عروسک چوچو

عکس عروسک چوچو ژاپنی

 

عروسک چوچو عروسک ساخت Dollybird است. این عروسک ۱۱ سانتی متر ارتفاع دارد. هنرمندی به نام دالچو DolChu نیز لباس های و آرایش صورت چوچو را طراحی کرده است. در بین عروسک های چوچو عروسک هایی به نام های حنا کوچولو (HinaLittle Red Riding Hood) و حنا آلیس (Hina Alice) محبوب ترین چوچوها هستند.

 

چوچو عروسک های ژاپنی هستند که دل افراد زیادی در سراسر جهان را برده است. جدیدترین نسخه عروسک چوچو، عروسک حنا کوچولو است که در سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی شد. در زمانی که عکس های این عروسک منتشر شد، به سرعت سفارش های زیادی برای ساخت آن دریافت شد و بسیاری از عروسک های حنا کوچولو پیش فروش شد.

عروسک چوچو حنا کوچولو

 

ارتفاع عروسک حنا کوچولو ۱۱ سانتی متر است. یعنی می توان گفت که به سادگی در کف دست جا می شود. پوست او سفید، رنگ چشمانش سبز تیره و رنگ موهایش هم قهوه ای تیره است. حنا کوچولو شنل قرمز با گوش های گربه ای دارد. برایش حتی لباس زیر هم قرار داده اند. همچنین قطعات دست و مچ او هم قابلیت جابه جایی دارند.

عکس عروسک دستساز چوچو آلیس حنا

 

حنا آلیس عروسک چوچو دیگری است که او هم ۱۱ سانتی متر ارتفاع دارد. پوست او روشن، رنگ چشمانش آبی روشن و رنگ موهایش هم بلوند است. او هم شنل و پالتو و لباس زیر دارد. گوش هایش نیز خرگوشی اند و قطعات دستش قابلیت حرکت دارند.

عکس آخرین عروسک چوچو ژاپنی

 

در دسامبر ۲۰۱۹ دو نسخه دیگر از عروسک حنا معرفی شد که نشانه های فرهنگی ژاپنی بسیار زیادی داشتند. پیش فروش این عروسک به مدت سه ماه و تا فوریه ۲۰۲۰ ادامه داشت. این عروسک ها نیز کار دست هنرمند ژاپنی دالچو بود.

 

به جز عروسک های چوچو که معرفی شد، نمونه ها و مدل های گوناگون دیگری نیز وجود دارد. این عروسک های ژاپنی به صورت رسمی در ایران فروخته نمی شود. اما می توان از فروشگاه آمازون بخش ژاپن آن را با قیمتی حدود ۲۰۰ دلار تهیه کرد. البته این عروسک ها تا ۴۰۰ دلار نیز قیمت گذاری شده اند.