سالن بین المللی عروسک مسکو

سالن بین المللی عروسک مسکو

 

سالن بین المللی عروسک مسکو یک جشنواره عروسک های هنری دست ساز است. این نمایشگاه هر سال با شرکت عروسک سازان نامدار کشورهای مختلف در مسکو برگزار می شود. هدف اصلی اعضا ایجاد بستری واحد برای گرد آمدن سازندگان عروسک ها، مجموعه داران و طرفداران عروسک های هنری و اسباب بازی های خاص می باشد. مؤسس سالن خانم اسوتلانا چلنیکوف Svetlana Pchelnikova می باشد.

 

برنامه های نمایشگاه بین المللی عروسک مسکو

سالن بین المللی عروسک مسکو از سال ۲۰۰۵ در روسیه برگزار می شود. این نمایشگاه با بیش از ده سال سابقه برگزاری، به صورت سالانه و در دو فصل بهار و پاییز برگزار می شود. عنوان نمایشگاه “سالن بین المللی عروسک مسکو” می باشد که از سال ۲۰۰۵ هر سال برگزار شده است. در هر فصل نیز برنامه ای ویژه در نمایشگاه اجرا می شود. بازدید از این مجموعه برای بازدیدکنندگان مانند یک افسانه باشکوه است که می توانند در دنیای کودکانه و قصه ها قدم بزنند.

 

سالن بین المللی عروسک مسکو

 

برای سومین مرتبه در بهار سال ۲۰۲۰، نمایشگاه بهاره عروسک های هنری با عنوان “توپ بهار” برگزار می شود. نمایشگاه ۲۰۲۰ در مجموعه ای به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و با حضور بیش از صد سازنده برگزار می شود. دومین رویداد سالانه سالن که بیش از ده سال است در پاییز برگزار می شود با عنوان “توپ پاییز” خواهد بود. رویداد آتی سالن در ۶ تا ۹ مارس ۲۰۲۰ به مدت چهار روز است. قیمت بلیط سالن نیز ۴۰۰ روبل می باشد.

 

 

امکان عضویت در سالن بین المللی عروسک مسکو برای علاقه مندان در وبسایت سالن وجود دارد. علاقه مندان می توانند از طریق لینک نمایشگاه در نمایشگاه ثبت نام کنند.

 

سالن بین المللی عروسک مسکو

 

امور خیریه نمایشگاه

یکی از کمپ های خیریه سالن “رژه بهترین عروسک ها” نام دارد. این کمپین از سازندگان و مجموعه داران می خواهد تا عروسک های خود را جهت فروش در سالن نمایشگاه اهدا نمایند. عروسک هایی که در سالن وجود دارد نیز معمولاً از طرف سازندگان معروف دنیا اهدا می شود. سود حاصل از برگزاری نمایشگاه نیز به امور خیریه و به ویژه بیمارستان های مخصوص کودکان اهدا می شود.

 

سالن بین المللی عروسک مسکو