عروسک بیبی بورن – Baby born

عروسک نوپا بیبی بورن
نام: بیبی بورن
تاریخ تولد: ۱۹۹۱
زادگاه: آلمان
سازنده: زاف کریشن

 

عروسک بیبی بورن (Baby Born) که خیلی ها به آم عروسک بی بی بون می گویند، ساخت شرکت زاپف کریشن آلمان است که در رده عروسک همه کاره قرار می گیرد. به طور کلی شرکت زاپف کریشن تخصص ویژه ای در ساخت و تولید عروسک های شبه انسانی دارد. عروسک هایی که چهره آنها به صورت انسان خیلی شباهت دارد و از قابلیت هایی مانند گریه کردن برخوردار هستند. عروسک بیبی بورن و عروسک آنابل کوچولو، پرفروش ترین عروسک های زاپف کریشن در دنیا می باشد. این عروسک در سال ۲۰۱۴ در فهرست ده اسباب بازی برتر آلمان قرار گرفت.

 

عروسک نوپا بیبی بورن

 

رازهای جالب عروسک بیبی بورن

عروسک بیبی بورن که خیلی ها به آن عروسک بی بی بون یا عروسک بیبی برن زاف می گویند، دارای ۹ فعالیت شبه انسانی است که با استفاده از باتری قابل اجرا می باشند. به گفته وبسایت رسمی زاف کریشن، تاکنون ۲۲ میلیون نسخه از عروسک از سال ۱۹۹۱ تاکنون، در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

 

عروسک نوپا بیبی بورن

 

 

این عروسک ها می توانند گریه کنند و با پستانک ساکت شوند. همچنین گاهی هم جیش کرده و چشمان خود را می بندند. نکته جالب توجه این است که تمام این فعالیت ها می تواند بدون استفاده از باتری هنگام حمام کردن هم انجام شود. آخرین نسخه عروسک دارای ۹ قابلیت و یازده وسیله جانبی می باشد. شرکت زاف کریشن در کنار ساخت عروسک به اکسسوری ها و لوازم جانبی آن نیز توجه ویژه ای داشته است. نسخه های قدیمی عروسک دارای پکیج موزیک و یک بستی جادویی نیز بود. این بستنی می توانست دور دهان عروسک را کثیف کند. وسایلی از قبیل لباس، کفش، زیورآلات، اسب تک شاخ، گهواره و دوچرخه وسایلی هستند که امروزه این عروسک جیشی نوپا می تواند داشته باشد.

 

عروسک نوپا بیبی بورن

 

 

 

انواع عروسک بیبی

خط تولید عروسک های بیبی بورن تنوع بسیار بالایی دارد. انواع عروسک بیبی بورن جدید در نسخه های ۳۶ سانتی متری، ۳۰ سانتی متری، ۴۳سانتی متری، خواهر و برادر، مخصوص نوزادان و مخصوص آرایشگری تولید شده اند. برند بیبی بورن موفق ترین نام تجاری زاف کریشن است. این عروسک در انواع دختر، پسر، سیاه پوست، بلوند و مو مشکی تولید می شود.

 

قابلیت های عروسک

در کنار این سری عروسک ها نسخه ای دیگر به نام نوپای کوچولوم یا مای لیتل بیبی بورن (My Little Baby Born) نیز وجود دارد. در واقع اندازه عروسک نوپای کوچولوم کوچکتر از بیبی بورن می باشد که مخصوص بچه های کمتر از ۳ سال طراحی و ساخته شده است. این عروسک قابلیت های انسانی عروسک اصلی را ندارد، اما قیمت آن ارزان تر است. این موضوع به این معنی نیست که در این عروسک هیچ قابلیتی به کار نرفته است. بلکه عروسک نوپای کوچولوم دارای سنسوری است که اگر در آب قرار گیرد، شروع به شنا کردن می کند. همچنین اگر دستان عروسک را فشار دهید، شروع به لالایی خواندن می کند.

 

عروسک نوپا بیبی بورن