بزرگترین عروسک دنیا

بزرگترین عروسک جهان

 

بزرگترین عروسک جهان عروسکی است که ارتفاع و هیکل بزرگی دارد. در کتاب رکوردهای گینس اثری از بزرگترین عروسک خرسی دنیا و یا بزرگترین عروسک باربی دنیا نخواهید یافت. بزرگترین عروسک خرسی جهان و یا بزرگترین عروسک باربی دنیا فقط طی مراسم هایی که جنبه تبلیغاتی داشته است، رونمایی شده اند. با این حال در گینس برای عروسک سه رکورد جالب دیگر به ثبت رسیده است. 

 

بلندترین و بزرگترین عروسک دنیا

خیریه کودکان در پالمیرا کلمبیا معنای جدیدی به شعار “همه عروسک بشیم” بخشیده است. این مؤسسه برای دنیایی بهتر کار ساخت بزرگ ترین عروسک پارچه ای جهان را به اتمام رسانده است و دهمین سال روز ملی بچه ها در کلمبیا را با آن جشن گرفتند. روز بچه ها در کلمبیا برای نخستین بار در شهر پالمیرا و در سال ۲۰۰۴ سنت گذاری شد.

بزرگترین عروسک جهان عروسک نانا نام دارد که ۶ متر و ۸۸ سانتی متر ارتفاع دارد. عروسک نانا از دو برابر قد بلندترین مرد جهان هم بلندتر است. برای ساخت بلندترین و بزرگترین عروسک دنیا داوطلبان ساخت عروسک ابتدا اسکلتی با استفاده از بامبو ضخیم ساختند و از پایه بتنی برای نصب آن استفاده کرددند. همچنین از فولاد تنیده برای حفظ تمام آن به کار گرفتند.

قبل از عروسک نانا این رکورد در اختیار عروسک پارچه ای دیگری بود که ۴ متر و ۸۰ سانتی متر ارتفاع داشت. این عروسک در شهر جنووا ایتالیا و در سال ۲۰۰۵ در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسیده بود.

بزرگترین عروسک دنیا

 

 

بزرگترین عروسک پروسلین دنیا

براساس کتاب رکوردهای جهانی گینس در فوریه ۲۰۲۰ ، بزرگترین عروسک پروسلین جهان توسط وانگ چو و دنگ جیاکی ساخته شد. این عروسک در شهر جینگ دژان چین و در تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۸ با ارتفاع ۱ متر و ۷۲ سانتی متر ثبت رکورد شد.

دور قفسه سینه عروسک ۷۰ سانتی متر، عرض کمرش ۵۲ سانتی متر و عرض باسن او ۷۴ سانتی متر می باشد. پورسلین جنس عروسک است که قبل از عروسک های پلاستیکی ساخته می شدند. اگر درباره پورسلین اطلاعی ندارید می توانید مقاله عروسک های صنعتی را مطالعه کنید.

 

بزرگترین عروسک باربی جهان

 

 

بزرگترین نمایش از عروسک های دستساز جهان

بزرگترین عروسک دستساز جهان در اختیار هندی ها است. این عروسک توسط انجمن متخصصان و عروسک سازان سانسکریت ساخته شده است. بزرگترین عروسک دست ساز دنیا در شهر بنگلور و در گارودا مال در تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۹ رونمایی شد. همان گونه که در تصویر زیر می بینید این عروسک کاملاً براساس فرهنگ هند ساخته شده است.

در واقع خانم ویجیتا ریتیش خالق مجموعه ۱۳۵۰ عروسک دستساز بود که در نمایشی بزرگ در پاساژ گارودا مال شهر بنگلور به نمایش گذاشت. او تمام عروسک ها را از مواد زائد ظرف مدت ۵ ماه ساخته است.

 

بزرگترین نمایشگاه عروسک جهان