عروسک و اکشن فیگور هری پاتر Harry Potter

عکس عروسک هری پاتر
نام: هری پاتر
تاریخ تولد: ۲۰۰۱
زادگاه: امریکا
سازنده: فانکو - متل

 

رمان هری پاتر (Harry Potter) کتاب هایی به قلم خانم جوان رولینگ (Joanne Rowling) است. کار نگارش این مجموعه ده سال طول کشید و در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ انجام شد. ایده این کتاب جادویی در سال ۱۹۹۰ زمانی به ذهن خانم رولینگ خطور کرد که در ایستگاه قطار به دلیل تأخیر چهار ساعته قطار کلافه شده بود.

در سال ۱۹۹۸ خانم رولینگ اجازه تولید فیلم سینمایی از روی رمانش را به شرکت برادران وارنر، در ازای دریافت یک میلیون یورو داد. هری پاتر و شخصیت های دیگر پس از ورود به دنیای سینما تصمیم گرفتند تا وارد بازی های ویدئویی، بازی های تخته ای و اسباب بازی لگو نیز شوند. در این مقاله با حقیقت های هری پاتر درباره کتاب ها و فیلم هایش آغاز می کنیم و سپس به سراغ اسباب بازی، عروسک و اکشن فیگور هری پاتر خواهیم رفت.

فیلم هری پاتر و فرزند نفرین شده

کتاب هری پاتر

داستان رمان پاتر

قصه کتاب درباره جادوگری تازه کار است که در مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز درس می خواند. نویسنده کتاب رمان پاتر پس از نگارش کتاب از ناشران زیادی خواست تا کتابش را چاپ کنند. اما هیچ کس حاضر به نشر کتاب او نمی شد. سرانجام اولین ناشران کتاب او کتابسرای بلومزبری در انگلستان و انتشارات اسکولاستیک در امریکا پا به میدان گذاشتند.

 

 

رکوردها و افتخارات رمان پاتر

اولین نسخه رمان خانم رولینگ در ژوئن ۱۹۹۷ منتشر شد. با انتشار اولین نسخه، به تدریج محبوبیت شخصیت های داستان در بین نوجوانان به شدت افزایش یافت. چندی نگذشت که این رمان توانست افتخارات زیادی کسب کند و به موفقیت های تجاری بسیار خوبی دست پیدا کند. در مدت ۱۴ سال، ۴۵۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفت. همچنین کتاب ها به ۸۳ زبان مختلف دنیا ترجمه شدند. یکی از افتخارات کتاب خانم رولینگ این است که نسخه های دوم تا پنجم کتاب، توانست رکورد سریعترین فروش کتاب در دنیا را بشکند.

عروسک هری پاتر

 

فیلم سینمایی هری پاتر

اسم واقعی هری پاتر

از مجموعه کتاب ها تاکنون هشت فیلم سینمایی توسط شرکت برادران وارنر تولید شده است. البته این شخصیت جادویی تعداد کتابهایی بالغ بر هفت جلد دارد که کتاب هفتم، در دو قسمت بر روی پرده سینماها رفت. اسم واقعی هری پاتر و کسی که نقش او را در این مجموعه سینمایی بازی می کند، دنیل جیکاب ردکلیف می باشد. او برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ در فیلم دیوید کاپرفیلد به تماشاچیان معرفی شد. انتخاب بازیگر هری پاتر و دنیل جیکاب ردکلیف مستقیماً توسط نویسنده کتاب یعنی خانم رولینگ انجام گرفت.

رکوردهای جالب مجموعه فیلم های سینمایی

مجموعه فیلم های سینمایی پاتر توانسته اند رکوردهای جالبی در دنیای سینما از خود به جا بگذارند. تمام فیلم ها در مجموع توانسته اند رکورد پرفروش ترین مجموعه سینمایی را از آن خود کنند. همچنین یکی دیگر از حقیقت های این مجموعه سینمایی این است که نسخه سینمایی سال ۲۰۱۱ توانست در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر IMDB قرار گیرد.

