عروسک بیبی یودا

عکس عروسک بیبی یودا

 

عروسک بیبی یودا محصولی از شرکت آمریکایی هاسبرو ، متل و فانکو پاپ است. این عروسک برگرفته از شخصیت استاد یودا در فیلم جنگ ستارگان و سریال ماندالورین می باشد.

 

استاد یودا

استاد یودا ، شخصیتی خیالی در مجموعه حماسی جنگ ستارگان ساخته جورج لوکاس است. او یک استاد خردمند و مقتدر «جدای» است که در سه گانه مجموعه جدید فیلم جنگ ستارگان، رهبری شورای جدای ها را به عهده دارد. استاد یودا در سه گانه پیشین، اولین بار در «امپراطوری ضربه می‌زند» ظاهر شده و به لوک اسکای واکر جوان آموزش می دهد. فرانک اُز، عروسک گردانی و تقلید صدای یودا را در فیلم های جنگ ستارگان به انجام رسانده‌است.

عکس عروسک بیبی یودا

بیبی یودا

بیبی یودا که با نام The Child معرفی شد، به همان نژاد فضایی تعلق دارد که استاد یودا در مجموعه جنگ ستارگان به آن تعلق داشت. از این رو به بیبی یودا مشهور شده است. به گفته خالق سریال و خالق بیبی یودا، برخلاف باور برخی طرفداران، این شخصیت جوانی شخصیت استاد یودا نیست.

 

 

فیلم جنگ ستارگان

جنگ ستارگان نام یک سری فیلم حماسی در سبک اپرای فضایی است که کارگردانی آن را جورج لوکاس برعهده دارد. این فیلم ماجرای شخصیت‌های متفاوت را در قالب «در گذشته در کهکشانی دور افتاده» روایت می کند.

قسمت اول جنگ ستارگان در سال ۱۹۷۷ تولید شد. به دنبال موفقیت آن قسمت های بعدی آن نیز در سال های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۳ ساخته شد که سه گانه اول را تشکیل دادند. سه گانه دوم جنگ ستارگان در سال های ۱۹۹۹ ، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۵ اکران شد. پس از ۱۰ سال انتظار طرفداران جنگ ستارگان، سه گانه سوم جنگ ستارگان با فیلم نیرو برمی خیزد در سال ۲۰۱۷ معرفی شد.

جالب است بدانید که تاکنون هر هشت فیلم جنگ ستارگان نامزد جایزه اسکار شده اند. البته دو فیلم اول موفق به دریافت جایزه اسکار نیز شده اند. این سری فیلم در مجموع هشت و نیم میلیارد دلار فروش جهانی داشته است.

 

عکس عروسک بیبی یودا

 

هزینه ۵ میلیون دلاری ساخت بیبی یودا

ستاره جدید مجموعه جنگ ستارگان بیبی یودا است که دارای نیرویی است مشابه استاد یودای جدای است. برای طراحی این عروسک و استفاده از آن در فیلم جنگ ستارگان، به دلیل دارا بودن ویژگی های رباتیک و واقعی هزینه بسیار بالایی صرف شد که با حواشی خیلی زیادی همراه شد. به گفته آدام پالی یکی از بازیگران استورم تروپرها، در یکی از سکانس ها ضربه خیلی محکمی به بیبی یودا می زند. بلافاصله جان فاورو به صحنه می آید و به او یادآور می شود که باید احتیاط زیادی در وارد کردن ضربه به خرج دهد. زیرا هزینه ساخت عروسک ۵ میلیون دلار بوده است. به همین خاطر آدام پالی در سکانس های بعدی هنگام ضربه زدن به شدت استرس داشته است.

 

عکس عروسک بیبی یودا

انواع عروسک بیبی یودا

عروسک بیبی یودا رباتیک ساخت شرکت هاسبرو، می تواند چشم هایش را باز و بسته کند و سر و گوش هایش را تکان بدهد. منبع تغذیه عروسک هم ۲ عدد باتری است. برای فعالسازی حالت رباتیک عروسک باید سه مرتبه سر او را نوازش کرد. بلافاصله عروسک پلک خواهد زد و دست هایش را بالا می آورد. عروسک بیبی یودا هاسبرو یک عدد گردنبند داشته و بیشت از ۲۵ واکنش متفاوت و افکت صوتی متنوع دارد.

اکشن فیگور فانکوپاپ بیبی یودا نیز ۱۶ سانتی متر ارتفاع دارد. جنس آن نیز از پلاستیک واینل می باشد. همچنین فانکو عروسک بیبی یودا را طوری ساخته تا سر و دست های او قابلیت حرکت داشته باشد. وزن آن نیز ۱۷۰ گرم است و امکان حمل آسانی دارد. مواد خامی که در ساخت عروسک به کار رفته است، فاقد مواد سمی می باشد و با استانداردهای CE اروپا سازگار است.