عروسک دختر آمریکایی

عکس عروسک دختر آمریکایی

 

عروسک دختر امریکایی عروسک های خلاقانه ای هستند که با ایده بسیار جذاب و خاصی سرو کار دارد. این ایده با تربیت و مسائل روانشناختی کودکان در ارتباط مستقیم است و به نوعی با آینده کودکان گره خورده است. برعکس عروسک های باربی که اندام های نازک و ظریف را بین دختران تبلیغ می کردند این عروسک های توپولی به آدم ها بسیار نزدیک تر اند و به نوعی واقع بینانه تر ساخته شده اند. چرا که فلسفه وجودی عروسک آمریکایی تبلیغ مفاهیم ارزشمند دیگری است.

 

مفاهیم تربیتی عروسک دختر آمریکایی

خودت را دوست داشته باش

در پژوهشی که چندین سال قبل انجام شد پس از انتشار گسترده عروسک های باربی، بیماری روانی با نام سندروم باربی بین کودکان شیوع پیدا کرد که براساس آن دخترها با اندام خود مشکل داشتند و تصور می کردند که بیش از اندازه چاق هستند و باید لاغر شوند، این در حالی بود که وقتی به آنها نگاه می کردید کاملاً لاغر به نظر می رسیدند. شاید با این عقیده موافق باشید که بهترین دوست دختر بچه ها عروسک های آنهاست. دختر بچه ها عروسک های خود را بسیار دوست دارند و ارزش زیادی برای آنها قائل هستند. حالا تصور کنید عروسک محبوب دخترتان عروسکی باشد که به چهره اش بسیار شبیه است. این موضوع از لحاظ روانی بسیار بر روی دخترها تأثیر گذار است. چرا که آنها ناخواسته در مسیری قرار می گیرند که ناخودآگاه خودشان را دوست داشته باشند و خود را آن طور که هستند کی پذیرند.

 

عکس عروسک دختر آمریکایی

 

عروسک های دختر امریکایی American Girl به بچه ها چیزی را آموزش نمی دهد. بلکه از روش روانشناختی این موضوع را در ذهن او جا می اندازند که من چقدر زیبا و دوست داشتنی هستم، من خودم را دوست دارم. در نتیجه به اندازه زیادی اعتماد به نفس در کودک افزایش می یابد. این موضوع در بین بچه هایی که در اقلیت هستند، بسیار مهم است. به عنوان مثال در جامعه امریکا که دختر بچه های سیاهپوست در مدرسه ای درس می خوانند که اکثرا سفیدپوست هستند و یا بچه هایی که دارای ناتوانی های جسمی هستند.

 

کشورت را دوست داشته باش

از سوی دیگر نکته جالب توجه دیگر این عروسک ها نام این برند است که به نام امریکا اشاره دارد. وقتی که دختر کوچولویی عروسکش را که شبیه خودش است دوست دارد و به آن عشق می ورزد، در واقع به دختر امریکایی عشق می ورزد. بنابراین این امر باعث می شود تا در او حس میهن دوستی نیز شکل بگیرد.

 

 

انواع عروسک های دختر آمریکایی

عروسک دختر امریکایی : خودتو بساز

اگر به وبسایت دختر امریکایی سری بزنید و وارد بخش “خودتو بساز” شوید، عروسک خود را می توانید سفارس دهید. درواقع در این بخش می توانید عروسک مورد نظرتان را شخصی سازی کنید. بخش های قابل سفارشی سازی عبارتند از فرم صورت، رنگ مو، رنگ پوست، کک و مک، شکل و طرح مو لباسد، اکسسوری و … .

 

عروسک دختر آمریکایی با تم شغل آینده

مدل دیگر دختر امریکایی عروسک هایی است که براساس شخصیت های داستانی قدیمی می باشد. هر یک از این دخترها در داستان های خود توانایی خاص خود را دارند برای مثال عروسک لوسیانا یک ستاره شناس و منجم است و بلر که یک آشپز بی نظیر است. لوسیانا دختر شایسته سال ۲۰۱۸ و بلر دختر شایسته سال ۲۰۱۹ در شرکت دختر امریکایی شناخته شده اند. همراه این عروسک ها یک کتاب داستان نیز وجود دارد که شامل چندین داستان از آن شخصیت است. داستان هایی که دخترها را وادار می کند تا فکر کنند که چه کسی هستند و می خواهند چه کسی بشوند.

عکس عروسک دختر آمریکایی

 

عروسک های پیش ساخته

عروسک دختر امریکایی با همکاری آژانس های حرفه ای مدلینگ و با استفاده از مدل هایی که تصور می شود برای بچه ها جذابیت دارد، دست به تولید انبوه یک مدل خاص نیز زده است. قیمت عروسک های با طرح آماده ۹۸ دلار می باشد، در حالی که قیمت عروسک های سفارشی ۲۰۰ دلار است. این عروسک ها مدل Truly Me نام دارند که طرح پسرانه هم در آن گنجانده شده است. تفاوت های بین عروسک های این مدل در رنگ پوست، مو و چشم می باشد.

عروسک ویلی ویشرز

رده چهارم عروسک های دختر امریکایی WellieWishers  که به دلیل ابعاد کوچکتر آنها قیمت ارزان تری دارند. عروسک ویلی ویشرز برعکس عروسک های مدل های قبلی که برای بچه های بالای هشت سال مناسب بودند، برای بچه های بالای پنج سال مناسب است. همچنین از تنوع رنگ و شکل بیشتری هم برخوردار هستند.

 

عکس عروسک دختر آمریکایی

عروسک نینی کوچولو

مدل پنجم و آخرین مدل از عروسک های دختر امریکایی با عنوان bitty baby روانه بازار می شود. همان طور که از اسم این عروسک ها مشخص است طرح این عروسک ها نوزادان می باشد. عروسک های نینی کوچولو دختر آمریکایی برای بچه های بالای سه سال مناسب است و ابعاد آنها ۳۸ سانتی متر می باشد.