عروسک ایتالیایی للی – عروسک دوستدار طبیعت

شرکت للی lelly

 

عروسک ایتالیایی للی در مدل ها و سری های مختلف عرضه می شود اما وجه تشابه تمام آنها طرح های حیوانی است. شرکت للی با تولید عروسک های حیوانی سعی به پیوند انسان با طبیعت دارد تا از این طریق خود را به عنوان یکی از طرفداران طبیعت معرفی نماید. تولیدات للی در ابعاد های مختلف انجام می شود تا کار آموزش از طریق حیوانات را آسان سازد. یکی از امتیازهای عروسک ایتالیایی للی این است که قابلیت شست و شو در ماشین لباسشویی را دارد. همچنین چون للی خود را به عنوان فعال محیط زیست معرفی می کند، پس طبیعی است که عروسک هایی تولید کند که همگی امکان بازیافت و تجزیه سریع در طبیعت را داشته باشند.

 

مهمترین محصولات شرکت للی

  • عروسک هایی با اندازه واقعی حیوانات به همراه کتاب راهنمای مصور
  • عروسک های اس او اس SOS : حیواناتی که نسل آنها منقرض شده است و یا در خطر انقراض قرار دارند
  • عروسک های لایسنز Licenze نیز حیواناتی اند که با مجوز نشنال جئوگرافیک و با حمایت آن تولید می شود.

 

عروسک للی

 

 

تاریخچه عروسک ایتالیایی للی

اواخر سال ۱۹۵۹ کارگری به نام آنجلو ونتورلی برای سرگرمی خود حیوانات پولیشی می ساخت. از آنها برای دکور استفاده می کرد و یا به فامیل و دوستانش هدیه می کرد. پس از هدیه عروسک های خود، بازخوردهای بسیار مثبتی از دیگران گرفت. در نتیجه تصمیم گرفت تا عروسک های پولیشی خود را تجاری سازی کند. آنجلو  فروش محصولاتش را در شهر کوچک خود آغاز نمود.

پس از مدتی بازرگانان خواستار عروسک های او شدند و محصولات او را به شهرهای دیگر ایتالیا بردند. از آن زمان بود که کارهای آنجلو در سطح ایتالیا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد. آنجلو پس از سال ها تولید در شیروانی خانه، در سال ۱۹۷۳ شرکت خود را به طور رسمی تأسیس نمود.

 

عروسک للی

 

عروسک للی در بازار امروز

آنجلو شرکت خود را با نام للی در ایتالیا تأسیس نمود و سبک کار خود را که تولید حیوانات پولیشی بود ادامه داد. امروزه شرکت ایتالیایی للی از پیشتازان تولید عروسک های پولیشی در دنیا محسوب می شود. للی تا سال ۱۹۸۵ به صورت انحصاری محصولات خود را تولید می کرد. اما از این سال تاکنون شرکای خارجی در تولید عروسک ها با او همکاری کرده اند. از این رو امروزه روی این محصولات به جای عبارت ساخت ایتالیا (Made in Italy) عبارت طراحی ایتالیایی ( Made In Italian Design) به چشم می خورد.

 

عروسک للی