عروسک شیطانی آنابل: عروسک قاتل

 

قطعاً شما هم به واسطه فیلم ترسناک آنابل با این عروسک آشنا شده اید. عروسک واقعی انابل یک عروسک راگدی آن بود و ارتباط عجیبی با مسائل ماوراالطبیعه داشت. اما داستان واقعی عروسک آنابل چیست؟ وقت آن است که با داستان واقعی او آشنا شویم، عکس عروسک واقعی آنابل در موزه امریکا را ببینیم و درباره اتفاقات عجیبی که در موزه محل نگهداری عروسک آنابل افتاده است، هم بدانیم.

 

فیلم ترسناک آنابل

برای اولین بار در فیلم احضار (The Conjuring) محصول سال ۲۰۱۳ به داستان عروسک آنابل اشاره شد. اما این فیلم داستان این عروسک نبود و صرفاً در ابتدای فیلم برای چند دقیقه درباره او چیزهایی گفته شد. در سال ۲۰۱۴ فیلم ترسناک آنابل به عنوان اسپین آف فیلم احضار بر روی پرده سینماها رفت. اما در این فیلم هم هیچ ردپایی از داستان واقعی آنابل و حتی تصویر واقعی انابل نیز دیده نشد. فیلم ترسناک آنابل صرفاً زاییده ذهن خلاق و خیالپرداز فیلنامه نویس آن بود. موفقیت این فیلم باعث شد تا در سال ۲۰۱۷ فیلم آنابل: آفرینش و در سال ۲۰۱۹ فیلم  آنابل: به خانه می آید ساخته شود. اما داستان واقعی عروسک آنابل چه بود؟

 

فیلم ترسناک آنابل

 

داستان واقعی عروسک آنابل چیست

دو پژوهشگر ماورا الطبیعه به نام های اد وارن (Ed Waren) و لورن وارن (Lorraine Waren) کسانی هستند که درباره رفتار شیطانی آنابل گزارش داده اند. آنچه از داستان عروسک واقعی آنابل خواهید خواند طبق گزارش های اد و لورن وارن می باشد که به صورت مکتوب به جا مانده است.

طبق گزارش اد و لورن وارن در سال ۱۹۶۸ روزی مادری به دختر دانشجویش که دانا نام داشت یک عروسک راگدی آن هدیه می دهد. دانا در خانه ای به همراه هم کلاسی اش در شهری دیگر زندگی می کرد. او اسم عروسک جدیدش را آنابل گذاشت. در گزارش های اد وارن آمده است که پس از مدتی دانا متوجه رفتار مشکوک عروسک می شود.

 

 

دانا در واقع متوجه جابه جایی های غیر عادی عروسک شده بود که برای آن هیچ دلیلی عقلانی نداشت. این رفتار عجیب عروسک به قدری زیاد می شود که باعث ترس دانا و دوستش می شود. در نهایت او از طریق یک واسطه یا مدیوم می فهمد که عروسک توسط روح دختر بچه ای که در زیر خانه دفن است تسخیر شده است.

به گفته مدیوم ها روح دختر بچه به عروسک علاقه مند شده بود و آن را مال خود کرده بود. دانا و هم اتاقی اش دلشان برای روح این دختر بچه می سوزد و سعی می کنند تا به او کمک کنند. در نتیجه تصمیم می گیرند تا نسبت به رفتارهای غیرعادی آنابل بی تفاوت باشند.

 

داستان عروسک انابل واقعی

 

اما رفته رفته عروسک رفتارهای مخرب و شیطانی بیشتری از خود بروز می دهد تا جایی که سعی می کند به دخترها آسیب برساند. سرانجام دانا و دوستش تصمیم می گیرند تا از یک کشیش کمک بگیرند. کشیش با شنیدن داستان به آنها گفت که موضوعات مربوط به ارواح نیاز به قدرت زیادی دارد و خارج از قدرت اوست. در نتیجه دانا و دوستش با اد و لورن وارن تماس می گیرند و آنها نیز برای کمک پیش دانا می روند.

زمانی که اد و لورن وارن وارد ماجرای عروسک شیطانی شدند، به دانا گفتند که ارواح قدرت تسخیر اشیا را ندارد و تنها می توانند اشیا را کنترل کنند. اد و لورن وارن با بررسی شواهد متوجه قدرت شیطانی عروسک آنابل شدند. آنها با انجام یک سری کارهای مذهبی سعی کردند تا عروسک را از شر شیاطین تطهیر کنند. اما زمانی که اد وارن متوجه قدرت بسیار زیاد او شد، سرانجام تصمیم گرفت تا آن را با خود به موزه خصوصی خود ببرد و او را درون قفسی چوبی که با آب مقدس تطهیر شده است زندانی کند. به گفته اد و لورن وارن خطرناک ترین موجودی که در موزه ماورا الطبیعه اش وجود دارد، همین عروسک آنابل است که حاضر نبود حتی در صورت آن نگاه کند.

 

عروسک آنابل در موزه کدام کشور است
عکس راست عکس آنابل واقعی و عکس چپ عکس آنابل جعلی در فیلم است

 

عروسک واقعی آنابل در موزه کدام کشور است

عروسک آنابل در موزه کدام کشور است؟ عروسک واقعی آنابل کجاست؟ عروسک آنابل در کجا نگهداری می شود؟ پاسخ این سؤال ها در دست اد و لورن وارن است. اد و لورن وارن شروع به انجام مراسم مذهبی در خانه آنها کردند. اما سرانجام تصمیم گرفتند تا عروسک را از آپارتمان دخترها به موزه خود ببرند. آنها عروسک را به “موزه شگفتی وارن ها” در شهر مونرو واقع در ایالت کانتیکات امریکا بردند. در حال حاضر عروسک در قفسه ای شیشه ای و چوبی که با آب مقدس تطهیر شده است نگه داری می شود. وارن ها به شدت از عروسک می ترسیدند و روی شیشه قفسه آن نوشتند: تحت هیچ شرایطی باز نشود.

خیلی از افراد بدبین امور مذهبی منتقدان اصلی موزه وارن ها هستند. آنها این موزه را بی اهمیت و پر از چیزهای به دردنخور مخصوص هالوین می دانند. اما به گفته خود وارن ها عروسک آنابل خطرناک ترین چیزی است که در موزه آنها وجود دارد. تا جایی که خود آنها حتی حاضر نبودند در صورت عروسک نگاه کنند. اما بازدیدکنندگان توانستند عکس واقعی انابل در موزه را بگیرند و آن را پخش کنند. گردانندگان موزه می گویند تاکنون پیشنهادهای چندین میلیون دلاری زیادی برای خرید عروسک واقعی انابل دریافت کرده اند. عکس های آنابل واقعی در موزه را می توانید در گالری تماشا کنید.

 

اتفاقات مشکوک در موزه محل نگهداری آنابل

از زمانی که آنابل در موزه و درون قفس نگهداری می شود اتفاقات زیادی رخ داده است. تا وقتی که اد و لورن وارن زنده بودند، چون به خوبی از قدرت عروسک اطلاع داشتند، مانع از بروز چنین اتفاقاتی می شدند. اما پس از مرگ آنها مسئولیت نگهداری و مراقبت از موزه به عهده ورثه آنها قرار گرفت. از آن زمان بود که اتفاقات عجیبی از جمله مرگ یک زن، رخ داده است که در ویدئو زیر می توانید از زبان داماد خانواده وارن بشنوید. عکس انابل واقعی در موزه را نیز می توانید در این ویدئو ببینید.

 

 

عکس های آنابل واقعی در موزه

عروسک راگدی آن

عروسک آنابلی که در فیلم احضار و یا فیلم ترسناک آنابل دیده می شود با عروسک واقعی که در موزه قرار دارد کاملاً متفاوت است. چرا که در فیلم تلاش شده است تا ظاهر عروسک به شدت ترسناک ساخته شود. در حالی که عروسک اصلی کاملاً شبیه عروسک شیرین و دوست داشتنی راگدی آن (Raggedy Ann) می باشد.

عروسک راگدی آن شخصیتی است که توسط نویسنده امریکایی جانی گرول در اوایل قرن بیستم و در سال ۱۹۱۵ خلق شد. راگدی آن در مجموعه کتاب هایی مصور با همین نام ایفای نقش می کرد که برای بچه ها نوشته شده بود. راگدی آن یک عروسک پارچه ای با موی قرمز رنگ و بینی مثلثی بود. محبوبیت این کتاب بین بچه ها باعث شد تا نسخه واقعی عروسک نیز با نام راگدی آن به بازار وارد شود.

 

عروسک واقعی آنابل کجاست

عروسک راگدی آن
%۱۱-
۳۹۴,۰۰۰ تومان ۳۵۲,۰۰۰ تومان
%۱۱-
۱۹۵,۰۰۰ تومان ۱۷۳,۰۰۰ تومان
%۱۵-
۴۸,۰۰۰ تومان ۴۱,۰۰۰ تومان
۸۲,۰۰۰ تومان