عروسک ترول Troll

عکس کارتون و عروسک ترول

عروسک ترول که به ریزغولک هم معروف است که نسخه های اورجینال آن توسط شرکت آمریکایی هاسبرو تولید می شود. ترول ها برگرفته از انیمیشن دوست داشتنی ترولز هستند که شخصیت اصلی آن پاپی بود.

 

عکس عروسک ترول

 

کارتون ترول ها

کارتون ترول ها درباره موجودات خیلی ریزی است که جز شادی و آواز خواندن و خوشگذرانی دغدغه دیگری ندارند. اما اوضاع همیشه تا این حد خوب پیش نمی رود. روزی برگن ها که موجودات عجیب و گنده ای هستند به شهر آنها می آیند. برگن ها برخلاف ترول ها، همیشه غمگین هستند. برگن ها برای درمان غمشان یک راه حل پیدا کرده اند و آن این است که روزی یک ترول بخورند تا شاد شوند. برگن ها تمام ترول ها را می دزدند و می برند. ترول ها به رهبری پادشاه پاپی یک تونل می کنند و فرار می کنند. سال ها بعد، دختر پاپی که دختری شاد و خوش بین بوده است، با یک ترول بداخلاق به نام برانچ آشنا می شود. برانچ به او می گوید که برگن ها دوباره می خواهند برگردند و شکست قبلی خود را جبران کنند و بخش اصلی داستان از همین جا شروع می شود.

 

عکس کارتون و عروسک ترول

 

تاریخ ترول

در فرهنگ عامه و از ۵۰ سال پیش، ترول ها موجودات بدبختی بودند که در غارها و زیر پل ها زندگی می کردند. اما اعتقاد بر این است که ترول ها موجودات موفقی اند. به همین خاطر خیلی ها در محل کار یا زندگی و یا ماشین خود یک عروسک ترول دارد، تا شاید برایش خوش شانسی بیاورد. ترول ها در ابتدا در دانمارک و دهه ۱۹۵۰ و توسط توماس سم ساخته و پرداخته شد.

 

عکس عروسک ترول

 

انواع عروسک ترول

ترول ها از وینیل، چوب، کنف، لاستیک، شیشه، پورسلین و سرامیک ساخته شده است. حتی موهای سر ترول ها هم متفاوت بوده اند مانند موهار، خز، نایلون و کاه. به هر حال این عروسک از دهه ۱۹۵۰ میلادی ساخته می شده است و نوآوری های مختلفی توسط افراد گوناگون روی آن پیاده سازی شده است. نسخه رسمی ترول ها توسط شرکت هاسبرو ساخته می شود. محبوب ترین عروسک ترول ساخت شرکت هسبرو مدل پاپی موی آشفته است که برای کودکان بالای ۳ سال مناسب می باشد. بسیاری از مجموعه داران بیش از هزار ترول در مجموعه خود نگهداری می کنند. از این رو عروسک ترول مورد توجه بسیاری از بزرگسالان قرار دارد.