×

ارسال رایگان

فروشگاه

برای تمام محصولات به تمام نقاط کشور

فیگور کیوپاسکت

فیگور کیوپاسکت

فیگور کیوپاسکت که گاهی به آن فیگور کیو پوسکت هم می گویند، شکل خاصی از فیگورها می باشد که مخصوص رده سنی نوجوان و بزرگسالان است. کیوپاسکت ها سه تکه هستند و شامل سر، بدنه و پایه می شوند که از هم جدا شده و دوباره روی هم نصب می شوند. ویژگی اصلی کیوپاسکت ها سر بزرگ و چشمان درشتی است که دارند.

 

فیگور و اکشن فیگور چیست

اکشن فیگور نوع خاصی از عروسک است که براساس یک شخصیت خاص ساخته می شود. اکشن فیگور معمولاً از پلاستیک ساخته می شود و اغلب براساس شخصیت های یک فیلم، کتاب کمیک، شخصیت نظامی، بازی ویدئویی یا سریال تلویزیونی خواهد بود که بین عموم از محبوبیت زیادی برخوردار است. اکشن فیگور ها عروسک های کلکسیونی و یا دکوری محسوب می شوند که علاقه مندان به شخصیت های خاص و سلبریتی ها به شدت به دنبال آنها هستند و طیف مخاطبان آنها نیز در بین گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان قرار دارند.

اصطلاح اکشن فیگور نیز در سال ۱۹۶۴ توسط شرکت امریکایی هاسبرو بیان شد که برای اولین بار اکشن فیگور شخصیت های فیلم G.I را ساخته و روانه بازار کرد. اکشن فیگور ها معمولاً شخصیت های جنگجو فیلم ها یا کمیک ها مانند ابرقهرمانان مارول را پوشش می دهد. از این رو مخاطبان معمول آنها پسرها هستند. اما فیگور ها هر نوع شخصیت داستانی مانند پرنسس های دیزنی را شامل می شود و هم دخترها و هم پسرها به آنها علاقه مند هستند.

فیگور کیوپاسکت

 

کیوپاسکت چیست

عروسک یا همان فیگور کیو پاسکت در واقع مجسمه یا همان پیکره هایی هستند که برای رده های سنی بالا ساخته می شوند. این فیگور ها توسط شرکت بان پرستو Banpresto تولید می شوند و آنچه که این عروسک ها را با فیگورهای مشابه دیگر متمایز می سازد، سر و چشمان آنها است. شکل طراحی سر معمولاً بزرگ است و چشمان آنها نیز بزرگ و بیضی شکل ساخته می شود که جلوه ای جذاب و ویژه به آنها می دهد. همچنین چین و چروک لباس عروسک ها به شکل ویژه ای مورد توجه قرار گرفته است و به گونه ای خاص طراحی می شوند. در واقع در طراحی و ساخت فیگور های کیو پاسکت جزئیات به دقت مورد توجه قرار گرفته است و با مهارت زیادی این جزئیات از کار درآمده اند.

 

مشاهده مشخصات، قیمت و خرید انواع فیگور و اکشن فیگور

 

شخصیت های کارتونی کیوپاسکت

شرکت بان پرستو توانسته است برای فیگور کیو پاسکت حق امتیاز تولید و ساخت شخصیت های بسیار زیادی را از دیزنی، هری پاتر، دی سی کمیک، وان پیس و مارول خریداری کند و شخصیت های متنوع کارتون ها و کمیک ها را بسازد که از آن جمله می توان به شخصیت هایی مانند سیندرلا، سفیدبرفی، آلیس در سرزمین عجایب، تینکربل، پری دریایی و هری پاتر اشاره کرد.

فیگور کیوپاسکت

 

مشخصات و قیمت فیگور ها

عروسک های کیوپاسکت در دو اندازه ۱۴ سانتی متری و ۷ سانتی متری تولید می شوند. فیگور های کیوپاسکت از جنس پلاستیک PVC و ABS می باشند و در اشکال و طرح های مختلفی تولید می شوند. وزن عروسک ها متغیر است اما نهایتاً تا ۴۰۰ گرم خواهد بود. قیمت جهانی عروسک ها بین ۹ تا ۳۰ دلار می باشند. این فیگور ها برای گروه نوجوانان و بزرگسالان علاقه مند به کلکسیون و مدل های دکوری ساخته می شوند و برای گروه سنی کمتر از سه سال ممنوع است. زیرا دارای نقاط نوک تیز و قطعات ریز است که در ساخت آنها به کار می رود.

 

 

شرکت بان پرستو

آنچه در عروسک ها بیشتر از هر چیز خودنمایی می کند، چشمان درشت آنهاست. احتمالاً از این موضوع می توانید حدس بزنید شرکت بان پرستو که تولید کننده این عروسک ها می باشد به کدام کشور تعلق دارند. طراحان کدام کشور علاقه زیادی دارند تا در ساخت انیمیشن های خود چشمان شخصیت ها را خیلی درشت طراحی کند؟!

کاملاً درست است! بان پرستو شرکتی ژاپنی است که در سال ۱۹۷۷ در توکیو تأسیس شده است. از سال ۲۰۰۶ تاکنون این شرکت زیرمجموعه هلدینگ باندای (Bandai Namco Holdings) می باشد. یکی از نقاط عطف شرکت بان پرستو در دهه ۱۹۸۰ است که همکاری زیادی با شرکت سگا داشت. در واقع بان پرستو بازی های ویدئویی زیادی تولید کند.

 

در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
۲۲۵,۰۰۰ تومان
در انبار موجود نمی باشد
۳۸۵,۰۰۰ تومان
%۸-
۱۹۹,۰۰۰ تومان ۱۸۴,۰۰۰ تومان
در انبار موجود نمی باشد
۳۵۰,۰۰۰ تومان