عروسک روسی تیلدا

عکس عروسک روسی تیلدا

 

عروسک های تیلدا نتیجه ذهن خلاق طراح نروژی خانم تون فینانجر (Tone Finnangerدر سال ۱۹۹۹ می باشد. عروسک های پارچه ای که از پلی استر پر می شوند و به دلیل شخصیت های ساده و لباس های فانتزی شان به شدت در دنیا مورد توجه قرار گرفته اند. از طرف دیگر نادیده گرفتن تمام اجزای صورت به جز چشم ها نیز معنایی فلسفی به زندگی این عروسک ها بخشیده است و در فلسفه عروسک روسی بسیار خاص و شنیدنی است.

در اینجا ابتدا با کتاب و پکیج آموزشی اورجینال تیلدا که در کشورهای مختلف دنیا به فروش می رسد، آشنا خواهیم شد. سپس به سراغ آموزش دوخت و طرز ساخت عروسک روسی خواهیم رفت. در انتها نیز چندین الگوی ساخت عروسک روسی را برای دانلود در اختیارتان خواهیم گذاشت.

 

کتاب آموزش عروسک روسی تیلدا

 

کتاب آموزش تیلدا

در سال ۱۹۹۹ تیلدا با دو عروسک شبیه به عروسک های امروزی در نروژ به دنیا آمد. خانم تون فینانجر خالق عروسک ها بود که هدف او فروش عروسک نبود بلکه قصد داشت تا هنر و توان خود در عروسک سازی را به دیگران نشان دهد. پس از تولید و نمایش عروسک های روسی تیلدا در نمایشگاه، خانم فینانجر با انتشار دو کتاب عروسک سازی در نروژ توانست محبوبیت بسیار بالایی به دست آورد. به دنبال فروش بسیار بالای این کتاب ها توجه کشورهای دیگر به آن نیز جلب شد. این کتاب آموزشی تیلدا نام داشت.

پس از سال ها دیگر فروش کتاب آموزش تیلدا صرفاً در قالب یک کتاب آموزشی نیست. بلکه یک پکیج آموزشی است که در آن کتاب عروسک روسی تیلدا شامل انواع الگو خیاطی نیز می باشد. درون پکیج و در کنار کتاب لوازم و وسایل لازم برای دوخت و دوز خانم ها در خانه وجود دارد که با آنها می توانند به جز عروسک محصولات دیگری مانند روبالشتی نیز بدوزند.

 

آموزش ساخت عروسک روسی

 

 

پکیج آموزش عروسک روسی تیلدا

فروش تیلدا به صورت مجموعه ای انجام می شود که شامل پارچه، روبان، دکمه و لوازم جانبی دیگر به همراه کتاب آموزشی ساخت عروسک تیلدا ارائه می شود. این کتاب صرفاً الگو های عروسک را شامل نمی شود، بلکه برای بانوان راهنمای صفر تا صد است تا بتوانند هر نوع دوخت و دوزی را در خانه انجام دهند. کتاب درون پکیج بوده و شامل الگوهایی است که در مراحل اولیه به طراحان امکان الهام گرفتن و پیاده سازی ایده های خلاقانه ای را می دهد. این محصول به مخاطبان آن در امریکا، استرالیا، نیوزلند، چین، ژاپن، سنگاپور، افریقای جنوبی، تایوان و تایلند و تقریباً تمام اروپا عرضه می شود. البته کتاب های تیلدا تاکنون به هجده زبان زنده دنیا ترجمه شده اند.

الگوهایی که در کتاب تیلدا معرفی شده است تنها به دختر کوچولوهای فسقلی و بامزه معطوف نمی شوند. هر ساله در این کتاب ها بیش از صد الگوی جدید معرفی می شود. فرشتگان و بانوانی با اندام های کشیده و بلند یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین الگوها به شمار می رود که در ایران طرفدار چندانی ندارد. همچنین الگوهای حیوانی مانند خرگوش و موش نیز وجود دارد. کتاب تیلدا برای سال میلادی ۲۰۲۰ که به نام موش نامگذاری شده است الگوهای زیادی با طرح موش در کتاب خود گنجانده است. همچنین الگوهایی مانند طرح یک قلب نیز از دیگر الگوهایی پرطرفدار کتاب است.

 

کتاب آموزش عروسک روسی تیلدا

عکس عروسک روسی تیلدا

 

آموزش ساخت عروسک روسی تیلدا

از میان خانواده بزرگ تیلدا، عروسک روسی تیلدا توانسته است در ایران به شدت محبوب شود. برای ساخت عروسک روسی تیلدا انتخاب مواد خوب و با کیفیت مرحله اساسی کار محسوب می شود.

 

انتخاب پارچه

انتخاب پارچه برای بدن عروسک و موادی که با آن عروسک را پر می کنید باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. برای پر کردن عروسک پلی استر بهترین گزینه می باشد که علت آن را قبلاً در مقاله عروسک پولیشی مطالعه فرمودید. در انتخاب پارچه نیز پارچه تریکو گزینه مناسبی محسوب می شود. البته معمولاً از هر دو نوع پارچه تریکو یعنی، دو طرف کش و یک طرف کش، بسته به نوع طرح استفاده می شود. جالب است بدانید خیلی از افراد برای سر عروسک از یونولیت استفاده می کنند. در واقع به جای پر کردن سر عروسک با پلی استر یک گوی یونولیتی را در محل سر عروسک قرار می دهند.

 

کتاب عروسک روسی

عکس عروسک روسی

 

تهیه الگوی عروسک روسی

پس از انتخاب مواد نوبت به مرحله مهم کار یعنی الگوی عروسک روسی می رسد. در برش پارچه باید دقت نمود که چون لبه ها به زیر دوخت می روند حتماً هنگام برش یک سانتی متر به فاصله لبه ها افزوده شود. الگوی عروسک روسی را باید از منابع آموزشی تهیه نمود و یا از ذهن خلاق خودتان کمک بگیرید.

اگر ایده پردازی برایتان مشکل است بهترین روش برای فعال کردن ذهنتان ایده گرفتن از کارهای دیگران است. برای ایده گرفتن و طراحی خلاقانه خیلی خوب است تا ابتدا با نمونه کارهای دیگران آشنا شوید و نگاهی به آنها بیاندازید. مجموعه ای از ۴۰ عکس عروسک روسی جدید در یک فایل فشرده با حجم ۲ مگابایت در زیر وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید دانلود نمایید.

 

دانلود رایگان الگوی عروسک روسی تیلدا

در لینک زیر ۴۰ الگوی عروسک روسی که به شکل تصویری هستند را آماده کرده ایم تا با دانلود آنها، الگوها را در تلفن همراه خود ذخیره کنید تا همیشه همراهتان باشد. برای دانلود الگوها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عکس عروسک روسی

 

کتاب آموزش الگوی عروسک روسی تیلدا

عروسک روسی به اندازه ای پرطرفدار است که با کمی جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند اینستا به آسانی می توانید به الگوهای مختلفی مانند پسرانه و دخترانه برسید. یکی از منابع آموزشی اپلیکیشنی است که از طریق برنامه بازار می توانید آن را دانلود کنید. نام این اپلیکیشن “عروسک روسی” است.

همچنین در فایل زیر ۴ الگوی طراحی در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. برای دانلود کتاب آموزش الگوی عروسک روسی تیلدا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 

آموزش های ویدئویی ساخت عروسک روسی تیلدا

بیش از ۱۰ ویدئوی آموزش عروسک سازی را با کلیک بر روی اینجا می توانید رایگان تماشا کنید.