بهترین بازی های کامپیوتری براساس امتیاز متاسکور

بهترین بازی های کامپیوتری

بهترین بازی های کامپیوتری براساس امتیاز متاسکور سنجیده می شود. زیرا این معیار یکی از اصلی ترین چیزها برای خوب بودن یک بازی محسوب می شود. سایت متاکریتیک نمرات منتقدین به محصولات مخلتف سرگرمی که در دنیای منتشر می شود مانند آلبوم موسیقی، فیلم و سریال، و بازی‌های ویدیویی را جمع‌آوری می کند. سپس با توجه به میانگین آنها بین ۱ تا ۱۰۰ به آنها امتیاز می دهد. متاکریتیک امتیاز متاسکور را با رنگ قرمز، زرد و یا سبز نشان خواهد داد. متاکریتیک برای گیم های ویدئویی یکی از مهم ترین شاخص ها محسوب می شود. به همین دلیل در این مقاله بهترین بازی های کامپیوتری را براساس امتیاز متاسکور برایتان فهرست کرده ایم.

 

۱-    Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium – The Final Cut نسخه قطعی RPG است. در این بازی می توانید رویاهای سیاسی خود را دنبال کنید. مثل یک رهبر فوق العاده با مردم محلی شهر ملاقات کنید و از مشکلات آنها سؤال کنید و یک منطقه بکر را شکوفا  کنید. صداگذاری کامل، پشتیبانی عالی از کنترلر و پشتیبانی از زبان های زیاد نیز وجود دارد. این بازی از نوع جهان باز است. در نقش یک کارآگاه هستید که یک سیستم مهارت منحصر به فرد در اختیار شما قرار دارد. بازجویی از شخصیت‌های فراموش نشدنی، قتل‌ها یا گرفتن رشوه. چالش های شما در مسیر تبدیل شدن به یک قهرمان است. این بازی که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است، توانسته است امتیاز متاسکور ۹۷ و از طرف کاربران امتیاز ۸.۲ را دریافت کند.

بازی کامپویتری

 

۲-    Half-Life 2

بازی نیمه عمر ۲ یا Half-Life 2در سال ۲۰۰۴ و توسط شرکت متاکریتیک منتشر شده است. در این بازی حس تعلیق، واقع گرایی و واکنش های جذابی را تجربه خواهید کرد. نیمه عمر ۲ در سبک بازی های جهان باز است که حضور بازیکن در اطرافش مانند رفتار محیط و احساسات دوست و دشمن بسیار تاثیر می گذارد. شما باید کلنگ گوردون فریمن را بردارید و در زمینی که پر از بیگانگان است به راه خود ادامه دهید. بازی نمیه عمر ۲ توانسته است از وی متاسکور امتیاز ۹۶ و از طرف کاربران امتیاز ۹.۲ را دریافت کند.

half-life 2 بازی کامپیوتری

 

۳-    Grand Theft Auto V

لس سانتوس یک کلان شهر آفتابی در GTA V است. ستاره‌ها و سلبریتی‌ها در حال محو شدن هستند اما همه در حال تلاش برای زنده ماندن اند. در میان این آشفتگی، سه جنایتکار خیلی خاص شانس خود را برای بقا و موفقیت امتحان می‌کنند: فرانکلین، یک مزاحم خیابانی است که به دنبال فرصت‌های ملموس و پول زیاد است. مایکل، یک تبهکار حرفه‌ای است که در حال گذراندن دوران بازنشستگی اش است. تروور نیز یک شخص خشن است که فرصت های زیادی را در زندگی از دست داده است. آنها با سابقه درخشانی که در دزدی و تبهکاری دارند دست به ریسک بزرگی می زنند تا بتوانند خود را در تاریخ جاودانه کنند. امتیاز متاسکور به این بازی ۹۶ و امتیاز کاربران نیز ۷.۸ می باشد.

بازی کامپیوتری gta v

 

۴-    The Orange Box

در بازی جعبه پرتقالی یا The Orange Box دوباره باید کلنگ گوردون فریمن را بردارید و در میان بیگانگان که همه جا را پر کرده اند زمین را نجات دهید. در نیمه عمر ۲ شما باز در نقش دکتر فریمن هستید که باید با عواقب کارهایی که قبلا انجام داده اید روبرو شوید. فریمن با کمک آلیکس ونس و رباتش به نبرد علیه نیرویهای کمباین می رود. این بازی از نوع اکشن تک نفره است. سبک هنری بازی بسیار جسورانه است و دارای پیشرفته ترین گرافیک در بین هر بازی مبتنی بر منابع است. متاسکور به این بازی ۹۶ و کاربران نیز ۹.۱ داده اند.

بازی کامپیوتری the orange box

 

۵-  Half-life

Half-Life داستان سرایی عالی در سنت استفن کینگ را با اکشن شدید و فناوری پیشرفته ترکیب می کند تا دنیایی واقع گرایانه و ترسناک ایجاد کند که در آن بازیکنان برای زنده ماندن باید هوشمندانه فکر کنند. Half-Life بیش از ۵۰ جایزه بهترین بازی سال را از نشریات سراسر جهان دریافت کرده است و در شماره نوامبر ۱۹۹۹ PC Gamer به عنوان “بهترین بازی رایانه شخصی تاکنون” انتخاب شده است. متاسکور نیز به این بازی امتیاز ۹۶ و کاربران نیز امتیاز ۹.۱ را داده اند.

