عروسک های السا و آنا

عکس عروسک های آنا و السا

 

عروسک های آنا و السا براساس شخصیت های انیمیشن فروزن یا یخ زده خلق شده اند. کارتون فروزن یا یخ زده محصولی از شرکت دیزنی می باشد. بنابراین تولید هر گونه وسیله ای با طرح این دو خواهر باید با مجوز دیزنی صورت بگیرد. انیمیشن فروزن موفق به دریافت دو جایزه اسکار برای “بهترین انیمیشن” و همچنین “بهترین آهنگ اورجینال” برای آهنگ بیا بریم شده است. در این مقاله نگاهی به فیلم شناسی کارتون فروزن می اندازیم و سپس به سراغ معرفی انوع عروسک های فروزن و رکوردشکنی تاریخی السا و آنا می رویم.

عروسک و کارتون السا و آنا در کارتون یخ زده

عکس السا و آنا

کارتون و انیمیشن فروزن یا یخ زده

حدود ده سال فیلم نامه انیمیشن فروزن در آرشیو دیزنی خاک می خورد. تا این که سرانجام شرکت دیزنی در سال ۲۰۱۳ با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری انیمیشن فروزن یا یخ زده را به بازار معرفی کرد. کارتون فروزن توانست حدود ۴۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. انیمیشن یخ زده توجه کودکان زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب کرد. داستان کارتون فروزن داستان دو خواهر به نام های السا و آنا است. السا دارای قدرت خطرناکی است و می تواند همه چیز را منجمد کند. به همین دلیل والدین آنها تصمیم می گیرند تا دو خواهر را از همان کودکی از یکدیگر جدا کنند تا به آنا آسیبی نرسد. اما سرانجام السا در نیمه تابستان باعث می شود تا سرزمینش یخ بزند و داستان دو خواهر از همین جا آغاز می شود.

با موفقیت انیمیشن فروزن در سال ۲۰۱۳ شرکت دیزنی کنار نکشید. بلکه تازه اول موفقیت های خواهران فروزن بود. در سال ۲۰۱۵ یک انیمیشن کوتاه هفت دقیقه ای و در سال ۲۰۱۷ یک انیمیشن کوتاه دیگر ۲۲ دقیقه ای تولید نمود. هدف دیزنی از تولید این مینی فیلم ها صرفاً گرم نگه داشتن بازار و کسب توجه مخاطبان کارتون فروزن بود. سرانجام در اواخر سال ۲۰۱۹ سری دوم انیمیشن یخ زده با عنوان Frozen II منتشر شد.

عکس کارتون و انیمیشن السا و آنا

پوستر کارتون فروزن ۱ و ۲

 

قصه اصلی ماجرای السا و آنا

اوایل سال ۱۹۳۷ دیزنی دنبال این بود تا از روی یک افسانه کودکانه به نام ملکه برفی یک نسخه سینمایی تولید کند. این افسانه داستانی درباره دو کودک بود. گردا در داستان ملکه برفی فردی در واقع همان پرنسس آنا بود و کودک دوم کای بود که نقش منفی داستان را برعهده داشت. در افسانه ملکه برفی از چشمان کای بلور یخی بیرون می آمد و توسط ملکه برفی دزدیده می شد. شرکت دیزنی سعی داشت تا با الهام از افسانه ملکه برفی فیلمی تولید کند که باورپذیر باشد. بنابراین کمی از شخصیت های داستان ملکه برفی فاصله گرفت و شروع به تولید و ساخت فیلم های زیادی براساس این داستان در طول سال های گوناگون کرد که خیلی موفق نبودند.

در سال ۲۰۱۱ تیم نویسندگی تصمیم گرفتند تا با الهام از شخصیت ملکه برفی برای آنا یک خواهر خلق کنند و نام او را السا بگذارند. در مدت یک سال تغییرات مختلفی بر روی شخصیت پردازی السا انجام شد تا این که السای فیلم یخ زده خلق شد.  در سال ۲۰۱۳ دیزنی عروسک های السا و آنا جادوی موسیقی را روانه بازار کرد. عروسک ها می توانستند آهنگ های فیلم یخ زده را بخوانند و در انواع گوناگونی مانند عروسک مد، مینی عروسک، عروسک پولیشی و عروسک های السای نوپا روانه بازار شدند. با موفقیت عروسک ها دیزنی شروع به تولید ظروف و لیوان، وسایل خواب، وسایل سفر و دکوراسیون منزل با طرح دو خواهر کرد.

