عروسک های زنده بیبی الایو – Baby Alive

عروسک بیبی الایو

 

عروسک بیبی الایو (baby alive) توسط شرکت هاسبرو (Hasbro) ساخته شده است. هاسبرو یکی از غول های صنعت اسباب بازی سازی محسوب می شود. براساس ارزش بازار سهام، بزرگترین سازنده اسباب بازی در جهان هاسبرو می باشد. همچنین براساس گزارش بلومبرگ در سال ۲۰۱۸ درآمد این شرکت حدود ۵.۱۲ میلیارد دلار بوده است. هاسبرو مالک نام های تجاری کنر (Kenner)، برادران پارکر (Parker Brothers) و میلتون بردلی (Milton Bradley) می باشد. این شرکت در ۱۹۲۳ در رودایلند امریکا تأسیس شد. اما اکثر محصولات آنها در آسیای شرقی و هونگ کونگ ساخته می شود.

عروسک بیبی الایو

عروسک بیبی الایو

عروسک بیبی الایو ابتدا در سال ۱۹۷۳ توسط شرکت کنر عرضه شد. با خرید شرکت کنر توسط هاسبرو، از سال ۲۰۰۶ این عروسک توسط هاسبرو عرضه شد. هاسبرو عروسک های بیبی الایو را با طراحی جدید و در سه گروه اصلی بلوند، مو مشکی و سیاه پوست روانه بازار کرده است. نسخه های اخیر این محصول با نام های تینکلز ان توئینکلز (Tinkles “n” Twinkles)، اسکوپ های جادویی (Magical scoops)، سوپر اسنکس اسنکین لیلی (Super snacks snackin Lilly)، کوچولو برو خداحافظ (Baby Go Bye Bye) و سوپر اسنکس اسنکین سارا (Super Snacks Snackin’ Sara) به بازار عرضه شده است.

این عروسک ها به جز جنبه سرگرمی سهم زیادی در آموزش مسئولیت پذیری به بچه ها ایفا می کنند. به عنوان مثال بچه ها می توانند برنامه ریزی کنند که عروسکشان چه وقت به غذا نیاز دارد و مراقب رژیم غذایی او هستند. چون عروسک بیبی الایو زنده است. درر زیر می توانید خودتان نمونه ای از کارهایی که عروسک انجام می دهد را ببینید.

 

 

 

بیبی الایو زنده است

اما آنچه که این عروسک ها را از دیگر عروسک ها متمایز می سازد، رفتار انسان گونه آنهاست. عروسک های بیبی الایو می توانند مثل یک کودک زندگی کنند. در پکیج عروسک خمیرهایی وجود دارد که در واقع غذای عروسک هستند. بچه ها با استفاده از خمیر و ابزارهای درون پکیج می توانند به عروسک غذا بدهند. کافی است غذا را جلوی دهان عروسک ببرند. درون دهان یک مکنده وجود دارد که غذا را می مکد و سپس قورت می دهد. البته عروسک خیلی مؤدب است و از این که به او غذا داده اید تشکر می کند.

عروسک بیبی الایو

اگر برای عروسک جشن تولد بگیرید، عروسک می تواند خود شمع های کیک تولدش را فوت کند. جالب تر از همه این است که عروسک بیبی الایو پوشکش را کثیف می کند. بنابراین حتماً باید پوشک او را ببندید. هر وقت هم که عروسک خودش را کثیف کرد با گریه به شما می فهماند که وقت عوض کردن پوشکش است. مامان عروسک در صورت نیاز می تواند او را حمام نیز ببرد. عروسک بیبی الایو عادت دارد بعد از حمام بخوابد. البته اگر صدای خروپف او را شنیدید تعجب نکنید.

 

مشخصات عروسک

انواع عروسک های قابل فروش در وبسایت رسمی شرکت در بازه قیمتی ۱۰ تا ۱۰۰ دلار به فروش می رسد. این تفاوت قیمت به دلیل این است که هر عروسک قابلیت های خاص خود را دارد. عروسک های بیبی الایو به جز طرح انسان شامل طرح حیوان نیز می شوند. عروسک های انسانی در دو گروه کودک و نوزاد عرضه می شوند. عروسک نوزاد قابلیت هایی مانند آواهای کودکانه، پلک زدن، خنده های شیرین، حرکات ریز دست ها و گردن دارد. عروسک های کودک هم می توانند به زبان انگلیسی و اسپانیایی صحبت کنند.

عروسک بیبی الایو