بازی کامپیوتری half-life

 

۶- BioShock

BioShock فراتر از “راهروهای فرار و تفنگ”، “هوش مصنوعی هیولا-کمد” و جهان های ثابت، یک تجربه FPS زنده، منحصر به فرد و غیرقابل پیش بینی است. پس از سقوط هواپیمای شما در آب‌های یخی ناشناخته، یک حمام‌سفر زنگ‌زده را کشف می‌کنید و به Rapture فرود می‌آیید. رپچر شهری زیر دریا می باشد و یک جامعه ایده آلیستی برای گروهی از دانشمندان، هنرمندان و صنعتگران ساخته شده بود و دیگر وجود ندارد. اکنون شهر مملو از اجساد است. نگهبانان قدرتمند وحشیانه در راهروها پرسه می زنند. در حالی که دختران کوچک مرده ها را غارت می کنند و شهروندان جهش یافته ژنتیکی همواره در کمین شما هستند. با هک کردن دستگاه‌های مکانیکی، فرماندهی برجک‌های امنیتی، کنترل دنیای خود را به دست خواهید گرفت.

در بایوشاک گرافیک های نسل بعدی را واقعاً تجربه خواهید کرد که به وضوح شهر مهجور هنر دکو را به تصویر می کشد، که با جزیی ترین و واقعی ترین جلوه های آبی که تا به حال در یک بازی ویدیویی ایجاد شده است برجسته شده است. بایوشاک در سال ۲۰۰۷ منتشر شده است و امتیاز آن در متاسکور ۹۶ و امتیاز کاربران نیز ۸.۶ می باشد.

بازی کامپیوتری bioshock

 

۷-  Baldur’s Gate II: Shadows of Amn

بازی Baldur’s Gate II: Shadows of Amn ادامه داستانی حماسی است که در “دروازه بالدور” آغاز شد. بازی در امتداد بخش جنوبی ساحل شمشیر، منطقه ای دقیق و غنی از قلمروهای فراموش شده به نام آمن، جریان دارد. امتیاز متاسکور ۹۵ و امتیاز کاربران ۹.۱ به این بازی است.

بازی کامپیوتری Baldur's Gate II: Shadows of Amn

 

۸- Portal 2

پورتال ۲ در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و توانست امتیاز ۹۵ از متاسکور و امتیاز ۹.۱ را از کاربران دریافت کند. در حال حاضر شرکت Valve در حال کار بر روی یک دنباله کامل برای بازی این اکشن پازلی است تا بتواند جوایز زیادی را درو کند.

بازی کامپیوتری portal 2

 

۹- The Elder Scrolls V: Skyrim

فصل بعدی در حماسه Elder Scrolls از استودیوی بازی سازی Bethesda می آید. Skyrim حماسه فانتزی جهان باز را دوباره تجسم می کند و دنیای مجازی کاملی را زنده می کند که برای کشف هر راهی که انتخاب می کنید باز است. هر نوع شخصیتی را که می توانید تصور کنید بازی کنید و هر کاری که می خواهید انجام دهید. آزادی افسانه ای در انتخاب، داستان سرایی و ماجراجویی The Elder Scrolls مانند قبل از آن تحقق یافته است.

موتور بازی جدید Skyrim یک دنیای مجازی کامل با ابرهای در حال چرخش، کوه های ناهموار، شهرهای شلوغ، مزارع سرسبز و سیاه چال های باستانی را زنده می کند. از میان صدها اسلحه، جادو ها و توانایی ها می توانید انتخاب کنید. سیستم شخصیت جدید به شما این امکان را می دهد که هر طور که می خواهید بازی کنید. با اژدهایان باستانی بجنگید که تا به حال ندیده اید. به عنوان Dragonborn، اسرار آنها را بیاموزید و قدرت آنها را برای خودتان مهار کنید. امتیاز متاسکور به این بازی ۹۴ و امتیاز کاربران ۸.۴ است.

بازی کامپیوتری The Elder Scrolls V: Skyrim

 

۱۰-  Mass Effect 2

سه گانه Mass Effect یک ماجراجویی علمی تخیلی است که در یک جهان وسیع پر از اشکال حیات بیگانه خطرناک و سیارات کشف نشده اسرارآمیز است. در این فصل تاریک دوم، ارتش شیطانی سربازان گث سارن به تازگی شکست خورده است و انسان‌هایی که هنوز در تلاش هستند تا نشان خود را در صحنه کهکشانی بگذارند، اکنون با خطر بزرگ‌تری روبرو هستند. امتیاز متاسکور به این بازی ۹۴ و امتیاز کاربران نیز ۸.۹ است.

بازی کامپیوتری Mass Effect 2

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =