برای آهنگ بیا بریم شده است. در اینجا کلی مطلب جالب درباره کارتون السا و آنا برایتان خواهیم گفت، با همدیگر کارتون فروزن ۱ و ۲ را تماشا خواهیم کرد. همچنین عکس های السا و آنا را با هم خواهیم دید و کلی مطلب جالب درباره عروسک های السا و آنا برایتان خواهیم گفت که قطعاً تا به حال نمی دانسته اید. پس بزن بریم!

 

السا و آنا چگونه به وجود آمدند

اوایل سال ۱۹۳۷ دیزنی دنبال این بود تا از روی یک افسانه کودکانه به نام ملکه برفی یک نسخه سینمایی تولید کند. این افسانه داستانی درباره دو کودک بود. گردا در داستان ملکه برفی در واقع همان پرنسس آنا بود و کودک دوم کای بود که نقش منفی داستان را برعهده داشت. در افسانه ملکه برفی از چشمان کای بلور یخی بیرون می آمد و توسط ملکه برفی دزدیده می شد. شرکت دیزنی سعی داشت تا با الهام از افسانه ملکه برفی فیلمی تولید کند که باور پذیر باشد. بنابراین کمی از شخصیت های داستان ملکه برفی فاصله گرفت و شروع به تولید و ساخت فیلم های زیادی براساس این داستان در طول سال های گوناگون کرد که خیلی موفق نبودند.

 

 

در سال ۲۰۱۱ تیم نویسندگان دیزنی تصمیم گرفتند تا با الهام از شخصیت ملکه برفی برای آنا یک خواهر خلق کنند و نام او را السا بگذارند. در مدت یک سال تغییرات مختلفی بر روی شخصیت پردازی السا انجام شد تا این که السای فیلم یخ زده خلق شد. در سال ۲۰۱۳ دیزنی عروسک های السا و آنا جادوی موسیقی را روانه بازار کرد. عروسک ها می توانستند آهنگ های فیلم یخ زده را بخوانند و در انواع گوناگونی مانند عروسک مد، مینی عروسک، عروسک پولیشی و عروسک های السای نوپا روانه بازار شدند. با موفقیت عروسک ها دیزنی شروع به تولید ظروف و لیوان، وسایل خواب، وسایل سفر و دکوراسیون منزل با طرح دو خواهر کرد.

 

عکس السا و آنا کارتون فروزن

 

فیلم کارتون فروزن یا یخ زده

حدود ده سال فیلم نامه انیمیشن فروزن در زیرزمین شرکت دیزنی خاک می خورد. تا این که سرانجام شرکت دیزنی در سال ۲۰۱۳ با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری انیمیشن فروزن یا یخ زده را به روی پرده سینماها برد. در آن زمان کارتون فروزن توانست حدود ۴۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. انیمیشن یخ زده توجه کودکان زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب کرد.

داستان کارتون فروزن

داستان کارتون فروزن داستان دو خواهر به نام های السا و آنا است. السا دارای قدرت خطرناکی است و می تواند همه چیز را منجمد کند. به همین دلیل والدین آنها تصمیم می گیرند تا دو خواهر را از همان کودکی از یکدیگر جدا کنند تا به آنا آسیبی نرسد. اما سرانجام السا در نیمه تابستان باعث می شود تا سرزمینش یخ بزند و داستان دو خواهر از همین جا آغاز می شود.

انیمیشن فروزن چند قسمت دارد

با موفقیت انیمیشن فروزن در سال ۲۰۱۳ شرکت دیزنی کنار نکشید. بلکه تازه اول موفقیت های خواهران فروزن بود. در سال ۲۰۱۵ یک انیمیشن کوتاه هفت دقیقه ای و در سال ۲۰۱۷ یک انیمیشن کوتاه دیگر ۲۲ دقیقه ای تولید نمود. هدف دیزنی از تولید این مینی فیلم ها صرفاً گرم نگه داشتن بازار و کسب توجه مخاطبان کارتون فروزن بود. سرانجام در اواخر سال ۲۰۱۹ سری دوم انیمیشن یخ زده با عنوان Frozen II منتشر شد.

