جشنواره و نمایشگاه خرس عروسکی

جشنواره خرس عروسکی teddy bear

 

جشنواره خرس عروسکی به مدت یک روز توسط تیم هاگلت ها برگزار می شود. طی این رویداد، حدود ۱۵۰۰ نفر در محل نمایشگاه به دور هم جمع می کند تا محل مناسبی برای تبادل فرهنگی و ارتباط سازندگان و کلکسیونر ها باشد. بیشتر غرفه ها عروسک های دست ساز می فروشند. غرفه داران عموماً از کشورهای استرالیا، کانادا، ژاپن، افریقای جنوبی، امریکا و کشورهای اروپایی می آیند. هر نوع خرس عروسکی از چند پوند تا هزار پوند نیز در نمایشگاه پیدا می شود.

در این جشنواره بیش از ده هزار عروسک خرس از سراسر دنیا برای فروش حضور دارند. از خرس های پشمالو برای بازی کودکان گرفته تا خرس های عتیقه و آنتیک برای مجموعه داران در این نمایشگاه وجود دارد.

 

جشنواره خرس عروسکی teddy bear

 

داستان شکل گیری جشنواره خرس عروسکی

جشنواره خرس عروسکی توسط یک زن و شوهر علاقه مند به نام گلن و آیرین جکمن راه اندازی شد. گلن و آیرین نام تیم دو نفره خود را هاگلت ها گذاشتند. هدف آنها این بود تا عروسک های خرس و دیگر اسباب بازی هایی که برای مجموعه داران و کودکان طراحی و ساخته می شود را گرد هم آورند. دو سال بعد تیم هاگلت ها توانست اولین راهنمای خرس عروسکی انگلستان را به چاپ برساند. در این کتاب راهنما، تمام جزئیات تولیدکنندگان و خرده فروشان خرس عروسکی و دیگر مشاغل مرتبط ذکر شده بود. چاپ این راهنما نقطه عطفی برای شهرت آنها بود. استقبلال از کتاب راهنما آنقدر زیاد بود که باعث شد تا هر سال کتاب راهنمای خرس عروسکی را به روز کرده و مجدداً چاپ کنند.

در سال ۱۹۸۹ این تیم دوست داشتنی توانستند نخستین جشنواره خرس عروسکی انگلستان را برگزار نمایند و به سرعت با محبوبیت و شهرت جهانی روبه رو شوند. در سال ۲۰۱۷ گلن و آیرین تصمیم به بازنشستگی گرفتند و سباستین مارکارت، ردای رهبری هاگلت ها را بر تن کرد.

 

جشن خرس عروسکی teddy bear

 

 

اطلاعات و برنامه های فستیوال

فصل زمستان فصلی است که خرس ها به خواب طولانی مدت می روند و تا آمدن بهار در غارشان می مانند. خرس های عروسکی هم در ماه فوریه (بهمن ماه) هر سال در فضایی گرم در لندن به دور هم جمع می شوند تا با طرفداران خود خوش بگذرانند. دو جشنواره با بیش از ۱۷۰ غرفه دار از سراسر جهان در ماه های فوریه و سپتامبر هر سال در کنزیگتون لندن برگزار می شود. در این جشنواره ها، عروسک خرسی از هر جنس و در هر قالبی به نمایش گذاشته می شوند. این جشنواره هر سال در دو دوره و با عنوان جشنواره خرس عروسکی Teddy Bear Festival در ماه فوریه و جشن خرس زمستانی Winter BearFest در ماه سپتامبر برگزار می شود. بنابراین کسانی که به دنبال خرید کادو روز ولنتاین هستند به هیچ وجه این نمایشگاه را از دست نمی دهند.

 

فستیوال خرس عروسکی teddy bear

 

رزرو و خرید بلیط های نمایشگاه تا نیمه شب دهم فوریه رایگان است. پس از این تاریخ ورودی نمایشگاه مبلغ ۵ پوند خواهد بود. در طول نمایشگاه برنامه های مختلفی برگزار می شود. برگزارکنندگان، برنامه های نمایشگاه را سه هفته قبل از شروع نمایشگاه به آدرس ایمیل ثبت نام کنندگان ارسال می کنند. غرفه داران نیز از شش ماه قبل ثبت نام خود را نهایی می کنند. در این نمایشگاه غرفه داران قدیمی در اولویت ثبت نام قرار می گیرند.

در جشنواره ماه سپتامبر هم مانند جشن فوریه، خرید عروسک برای عموم است. اما تفاوت عمده آنها این است که در نمایشگاه فوریه، خرس های کلکسیونی و عتیقه در مرکز توجه قرار می گیرند. جالب است بدانید در هر دو نمایشگاه، بیمارستان خرس عروسکی نیز وجود دارد تا به خرس های مجموعه داران خدمات بازسازی و مرمت ارائه دهد.

 برای ثبت نام در نمایشگاه به آدرس اینترنتی هاگلت ها مراجعه نمایید.

 

فستیوال خرس عروسکی teddy bear

 

بر روی نمایشگاه بین المللی عروسک مسکو کلیک کنید تا درباره آن بیشتر بدانید.