عروسک و کارتون السا و آنا در کارتون یخ زده

عکس السا و آنا

 

برای مشاهده انواع عروسک دخترانه بر روی “عروسک دخترانه جدید شیک” کلیک کنید

 

انواع عروسک های السا و آنا

یکی از شرکت های زیر مجموعه دیزنی شرکت Disney Consumer Products می باشد که تولید عروسک های آنا و السا را برعهده دارد. در خط تولید عروسک های آنا و السا شخصیت های دیگری مانند اولاف نیز حضور دارند. همچنین اکسسوری و لوازم جانبی مانند کیف، لگو و پیراهن با طرح هایی از انیمیشن یخ زده نیز تولید می شود.

تولید عروسک های آنا و السا نیز در طرح ها و مدل های مختلف از جمله عروسک های مد انجام می گیرد. یکی از مدل های تولیدی، هالو نیشن (HALO NATION) می باشد. البته این مدل بسیار ظریف بوده و به گفته برخی مشتریان از کیفیت خوبی برخوردار نبودند. از سویی دیگر این عروسک ها تنها قابلیت چرخش دست ها و پاهایشان را داشتند. ارتفاع این عروسک ها حدود ۲۵ سانتی متر بود.

 

برای مشاهده انواع عروسک خواهران فروزن بر روی “عروسک های السا و آنا” کلیک کنید.

 

مدل دیگری با عنوان عروسک پرنسس های شانایا تویز (Shanaya Toys Princess) وجود دارد که همراه با اکسسوری های بسیار متنوعی تولید شده است. این سری از عروسک ها از کیفیت پلاستیک بهتری برخوردار هستند. سری سوم عروسک های مد آنا و السا، جکس پاسیفیک (Jakks Pacific) می باشد. البته عروسک های جکس پاسیفیک در مقیاس جیبی ساخته شده اند. مدل دیگر عروسک های یخ زده به سبک فانکو پاپ تولید می شود. این سری طبیعتاً توسط شرکت فانکو تولید می شوند و السا پاپ و آنا پاپ نام دارند.

عروسک و کارتون السا و آنا در کارتون یخ زده

 

عروسک باربی در حاشیه عروسک های آنا و السا

براساس تحقیقاتی که سازمان ملی خرده فروشی در امریکا در کریسمس سال ۲۰۱۴ انجام داد، هر ساله در خریدهای سال نو میلادی عروسک های باربی بهترین فروش را در بین عروسک ها داشته اند. در حالی که برای نخستین بار در چند دهه گذشته این رکورد را عروسک های آنا و السا به خود اختصاص دادند. البته از سال ۲۰۱۸ با معرفی عروسک های ال او ال سورپرایز در بازارهای جهانی، این عروسک جانشینی باربی ها را به عهده گرفته اند.

این دو خواهر توانسته بودند برای اولین بار پس از چندین سال، بالاخره طلسم چند ساله باربی را بشکنند و رسماً عروسک های باربی را به حاشیه برانند. این موضوع مقدمه ای شد بر این که شرکت دیزنی قدرت خود را به رخ شرکت متل بکشد. چرا که توانسته بود به حکومت پنجاه ساله عروسک های باربی پایان دهد. شاید همین موضوع باعث شده بود تا شرکت متل برای دریافت مجوز تولید عروسک پرنسس های دیزنی وارد رقابت شدیدی با شرکت هاسبرو شود.

 

عروسک و کارتون السا و آنا در کارتون یخ زده

 

برای مشاهده قیمت انواع عروسک پرنسس ها بر روی “عروسک پرنسس های دیزنی” کلیک کنید.

تمام شد
۸۹,۰۰۰ تومان
۶۵,۰۰۰ تومان
۳۹,۰۰۰ تومان
۸۴,۰۰۰ تومان

برای مشاهده تمام محصولات بر روی “فروشگاه خرید اینترنتی عروسک و اسباب بازی” کلیک کنید