×

ارسال رایگان

فروشگاه

برای تمام محصولات به تمام نقاط کشور

عروسک فانکو پاپ – Funko PoP

عکس عروسک و فیگور فانکو پاپ مارول

 

شرکت امریکایی فانکو در سال ۱۹۹۸ توسط مایک بکر افتتاح شد. هدف او تنها راه اندازی یک پروژه کوچک برای تولید اسباب بازی های نوستالژیک با فناوری های ساده و ابتدایی بود. در سال ۲۰۰۵ امتیاز این شرکت به مدیر فعلی فانکو یعنی برایان ماریوتی فروخته شد. برایان با دریافت حق امتیاز از شرکت های خالق شخصیت های جذاب، فانکو را توسعه داد. در سال ۲۰۱۱ فانکو مدل های پاپ واینل (PoP Vinyl) را به بازار عرضه کرد و در مدت یک سال توانست درآمد خود را به بیش از بیست میلیون دلار برساند. در این مقاله مشخصات اصلی فانکو پاپ اورجینال و خط تولید آن را به شما خواهیم گفت و سپس درباره فیلم فانکو پاپ صحبت خواهیم کرد.

 

عروسک و فیگور فانکو پاپ مارول

فانکو پاپ جوکر

 

فانکو پاپ چیست

اکشن فیگورهای فانکو مدل پاپ (Funko PoP)، پرطرفدارترین خط تولید فانکو می باشد. اما فانکو پاپ چیست؟ به طور کلی عروسک های فانکو ، عروسک هایی کوتوله هستند که دو ویژگی مهم در تمام آنها رعایت می شود: سر خیلی بزرگ و چشمان درشت. اما معمولاً عروسک های فانکو صورت های مربعی شکل دارند. همچنین چون یک عروسک همیشه ساکت است، فانکو ترجیح می دهد برای عروسک ها دهان نگذارد.

فانکو پاپ یک خط تولید فیگورهای واینل (Vinyl Figures) با اندازه کوچک است. طراحی صورت عروسک ها براساس شخصیت ها و چهره های محبوب بین مردم می باشد. مهم نیست که این شخصیت، تخیلی و انیمشین است و یا سلبریتی و ورزشکار، در هر حال فانکو یک نسخه از صورتش می سازد. فانکو صورت شخصیت های پاپ را به صورت اغراق آمیزی می سازد.

 

 

فانکوپاپ فورتنایت
فانکو پاپ فورتنایت

 

شخصیت پردازی عروسک ها

فانکو در طیف گسترده ای از عروسک های کلکسیونی فعالیت می کند. اکشن فیگور، واینل فیگور، عروسک پولیشی، عروسک مخملی و پوشاک و لوازم شخصی نمونه هایی از حوزه های فعالیت فانکو می باشد. شخصیت هایی که این عروسک ها براساس آنها ساخته می شوند، معمولاً شخصیت های سینمایی و کمیک می باشند. در بین محصولات شرکت، فروش فانکو پاپ مارول بهترین آمار را داشته است.

با وجود اغراق های خاصی که در صورت و اندام عروسک ها انجام شده است، باز هم به راحتی می توان شخصیت عروسک را تشخیص داد. در حال حاضر فیگورهایی که ساخته می شوند نه تنها از روی شخصیت های تلویزیونی و سینمایی می باشد، بلکه افراد سلبریتی، هنرمندان، ورزشکاران و ستارگان موسیقی پاپ را نیز شامل می شود. فانکو تاکنون هر شخصیتی که تصور کنید ساخته است. در واقع در فروشگاه فانکو، تا شما بخواهید انتخاب کنید کدام شخصیت را بخرید، فانکو یک محصول جدید بیرون داده است!

عروسک و فیگور فانکو پاپ مارول

 

 

رازهای فانکو پاپ

هر چند که بیش از ۲۰ سال از تأسیس فانکو می گذرد، اما خط تولید پاپ در شرکت فانکو در سال ۲۰۱۱ شروع به کار نمود. برایان ماریوتی کسی که کلوپ های شبانه را در سیاتل طراحی می کرد و می ساخت، فانکو را در سال ۲۰۰۵ خرید. در آن سال فانکو تنها دو کارمند داشت، اما اکنون تعداد کارمندان به ۸۰۰ نفر رسیده است. مدیر جدید فانکو سیاست عجیبی را در پیش گرفت. او با سرعتی باور نکردنی توانست حق امتیاز تولید انواع قهرمانان کمیک و چهره های سلبریتی در بین مردم را بخرد.

