عروسک کارتون مانسترهای – Monster High

عروسک و کارتون مانستر های

 

زمانی که شرکت متل (Mattel) متوجه شد که فروش عروسک های باربی از رونق افتاده است، تصمیم گرفت تا شانس خود را با عروسک دیگری امتحان کند. دومین عروسک مد شرکت متل، عروسک مانسترهای (Monster High) نامگذاری شد. این عروسک ها براساس شخصیت های هیولایی در افسانه ها و داستان های خیالی کشورهای مختلف از سراسر جهان ساخته شده بودند. شرکت متل برای شخصیت پردازی عروسک ها تصمیم به ساخت انیمیشنی برای آن گرفت. در اینجا می خواهیم از سیر تا پیاز دنیای هیولاهای فانتزی مانستر های را به شما نشان دهیم تا کلی کیف کنید.

 

عروسک و کارتون مانستر های

 

 

دانش آموزان مانسترهای

همان گونه که از نام عروسک مانستر های مشخص است، ظاهر عروسک ها شبیه به هیولاها و پری های داستان های خیالی است. اما شکل و شمایل عروسک ها کاملاً انسانی و دخترانه است. تنها وجه تشابه آنها با هیولاها شاید در رنگ آمیزی و داشتن اندامی مانند گوش گرگ یا شاخ و یا دندان تیز باشد.

براساس داستانی که در کارتون مانسترهای روایت می شود، دانش آموزان هیولایی از ارواح گرفته تا خون آشام ها در دبیرستان های دراگونومیکس (Dragonomics)، مد ساینس (Mad Science) و هوم ایک (Home Ick) تربیت می شوند. قصه هیولاها هم در این سه دبیرستان می گذرد. محبوبیت این انیمیشن و عروسک های مانستر های باعث شد تا شرکت متل یک نسخه اسپین آف از آن تولید کند. شرکت متل مجموعه جدید را اور افتر های نامگذاری کرد. کارتون اور افتر های نیز به منظور افزایش فروش و شخصیت پردازی عروسک های اور افتر های تولید شد.

 

 

شخصیت های کارتون مانسترهای

در دبیرستان هیولاها بیش از هفتاد شخصیت مختلف وجود دارد که به عروسک تبدیل شده اند. تمام این شخصیت ها در پنج گروه تقسیم بندی می شوند و عبارتند از:

فرانکی اشتاین که دختر فرانک اشتاین است و سن او تنها ۱۱۵ روز می باشد. اما برخی از اندام هایش پیرتر هستند. در چشمان او برق خاصی وجود دارد که او را از غول های دیگر متمایز می سازد. کنجکاوی و اشتیاق او به هرآنچه که زندگی در مسیر او قرار می دهد، کاملاً در چشمانش جلوه می کند. او در آزمایشگاه پدرش ساخته شد و تصمیم گرفت که به دور از والدین خود زندگی کند. او به دبیرستان آمد و توانست دراکولا را از نزدیک ملاقات کند.

لاگونا بلو (LAGOONA BLUE) فرزند یک هیولای دریایی و یک حوری اقیانوس است. او دلبستگی عمیقی به دریا دارد و تنها پانزده سال سن دارد. لاگونا می تواند موج های دریا را هر طور که بخواهد، حرکت دهد. پاتوق او معمولاً ساحل است و آنجا تفریح می کند. اما برخلاف تصور همه؛ لاگونا در ورزش های زمینی بسیار متبحر است. او پدر و مادر خود را از دست داده است و از این که در دبیرستان هیولاها زندگی می کند، بسیار خوشحال است.

 

عکس عروسک و کارتون مانستر های

 

دراکولورا (Draculaura) دختر دراکولا است و تنها ۱۵۹۹ سال سن دارد. او دختری جاه طلب است و تمام هیولاها از او می ترسند. پدرش دراکولا خودش به او آموزش پرواز کردن را داده است. دختران دراکولا به راحتی شناخته می شوند، زیرا یک خال قلبی شکل روی گونه سمت چپ خود دارند.

کلو دنیل (Cleo de Nile) دختر مومیایی است و حدود ۳۳۵۷ سال سن دارد. چون او یکی از اعضای خانواده سلطنتی مصر بوده است، در دبیرستان هیولاها نیز به دنبال سلطنت و حفظ جایگاه خود است.

کلودین وولف (​Clawdeen Wolf) دختر گرگ نماها است و پانزده سال دارد. کلودین خواهر و برادرهای زیادی دارد که تعداد آنها از دستش در رفته است. او دختری جسور و با اعتماد به نفس است.

 

عکس فیگور مانستر های

 

مشخصات عروسک باربی مانستر های

عروسک مانسترهای در سال ۲۰۱۳ به بازار عروسک های مد امریکا وارد شد. عروسک های مانسترهای برای گروه سنی بالای شش سال مناسب است. در کنار تولید عروسک ها وسایلی مانند هدفون، لباس، کمد، صندلی و همچنین انیمیشن نیز تولید می شود.

عروسک ها در دو سایز معمولی و مینی ساخته می شوند که هر دو سایز با یکدیگر تفاوت های ظاهری بسیار زیادی دارند. ارتفاع عروسک های معمولی بیش از ۳۰ سانتی متر بوده و وزن آنها معمولاً بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم می باشد. قیمت آنها نیز بین ۲۰ تا ۱۱۰ دلار است. نسخه های مینی نیز ۱۲ سانتی متر ارتفاع و کمتر از ۱۰۰ گرم وزن دارند. قیمت آنها هم کمتر از ۱۰ دلار می باشد.