 

کارتون فروزن ۱ با دوبله فارسی

 

 

کارتون فروزن ۲ با دوبله فارسی

 

در این بخش تمام قسمت های کارتون قرار داده شده است. اگر آنها را نمی بینید، حتماً فیلترشکن خود را خاموش کنید.

 

انواع عروسک های السا و آنا

یکی از شرکت های زیر مجموعه دیزنی شرکت Disney Consumer Products می باشد که تولید عروسک های آنا و السا را برعهده دارد. در خط تولید عروسک های آنا و السا شخصیت های دیگری مانند اولاف نیز حضور دارند. همچنین اکسسوری و لوازم جانبی مانند کیف، لگو و پیراهن با طرح هایی از انیمیشن یخ زده نیز تولید می شود.

 

 

نسخه های هالو نیشن

تولید عروسک های السا و آنا نیز در طرح ها و مدل های مختلف از جمله عروسک های مد انجام می گیرد. یکی از مدل های تولیدی، هالو نیشن (HALO NATION) می باشد. البته این مدل بسیار ظریف بوده و به گفته برخی مشتریان از کیفیت خوبی برخوردار نبودند. از سویی دیگر این عروسک ها تنها قابلیت چرخش دست ها و پاهایشان را داشتند. ارتفاع این عروسک ها حدود ۲۵ سانتی متر بود.

فانکوپاپ السا و آنا

تولید عروسک ها و یا بهتر است بگوییم فیگورهای فانکوپاپ! زیر نظر شرکت شرکت فانکو و با مجوز شرکت دیزنی انجام می شود. فانکوپاپ السا و آنا، السا پاپ و آنا پاپ نام دارند که در زیر می توانید عکس فانکوپاپ السا و آنا را ببینید.

عروسک و کارتون السا و آنا در کارتون یخ زده

 

عکس فروزن فانکوپاپ السا و آنا

عروسک های شانا تویز

مدل دیگری با عنوان عروسک پرنسس های شانایا تویز (Shanaya Toys Princess) وجود دارد که همراه با اکسسوری های بسیار متنوعی تولید شده است. این سری از عروسک ها از کیفیت پلاستیک بهتری برخوردار هستند. سری سوم عروسک های مد آنا و السا، جکس پاسیفیک (Jakks Pacific) می باشد. البته عروسک های جکس پاسیفیک در مقیاس جیبی ساخته شده اند.

تمام عروسک های گفته شده اورجینال بوده و با مجوز شرکت دیزنی تولید می شود که با توجه به شرایط فعلی ایران امکان واردات این محصولات به داخل کشور ممکن نیست. اما برای خرید فیگورها و عروسک های السا و آنا می توانید از فروشگاه دالیدل دیدن کنید.

 

عکس های السا و آنا

 

عکس های السا و آنا فروزنعکس های السا و آنا فروزن

 

 

 

رکوردشکنی عروسک های السا و آنا

عروسک باربی در حاشیه عروسک های فروزن

براساس تحقیقاتی که سازمان ملی خرده فروشی در امریکا در کریسمس سال ۲۰۱۴ انجام داد، هر ساله در خریدهای سال نو میلادی عروسک های باربی بهترین فروش را در بین عروسک ها داشته اند. در حالی که برای نخستین بار در چند دهه گذشته این رکورد را عروسک های آنا و السا به خود اختصاص دادند. البته از سال ۲۰۱۸ با معرفی عروسک های ال او ال سورپرایز در بازارهای جهانی، این عروسک کاملاً جانشین باربی ها شد و در بین عروسک های مد از بیشترین محبوبیت برخوردار شده است.

این دو خواهر توانسته بودند برای اولین بار پس از چندین سال، بالاخره طلسم چند ساله باربی را بشکنند و رسماً عروسک های باربی را به حاشیه برانند. این موضوع مقدمه ای شد بر این که شرکت دیزنی قدرت خود را به رخ شرکت متل بکشد. چرا که توانسته بود به حکومت پنجاه ساله عروسک های باربی پایان دهد. شاید همین موضوع باعث شده بود تا شرکت متل برای دریافت مجوز تولید عروسک پرنسس های دیزنی وارد رقابت شدیدی با شرکت هاسبرو شود.

 

عروسک و کارتون السا و آنا در کارتون یخ زده

عکس عروسک های السا و آنا