نصب بازی ایکس باکس وان

نصب بازی روی ایکس باکس وان

برای ایکس باکس این امکان وجود دارد تا بتوانید به صورت آفلاین بازی نصب کنید و نیازی به آنلاین شدن و خرید گیفت کارت ایکس باکس و یا شارژ اکانت نداشته باشید. در صورتی که قصد داشته باشید تا بازی جدیدی روی کنسول خود نصب کنید، ممکن است بازی های قبلی که روی کنسول هستند، پاک شوند و امکان نگه داشتن آنها وجود نداشته باشد.

قفل شدن بازی ایکس باکس وان

چیزی که خیلی باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از نصب بازی ایکس باکس وان نباید کنسول خود را به اینترنت وصل کنید. دلیل آن هم مشخص است، چون این بازی ها به صورت غیر قانونی و یا هک شده هستند و با نصب و اتصال به اینترنت، شرکت مایکروسافت این قضیه را متوجه شده و این بازی ها را قفل می کند. البته خیلی محتاط باشید زیرا با قفل شدن بازی ایکس باکس وان ممکن است دستگاه شما نیز بن شود.

چقدر بازی می توان نصب کرد

حجم هارد کنسول شما هر چقدر که باشد، تنها روی ۷۵% حجم کنسول می توانید بازی نصب کنید.  به طور میانگین هم روی یک هارد با حجم ۵۰۰ گیگ می توان ۱۰ بازی و روی یک هارد با حجم یک ترابایت نیز حدود ۲۰ بازی نصب کرد.

روی کدام کنسول ایکس باکس وان می توان بازی نصب کرد

برای نصب بازی ایکس باکس وان به این نکته توجه داشته باشید، در صورتی که ایکس باکس وان اس با درایور دارید امکان اجرای دیسک بازی ایکس باکس وجود دارد و می توان بازی را روی آن نصب کرد.

قیمت نصب بازی ایکس باکس وان

سایت ها و فروشگاه های مختلفی هستند که این خدمات را به شما ارائه می دهد. قیمت نصب بازی ایکس باکس وان نیز مبالغ مختلفی دارد. به عنوان مثال برای نصب پکیج ۲۰ بازی ممکن است از شما حداقل ۲۵۰ هزار تومان دریافت کنند. به طور کلی این روش نصب بازی نسبت به روش آنلاین یا خرید قانونی بازی، هزینه آن است که به مراتب بسیار کمتر خواهد بود.

 

آموزش نصب بازی ایکس باکس وان

برای نصب قانونی بازی ایکس باکس وان به فروشگاه Xbox بروید، بازی را خریداری و سپس دانلود کنید. البته برخی بازی ها رایگان هستند و نیازی پرداخت پول نیست.

روی هارد درایو کنسول خود درایوی که فضای خالی کافی دارد را انتخاب کنید تا بازی آنجا نصب شود. سپس به بخش فروشگاهStore برگردید. به صفحه بازی مورد نظر رفته و در آن جا گزینه‌ای به اسم Purchase option یا گزینه خرید را خواهید دید. اگر اکانت شما موجودی داشته باشد، هزینه بازی به صورت خودکار از حسابتان کم می‌شود. اما اگر در اکانت خود موجودی کافی نداشته باشید، باید مشخصات کارت اعتباری ارزی خود را جهت شارژ اکانت و خرید بازی وارد کنید.

در صورت خاموش شدن کنسول دانلود بازی کنسل نخواهد شد و پس از روشن شدن دستگاه دانلود آن ادامه پیدا می کند. برای نصب بازی در ایکس باکس ابتدا هارد اکسترنال را به کنسول ایکس باکس وان وصل کنید.

زمانی که پیام Use for media, or for games & apps را دیدید، سه گزینه مشاهده خواهید کرد که باید Format storage device را بزنید و برای هارد اکسترنال خود، یک نام ثبت کنید. سپس به ترتیب گزینه‌های Install new things here و Format storage device را انتخاب کنید. بعد از طی کردن مراحل هارد برای انتقال مشکلی نخواهد داشت.

اگر مراحل دانلود و نصب بازی روی ایکس باکس وان را درست انجام داده باشید، کنسول پیام External storage ready را به نمایش می دهد. در ادامه باید هارد خود را به کامپیوتر وصل کنید. سپس برنامهXbox One External USB Storage Device Converter را با استفاده از Run as Admin به اجرا درآورید.

زمانی که برنامه اجرا شد، روی گزینه اسکن بزنید تا هارد شما شناسایی شود و روی حالت XBOX Mode قرار بگیرد. در مرحله بعد باید روی هارد خود راست کلیک کرده و با انتخاب گزینه Enable PC Mode آن را روی حالت PC ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =