بازی بتلفیلد Battlefield V

بازی بتلفیلد v

بازی بتلفیلد v یک بازی تیراندازی اول شخص است که توسط  شرکت DICE توسعه یافته و توسط شرکت Electronic Arts نیز منتشر شده است. این یازدهمین قسمت اصلی از سری بازی بتلفیلد و جانشین بتلفیلد ۱ در سال ۲۰۱۶ است. بازی بتلفیلد v در ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸ برای ویندوز، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شد. البته کسانی که نسخه دیلاکس این بازی را پیش‌سفارش کرده بودند، زودتر دریافت کردند. بازی بتلفیلد v بر اساس جنگ جهانی دوم ساخته شده است و ادامه داستان بازی بتلفیلد ۱است که درباره جنگ جهانی اول بود.

انتشار بازی بتلفیلد v

بازی بتلفیلد v battlefield

استقبال قبل از انتشار از بازی متفاوت بود و تریلر اعلامی باعث واکنش شدید برخی از طرفداران این سری شد. پس از انتشار، بازی بتلفیلد v به طور کلی نقدهای خیلی خوبی از منتقدان دریافت کرد. گیم پلی و حالت های چندنفره جدید آن بسیار مورد تمجید قرار گرفت اما به دلیل کمبود محتوا در زمان عرضه و عدم وجود نوآوری مورد انتقاد قرار گرفت. این بازی تا پایان سال ۲۰۱۸ توانست ۷.۳ میلیون نسخه بفروشد. اما یک ناامیدی تجاری برای الکترونیک آرتز و طرفدارانش رخ داد. در ۲۳ آوریل ۲۰۲۰، اعلام شد که پشتیبانی از بازی تا تابستان ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت و این آخرین به روز رسانی اصلی آن بود.

گیم پلی بازی

بازی بتلفیلدv  به طور گسترده بر روی ویژگی ها و مکانیک های مبتنی بر حزب، کمبود منابع و حذف “انتزاعات” مکانیک بازی برای افزایش واقع گرایی متمرکز شده است. تمرکز گسترده‌ای روی سفارشی‌سازی بازیکن از طریق سیستم جدید بازی بتلفیلد v وجود دارد. در آن بازیکنان می‌توانند چندین شخصیت را با گزینه‌های آرایشی و اسلحه های متنوع ایجاد کنند. اقلام آرایشی و ارزی که برای خرید دیگران استفاده می شود، فقط با تکمیل اهداف درون بازی قابل دستیابی است.

بازی بتلفیلد v دارای چندین حالت چند نفره جدید است، از جمله حالت مبارزاتی “پیوسته”، “Firestorm” و “Grand Operations”.

حالت Grand Operations

حالت Grand Operations گسترش حالت “عملیات” است که در بتلفیلد ۱ معرفی شده بود. این حالت روی مسابقاتی تمرکز دارد که در چند مرحله برای شبیه سازی یک کمپین از جنگ انجام می شود. در Grand Operations هر دور دارای اهداف خاصی خواهد بود و عملکرد در هر مرحله نسبت به مرحله بعدی تأثیر می گذارد. اگر روز پایانی با یک برد تقریبی به پایان برسد، مسابقه یک “پایه نهایی” خواهد داشت و بازیکنان تا آخرین نفری که روی نقشه ای که به طور مداوم کوچک می شود خواهند جنگید.

حالت Combined Arms

بازی بتلفیلد Battlefield V

بازی بتلفیلد v هم مثل بتلفیلد ۱، این بازی دارای مجموعه‌ای از “داستان‌های جنگ” تک‌نفره است که بر اساس جنبه‌های جنگ جهانی دوم است. این بازی همچنین دارای یک حالت مشارکتی است که از زماز بتلفیلد ۳ به نام “Combined Arms” دیده نشده بود. در این حالت حداکثر چهار بازیکن می توانند مأموریت ها را با هم انجام دهند و دارای مأموریت ها و اهداف پویا می باشند. بنابراین نمی توان هر بار مأموریت ها را به یک شکل انجام داد.

حالت Firestorm

حالت بتل رویال حول محور “ستون های اصلی تخریب، بازی تیمی و وسایل نقلیه” این فرنچایز ساخته شده است. نام “فایرستورم” به طوفان واقعی آتش اشاره دارد که بازیکنانی مشابه مکانیک بازی محبوب بتل رویال را در محدود کردن منطقه بازی محدود می کند. علاوه بر این، این حالت بازی خاص توسط خود DICE توسعه داده نشده است، بلکه به Criterion Games برون سپاری شده است و دارای بزرگترین نقشه ایجاد شده توسط این فرنچایز تا به امروز است. این بازی توسط ۶۴ بازیکن قابل بازی است که می تواند به ۱۶ تیم با تمرکز بر کار تیمی تقسیم شود.

بررسی ویدئویی بازی بتلفیلد v

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − هشت =