عروسک قرتی خانم – تیکیلی

عروسک قرتی خانم تیکیلی

 

عروسک قرتی خانوم

عروسک قرتی خانم که گاهی آن را دختر خانم هم صدا می زنند عروسکی دست ساز و ساکن کرج است. این عروسک به اندازه ای حرفه ای دوخته شده است که در نگاه اول متوجه نخواهید شد که یک عروسک دست دوز می باشد. با این که عروسک کوچولو است و تنها ده سانتی متر قد و حدود چهل گرم وزن دارد، اما قابلیت ایستادن دارد.

عروسک قرتی خانم تیکیلی

 

در کنار نسخه های اصلی قرتی خانم، عروسک هایی با قد کوتاه تر نیز تولید می شود. لباس این عروسک تیکیلی از جنس پارچه نرم بوده و بدن آن از الیاف مخصوصی پر شده است. ابعاد این عروسک باعث شده است تا مخاطبین اصلی آن بزرگسالان و کاربری اصلی آن نیز دکور و یا کلکسیون باشد.

عروسک قرتی خانم تیکیلی

 

تیکیلی

عروسک های معروف قرتی خانم، در زیر چتر نام تیکیلی (Tikilii) و توسط سرکار خانم “نوفلاح” تولید می شود. عروسک قرتی خانم به لطف فروش اینترنتی در وبسایت هایی مانند دیجی کالا توانسته است از شهرت خوبی بهره مند شود.

 

عروسک قرتی خانم تیکیلی

 

تیکیلی توانسته است تاکنون به جز عروسک قرتی خانم، عروسک های دیگری با نام های “روژان” و “مانلی” نیز تولید کند. برعکس قرتی خانم این عروسک ها بسیار رشید هستند و قد آنها بیش از ۳۰ سانتی متر می باشد. تیکیلی به تازگی عروسک های دیگری تولید کرده است که در صورت آنها از نقش برجسته استفاده شده است. همچنین دست و پایش قابلیت حرکت داشته و لباسش هم از قابلیت تعویض برخوردار است.

عروسک قرتی خانم تیکیلی