طبق آمار فانکو در آگوست ۲۰۱۹، تعداد شخصیت هایی که وارد خط تولید فانکو پاپ شده اند، ۸۳۶۶ شخصیت محبوب می باشد. واقعاً چنین خط تولیدی با این تنوع محصول را در غول های صنعت عروسک سازی مانند متل و هاسبرو هم نمی توانید پیدا کنید.

فیگور اکشن فانکو پاپ

فانکو بیش از ۱۱۰۰ مجوز گوناگون با شرکت های مختلف دارد. جنبه دیگری از مدل تجاری ماریوتی جستجوی شخصیت هایی با محبوبیت قطعی است. این شرکت خود را به عنوان شرکتی که برای بچه ها اسباب بازی می سازد، قبول ندارد. بلکه تمام گروه های سنی و به ویژه بزرگسالان را مدنظر قرار داده است. شرکت به محض دریافت مجوز، در مدت ۲۴ ساعت یک طرح اولیه از محصول ارائه می دهد و در مدت ۷۰ روز طراحی مفهومی را به محصولی در قفسه ها تبدیل می کند

این محصول با رشد چشمگیری که داشت، توانست به شکل ویروسی در بین طرفداران کمیک و کلکسیونرها شایع شود. فانکو توانسته است ۱۹۱.۲ میلیون دلار فروش خالص در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ ثبت کند. یعنی ۳۸% افزایش نسبت به سال گذشته. دلیل فروش بالای محصولات این است که فانکو و خط تولید پاپ سال ۲۰۱۹ را بسیار تهاجمی شروع کردند و تا توانستند مجوز تولید شخصیت های تلویزیونی را دریافت کردند.

قد عروسک ها حدود ۸ سانتی متر و یا ۴ اینچ می باشد. محبوب ترین عروسک ساخته شده، فانکو پاپ مارول با چهره های محبوبی مانند جوکر و بتمن می باشد. فانکو پاپ مرد عنکبوتی، مرد آهنی و هالک محبوب ترین شخصیت ها در بین کلکسیونرهای امریکایی است. در ایران نیز فانکو پاپ جوکر، کریتوس و هری پاتر بسیار محبوب هستند.

عروسک و فیگور فانکو پاپ مارول

فانکو پاپ هری پاتر

صندوق اشتراک کلکسیونی

صندوق های اشتراک کلکسیونی یکی از خدماتی است که فانکو به مشتریان خود می دهد. صندوق اشتراک کلکسیونر در سال ۲۰۱۵ ابتدا مخصوص شخصیت های مارول تولید شد. این صندوق شامل یک پکیج از فیگور فانکو واینل و اکسسوری ها و پوشاک مربوط به آن شخصیت می باشد. پس از اجرای موفق این سرویس با شخصیت های مارول، فانکو این پکیج را برای شخصیت های کمیک دی سی، دیزنی و جنگ ستارگان نیز انجام داد. این پکیج به صورت اختصاصی ساخته می شد. فانکو تنها به این سرویس بسنده نکرده است و در حال گسترش تجارت خود است. امروزه در بازار شاهد این هستیم که بازی های تخته ای فانکو نیز فروش خیلی خوبی دارند.

عروسک و فیگور فانکو پاپ مارول

فیلم فانکو پاپ

محبوبیت این عروسک ها به اندازه ای است که تصمیم به ساخت یک فیلم براساس عروسک های فانکو گرفته شد. این فیلم توسط گروه انیمیشن وارند ساخته می شود. شخصیت هایی که در این مجموعه هستند، شخصیت های کمیک دی سی و مارول می باشند. شخصیت هایی مانند ددپول، هارلی کوئین و زن شگفت انگیز در این فیلم ایفای نقش می کنند. مرحله تولید این فیلم در سال ۲۰۱۹ به کارگردانی مارک دیندال و تدی نیوتن آغاز شده است.

 

۹۹,۰۰۰ تومان
۹۹,۰۰۰ تومان
%۸-
۱۹۹,۰۰۰ تومان ۱۸۴,۰۰۰ تومان