کارتون فرفره های انفجاری Beyblade Burst

عکس فرفره های انفجاری

 

کارتون فرفره های انفجاری یک انیمه ژاپنی است که هم سریال و هم فیلم سینمایی برایش تولید و پخش شده است. در ژاپن مسابقه ای با نام بی بلید وجود دارد که در آن شرکت کنندگان برای برنده شدن باید به سوی هم مواد انفجاری پرتاب کنند و یکدیگر را از گردونه رقابت کنار بزنند تا برنده شود. ساخت انیمه فرفره های انفجاری نیز همین مسابقه ژاپنی الهام گرفته شد.

 

عکس کارتون فرفره های انفجاری

 

تمام قسمت های کارتون فرفره های انفجاری

از این کارتون دو سه نسخه سریالی و دو نسخه سینمایی ساخته شده است. اولین نسخه سریالی آن در سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۳ در ژاپن تولید و پخش می شد. کارگردان سریال کنتارو یاماگوچی و در ژانر ماجراجویی بود. این سریال در سه فصل و در مجموع با ۱۵۴ قسمت ساخته شد. فصل اول ۵۱ قسمت، فصل دوم (نبرد وی) در ۵۱ قسمت و فصل سوم (انقلاب جی) در ۵۲ قسمت ساخته و پخش شد.

 

سریال اصلی کارتون فرفره های انفجاری

اما نسخه ای که این روزها در جاهایی مانند آپارات، فیلیمو و نماوا مشاهده می کنید، نسخه دوم سریال کارتون فرفره های انفجاری است که دارای دوبله فارسی نیز می باشد. نام اصلی کارتون Beyblade Burst می باشد. این سریال از سال ۱۳۸۵ تا اکنون در حال ساخت و پخش است. این کارتون برای تقویت فروش اسباب بازی فرفره های انفجاری که هیرو موریتا و همچنین هاسبرو تولید می کرد، تولید شد. قسمت های مختلف این کارتون در لوس آنجلس امریکا ساخته می شود. این سریال در حال حاضر در حال پخش فصل ششم در امریکا می باشد.

 

 

داستان کارتون

والت دانش‌آموز دبستانی است که علاقه بسیار زیادی به بازی فرفره دارد و شو کورنایی، دوست صمیمی او، اعجوبه‌ای در این بازی است و در تورنمنت‌های ملی نیز شرکت کرده است. والت نیز تحت تاثیر دوستش، می‌خواهد در مسابقات شرکت کند.

والت در دور مقدماتی همه رقیب هایش را کنار می زند و پیروز می شود. البته شکست دادن هر یک از رقیب هایش کار آسانی نبود. چون او سختی های زیادی را تحمل می کند تا بتواند برنده دور مقدماتی شود. اما بعد از دور مقدماتی نوبت به لیگ جهانی می رسد و او به همراه دوستانش تلاش می کند تا قهرمان لیگ جهانی نیز بشود. کارتون فرفره های انفجاری را با دوبله فارسی می توانید از آپارات و یا نماوا تماشا کنید.

 

عکس انیمیشن فرفره های انفجاری

 

فیلم های سینمایی

فیلم نبرد شدید

فیلم نبرد شدید در سال ۱۳۸۱ تولید و پخش شد. مدت این نسخه سینمایی ۷۰ دقیقه و زبان اصلی آن نیز ژاپنی بود.

فیلم فرفره های انفجاری جنگ آهنین در مقابل خورشید

این فیلم در سال ۱۳۸۹ پخش شد. مدت این نسخه سینمایی ۷۵ دقیقه و زبان اصلی آن نیز ژاپنی بود.

 

عکس انیمیشن فرفره های انفجاری

 

 

اسباب بازی فرفره های انفجاری

اسباب بازی فرفره های انفجاری از سال ۱۹۹۹ در ژاپن و توسط شرکت تاکارا تولید می شود. شرکت تاکارا در سال ۲۰۰۶ با شرکت تامی ادغام شد و کالاهای خود را با نام تجاری تاکارا تامی روانه بازار می کرد. دو شرکت دیگر نیز مجوز تولید محصولات اورجینال اسباب بازی فرفره های انفجاری را دارند. شرکت هاسبرو در امریکا و شرکت سونوکونگ در کره جنوبی تنها شرکت هایی هستند که حق تولید اسباب بازی فرفره های انفجاری اورجینال را در اختیار دارند.

همان طور که گفته شد این اسباب بازی قبل از تولید پخش کارتون فرفره های انفجاری ساخته می شود. در واقع دلیل ساخت کارتون نیز این بود که فروش اسباب بازی ها را تقویت کند. محبوبیت این کارتون باعث شد تا به جز اسباب بازی ها، انواع لوازم التحریر، عروسک، لوازم شخصی، لوازم خواب کودک، بازی های ویدئویی و اندرویدی و … نیز به خط تولید این کارتون اضافه شود.

اسباب بازی فرفره های انفجاری معمولاً به صورت مجزا و یا همراه با پرتاب کننده و به شکل تفنگی ساخته می شود. قیمت این اسباب بازی ها از ۱۰ تا ۵۰ دلار قیمت گذاری شده اند که می توانید از اینجا مشاهده بفرمایید.