عروسک آنابل کوچولو – Baby Annabell

عروسک جیشی و گریه کن آنابل کوچولو

 

شرکت آلمانی زاف کریشن (Zapf Creation AG) خالق عروسک های شبه انسانی آنابل کوچولو یا بیبی آنابل (Baby Annabell) می باشد. این محصول در سال ۱۹۹۸ و برای گروه سنی بالای سه سال طراحی و ساخته شده است. عروسک بیبی آنابل در سال های بین ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ در بازار اسباب بازی انگلستان هر سال رتبه اول فروش اسباب بازی ها را از آن خود می کرد.

آنابل کوچولو در سال ۱۹۹۸ معرفی شد و همچنان بعد از ۲۵ سال تولید می شود. چرا که زاپف کریشن پیوسته در حال تغییر و به روز آوری این عروسک جیشی می باشد. شاید بتوان گفت که معروفترین نام تجاری شرکت زاپف کریشن همین عروسک می باشد. این عروسک دارای لوازم جانبی بسیار زیادی است. از نسخه های ۳ به بعد، یعنی محصولاتی که پس از سال ۲۰۰۵ تولید شدند، آنابل می توانست بنوشد و اشک بریزد و حتی نیاز به استفاده از توالت پیدا کند. از این رو این عروسک ها در رده عروسک های مدرن و هوشمند طبقه بندی می شوند.

 

عروسک جیشی و گریه کن آنابل کوچولو

 

 

اشک های واقعی بیبی آنابل

آنابل کوچولو تقریباً شبیه به یک نوزاد واقعی است و صورت جذابی برایش ساخته شده است. او به تماس فیزیکی احترام می گذارد و به نوازش های شما واکنش نشان می دهد. هنگام گریه کردن اشک های واقعی او را می توان دید. هنگامی که شیشه شیرش را به دستش می دهید، خواهید دید که چقدر خوشحال می شود.

والدین عروسک معمولاً بین سنین سه تا هشت سال هستند. لباس های پرزرق و برق و شیک او در نوع خود جالب توجه است. زمانی که شیر می نوشد و نیاز دارد تا کسی آروغ او را بگیرد، گریه می کند. هنگام آروغ گرفتن اگر سه مرتبه پشت او بزنید و یا او را برعکس بگیرید شروع به گریه می کند. وقتی پیشانی او را می بوسید یا وقتی روی دستان خود او را بالا می اندازید، باید منتظر صدا و واکنش او باشید.

 

عروسک جیشی و گریه کن آنابل کوچولو

 

تغییرات تدریجی عروسک بیبی آنابل

درسال ۱۹۹۸ اولین نسخه عروسک روانه بازار شد. در سال ۲۰۰۲ آنابل می توانست پستانک یا بطری شیرش را بمکد و هنگام مکیدن پلک های خود را باز و بسته نماید. در سال ۲۰۰۵ آنابل شروع به نوشیدن آب واقعی کرد و اگر از چیزی ناراحت می شد، شروع به اشک ریختن می کرد. در سال ۲۰۰۷ آنابل می توانست سرش را بچرخاند و به صداها گوش کند و تشخیص دهد که کسی او را صدا زده است. در سال ۲۰۰۹ سرش را دیگر نمی توانست بچرخاند، اما می توانست با یک اسباب بازی گوسفند که بع بع می کرد، بازی کند.

 

عروسک جیشی و گریه کن آنابل کوچولو

 

در سال ۲۰۰۹ زاف کریشن، به آنابل کوچولو برادر داد. برادر بیبی آنابل چشمان قهوه ای و لباسی آبی داشت. در سال ۲۰۱۱ آنابل می توانست دستان خود را تکان دهد و با این کار به صداها واکنش نشان می داد. اما کسی از این نسخه استقبال نکرد. زیرا دیگر نمی توانست آب بنوشد و اشک بریزد. تا این که در سال ۲۰۱۲ آنابل کوچولو تمام قابلیت های قبلی خود را دوباره به دست آورد.

در نسخه ۲۰۱۴ او توانست موقع خواب تکان بخورد و صداهای خاصی مثل خروپف دربیاورد. سرانجام در سال ۲۰۱۶ نسخه نهایی آنابل کوچولو با تغییر بسیار بزرگی وارد بازار شد. او تمام قابلیت های گذشته را داشت. صورت او زیباتر شده بود و مهم تر از همه این که عروسک می توانست جیش کند و یا لباس خود را مرطوب کند. امروزه در بازار خیلی ها این عروسک را به عنوان عروسک گریه کن و یا عروسک جیشی می شناسند.

 

عروسک جیشی و گریه کن آنابل کوچولو

 

انواع عروسک آنابل کوچولو

امروزه عروسک های آنابل کوچولو اورجینال و ساخت شرکت زاف کریشن، در نسخه های “آنابل برای نوزادان” ، “بیبی آنابل ۳۰ سانتی”، “آنابل کوچولو ۳۶ سانتی” و “آنابل کوچولو ۴۳ سانتی” تولید می شود که در کنار این عروسک ها لوازم جانبی یا اکسسوری های لازم برای هر رده نیز جداگانه تولید شده و به فروش می رسد.

 

رفتار مرموز عروسک جن زده آنابل در موزه »    آنابل