عروسک پالی پاکت – Polly Pcket

اسباب بازی و عروسک پالی پاکت

 

پالی پاکت محصولی از شرکت امریکایی متل و شرکت انگلیسی بلوبرد تویز می باشد. پالی پاکت خط تواید عروسک و اکسسوری است و بر روی عروسک مد تمرکز دارد. وجه تمایز این عروسک اصیل انگلیسی این است که همراه آن یک خانه هم وجود دارد. وجود اکسسوری های متنوع در خانه عروسکی مانند میز ناهارخوری و تختواب کوچولو، از جذابیت هایی است که این عروسک دارد. در طول این سال ها محبوبیت پلی پاکت باعث شد تا وارد تلویزیون هم شود. ساخت و پخش انیمیشن و کارتون پالی پاکت و همچنین سه فیلم سینمایی پلی پاکت از جمله مواردی است که در کارنامه هنری اش است. در ادامه مشخصات اسباب بازی و کارتون پالی پاکت را بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد.

 

اسباب بازی و عروسک پالی پاکت

 

پالی پاکت چگونه به وجود آمد

کریس ویگز در سال ۱۹۸۳ برای دخترش کیت یک مجموعه دست ساز پالی پاکت ساخت. این مجموعه شامل تنها یک عروسک و یک خانه عروسکی بود. شرکت بلوبرد تویز با مشاهده محصول کریس، ایده او را خرید و خط تولید آن را در ۱۹۸۹ راه اندازی کرد. اولین نسخه عروسک ها ارتفاعی کمتر از سه سانتی متر داشتند.

 

پلی پاکت برای خالق باربی ها

در ۱۹۹۸ شرکت متل وارد شراکت با بلوبرد تویز شد و آن را دوباره طراحی کرد. ارتفاع عروسک ها را  بیشتر کرد و ظاهری شاداب و خندان تر به آنها داد. به جای موهای فرفری موهای صاف با مدل دم اسبی را جایگزین کرد. شرکت متل یک سال بعد با الهام از این طراحی جدید، نسخه جدیدتری ارائه داد. در این نسخه، عروسک های ده سانتی متری در رده عروسک هایی مد طراحی شده بود که بسیار مورد توجه دختر کوچولو ها قرار گرفت.

 

اسباب بازی و عروسک پالی پاکت

 

 

توقف تولید عروسک پالی پاکت

در سال های بعد تحولی اساسی و جالب توجه روی عروسک ها ایجاد شد. لباس های عروسک ها  توسط شرکت جنی تویز (Genie Toys) طراحی می شد. این لباس ها قابلیت جدا شدن و پوشیدن داشتند. شرکت متل در سال ۲۰۰۴ لباس های لاستیکی را از تن عروسک ها بیرون آورد و لباس های پلاستیکی را بر تن آنها کرد. این لباس ها به دلیل آهنربایی که داشتند باعث می شد تا عروسک ها به هم بچسبند.

این موضوع جاذبه جدیدی در این محصول به وجود آورد که باعث رونق بیشتر در فروش آن شد. اما متل در سال ۲۰۰۶ مجبور شد تا ۴.۴ میلیون عروسک فروخته شده در طول سه سال گذشته را فراخوانی کند. زیرا بچه های زیادی در امریکا آهنربای عروسک ها را بلعیده بودند.

در سال ۲۰۱۰ تغییرات در ابعاد اندام های عروسک ها امید جدید متل برای بهبود در فروش این محصول بود. اما در سال ۲۰۱۲ فروش عروسک های پالی پاکت در امریکا به صفر رسید. با این حال در اروپا و امریکای جنوبی فروش  همچنان ادامه داشت. اما سرانجام در سال ۲۰۱۵ نیز تولید آن کاملاً متوقف شد.

 

اسباب بازی و عروسک پالی پاکت

 

جدیدترین نسخه پلی پاکت

در فوریه ۲۰۱۸ زمزمه های بازگشت این عروسک های دوست داشتنی شنیده می شد. برای جلب توجه بچه ها به این محصول و افزایش محبوبیت آن، سریال کارتونی پلی پاکت نیز تولید شد که هم اکنون در حال پخش می باشد. حتی در فیلم سینمایی داستان اسباب بازی های ۴ نیز ایفای نقش کرده است. متل تصمیم گرفت تا عروسک ها را به همان سبک عروسک های مینیاتوری دهه ۱۹۹۰ تولید کند. اما تفاوت عمده ای که با آن عروسک ها داشت این بود که ارتفاع عروسک های جدید بیشتر شد. همچنین جنس آنها از پلاستیک منعطف ساخته می شد.

کل بسته بندی در محصول جدید، ابعاد کوچکتری پیدا کرد و شکل و طرح متفاوتی به خانه های پالی پاکت داده شد. در یک محصول تم خانه زمستانی بود و در یکی دیگر تم خانه ساحلی بود. بنابراین اکسسوری های موجود در هر یک، بسته به تم خانه نیز متفاوت بود. امروزه قیمت پالی پاکت از ۸ تا ۸۰ دلار متغیر می باشد. همچنین گروه سنی بالای چهار سال برای آن تعیین شده است.

 

اسباب بازی و عروسک پالی پاکت