عروسک فولا – عروسک اسلامی عربی

عروسک فولا -باربی عربی - عروسک اسلامی

 

عروسک فولا عروسکی عربی اسلامی در دنیای اعراب است. عروسک فولا به دلیل حجاب کاملش به شدت مورد استقبال جهان عرب قرار گرفته است. نام فولا برگرفته از نوعی گل یاس عربی است. فولا با لباسی تمام قد و با جانمازی صورتی رنگ در سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه شد. آفریننده عروسک فولا استودیو طراحی نیوبوی است و برای اولین بار آنها را در سوریه عرضه نمود. به تدریج در کشورهای عربی خاورمیانه نفوذ کرد و توانست در سبد خرید خانواده های عرب منطقه قرار بگیرد.

عروسک فولا -باربی عربی - عروسک اسلامی

 

عروسک عربی فولا یا باربی اسلامی

پیش از عرضه عروسک اسلامی فولا، عروسک باربی با حجاب کامل نیز عرضه شده بود . اما باربی محجبه به اندازه فولا نتوانسته بود مورد توجه مسلمانان قرار گیرد. چهره فولا شبیه باربی است اما سبک زندگی او کاملاً متفاوت است. هرچند که سبک زندگی فولا نسبت به باربی متفاوت است اما شباهت های زیادی با او دارد که بارزترین شباهت این دو، ظرافت اندام آنهاست.

 

عروسک فولا -باربی عربی - عروسک اسلامی

 

 

کارتون فولا

فولا در خانواده ای پنج نفره به دنیا آمده است و می داند که باید درستکار و راستگو باشد. عروسک فولا تلاش می کند تا این مسائل را به صاحب خود آموزش دهد. همراه با عروسک فولا، چادر نماز، روسری و اکسسوری های متنوع دیگری مانند خانه عروسکی، دوچرخه و ساعت نیز تولید شده است.

چیزی که در مورد فولا مهم است تبلیغاتی است که در مورد او شده است. در کشوری مانند عربستان که جز کشورهای پرفروش فولا می باشد، تیزرهای تبلیغاتی و انیمشین هایی با محوریت شخصیت فولا تولید و پخش می شود. در این انیمیشن ها بچه ها فولا را می بینند که کارهای خوب و متناسب با فرهنگ اسلامی انجام می دهد. نماز اول وقت صبحگاهی یا خواندن کتاب قبل از خواب از جمله کارهای خوب فولا می باشد.

 

عروسک فولا -باربی عربی - عروسک اسلامی