نمایشگاه عروسک آمریکا

عکس نمایشگاه عروسک آمریکا

 

زمانی که در سال ۱۹۹۰ که خانم کارن کوسیز (Karen A. Kosies) با عروسک های بودویر (boudoir bed) آشنا شد، دنیایش عوض شد. او شیفته عروسک ها به ویژه عروسک های بودویر شده بود و در روزنامه و اخبار به دنبال نمایشگاهی بود تا به تماشای نمونه های متنوع این عروسک برود. تا چندین سال عضو یک باشگاه عروسکی بود و می توانست از طریق نمایشگاه های باشگاه عطش خود را سیراب کند. اما از سال ۲۰۰۲ که این باشگاه منحل شد او پیوسته به دنبال اخباری بود تا بفهمد کی و کجا نمایشگاه عروسک برگزار می شود. جستجو های جسته و گریخته و اطلاعات غیرمشخص در فضای مجازی باعث شد تا او خود تصمیم بگیرد یک وبسایت عروسکی با نام DollShowUSA راه اندازی کند.

او این وبسایت را در فوریه ۲۰۰۹ افتتاح کرد اما اولین نمایشگاه عروسک را در جمعه سیاه سال ۲۰۰۸ برگزار نمود. در واقع در آن نمایشگاه بود که توانست بفهمد چقدر افراد زیادی مانند خود او مشتاق چنین نمایشگاه هایی هستند. هم اکنون در تقویم اجرایی نمایشگاه عروسک امریکا برنامه برگزاری بیش از ۵۰ نمایشگاه در سراسر ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ ثبت شده است. حتی این امکان وجود دارد تا در تمام نمایشگاه ها امکان خرید عروسک وجود داشته باشد. شرکت کنندگان و فروشندگان نیز از طریق سایت می توانند برای محل و زمان برگزاری مورد نظر خود ثبت نام کنند.

 

عکس نمایشگاه عروسک آمریکا

 

با وجود مشکلات ناشی از همه گیری کرونا باز هم فعالیت نمایشگاه های عروسک در آمریکا متوقف نشده است و همچنان ادامه دارد. برای سال ۲۰۲۱ و در بازه زمانی ۹ ماه بیش از ۵۰ نمایشگاه در سرتاسر ایالات متحده امریکا برگزار خواهد شد که فهرست آنها در وبسایت DollShowUSA موجود است. فقط برای ماه اکتبر بیش از ۱۵ نمایشگاه و جشنواره عروسکی به ثبت رسیده است. البته برنامه سال ۲۰۲۲ نیز در وبسایت موجود است که احتمال تغییرات در آن زیاد است. برای مشاهده وبسایت می توانید به آدرس DollShowUSA.com سری بزنید.