نسخه های سینمایی پاتر

خبر خوبی هم برای طرفداران هری و دوستانش اعلام شده است. نسخه نهم فیلم سینمایی با عنوان فیلم سینمایی هری پاتر و فرزند نفرین شده برای پخش در سال ۲۰۲۱ تولید خواهد شد. مجموعه هشت فیلمی که از رمان خانم رولینگ اقتباس شده اند، عبارتند از:

  • هری پاتر و سنگ جادو (۲۰۰۱)
  • هری پاتر و تالار اسرار (۲۰۰۲)
  • هری پاتر و زندانی آزکابان (۲۰۰۳)
  • هری پاتر و جام آتش (۲۰۰۴)
  • هری پاتر و محفل ققنوس (۲۰۰۷)
  • هری پاتر و شاهزاده دو رگه (۲۰۰۹)
  • هری پاتر و یادگاران مرگ ۱ (۲۰۱۰)
  • هری پاتر و یادگاران مرگ ۲ (۲۰۱۱)

 

 

اسباب بازی هری پاتر

امروزه طرفداران مدرسه هاگوارتز به کلکسیونرهای حرفه ای تبدیل شده اند. عروسک و اکشن فیگور هری پاتر و دیگر شخصیت ها نیز براساس بازیگران فیلم ها ساخته شده اند. لباس های آنها همان یونیفرم هاگوارتز است و عینک معروف هری نیز به چشمانش است. معمولاً عروسک ها چوب دستی نیز دارند. حزئیات شخصیت های فیلم نیز روی عروسک ها و اکشن فیگور ها با ظرافت خاصی کار شده است. به عنوان مثال حتی جای زخم ها بر روی بدن عروسک نیز دیده می شود.

اکشن فیگورهای شخصیت های فیلم نیز با تنوع بالایی در حال تولید هستند. افرادی مانند جنی وزلی، ران وزلی، هرمیون گرنگر، آلبوس و رابوس شخصیت هایی هستند که در خط تولید عروسک ها و اکشن فیگورها حضور پررنگی دارند. خط تولید این شخصیت ها تنوع خیلی بالایی دارند. امتیاز تولید عروسک ها به شرکت های گوناگونی مانند شرکت متل اعطا شده است. از آنجایی که عروسک ها براساس تصویری ساخته شده اند که در فیلم دیده می شوند، شرکت متل مجوز حق تولید را از شرکت برادران وارنر خریده است. شرکت فانکو نیز مجوز حق نشر را از برادران وارنر دریافت کرده است. در حال حاضر امکان خرید اکشن فیگور هری پاتر و فانکوپاپ آن نیز در فروشگاه دالیدل نیز وجود دارد. خبر خوب این است که در اسباب بازی و عروسک های فانکو پاپ هری پاتر، اکثر شخصیت های معروف فیلم حضور دارند.

 

 

عروسک هری پاتر

 

مشخصات اکشن فیگور و اسباب بازی ها

عروسک های متل

عروسک های ساخت شرکت متل معمولاً در محدوده ۱۵ تا ۳۰  دلار قیمت گذاری شده اند. گروه سنی مناسب برای استفاده از این عروسک ها شش سال تعیین شده است. ارتفاع عروسک های متل معمولاً بین ۱۷ تا ۳۰ سانتی متر بوده و وزن آن به ۴۰۰ گرم هم نمی رسد. معمولاً عروسک ها و اکشن فیگورها یازده مفصل دارند که باعث می شود بدن او بسیار انعطاف پذیر شود. این مفاصل در ناحیه گردن، شانه ها، باسن، زانوها، آرنج ها و مچ دست قرار گرفته اند.

فیگورهای فانکوپاپ

فیگورهای فانکوپاپ نیز ۹ تا ۱۱ دلار قیمت گذاری شده اند. وزن آنها تقریباً ۱۰۰ گرم بوده و ارتفاع فیگورها نیز حدود ۱۰ سانتی متر می باشد. فانکو نسخه های پولیشی را نیز با قیمت ۹ تا ۱۳ دلار عرضه می کند. ارتفاع عروسک پولیشی حدود ۲۰ سانتی متر بوده و وزن آن نیز کمتر از ۱۰۰ گرم می باشد. این نسخه فانکو پلاش (Funko Plush) نام دارد که کمتر کسی نام آن را شنیده است.

فیگورهای کیوپاسکت

نوع دیگر اسباب بازی و اکشن فیگور هری پاتر مدل های کیو پاسکت می باشند که در نوع خود بسیار جذاب، شیرین و دوست داشتنی هستند. فیگور کیوپاسکت طراحی خاصی می باشد که در آن سرهای فیگور بزرگ و چشمانی درشت دارند و معمولاً چین و چروک لباس ها به گونه ای جذاب و با ظرافت ویژه ای ساخته می شوند. اسباب بازی و فیگور کیوپاسکت هری پاتر را می توانید با قیمت ارزان در فروشگاه اینترنتی دالیدل خریداری کنید.