مجموعه عروسکی پرنسس های دیزنی – Disney Princess

عکس عروسک پرنسس های دیزنی

شرکت والت دیزنی یک شرکت رسانه ای چندملیتی با اصالت امریکایی است. مقر اصلی آن در کالیفرنیا قرار دارد و در ۱۹۲۳ توسط برادران دیزنی افتتاح شد. محبوبیت دیزنی در سال ۱۹۲۸ با معرفی شخصیت های میکی موس آغاز شد. از آن زمان دیزنی شروع به خاطره سای برای بچه ها کرد. کارتون های مشهوری که قطعاً خیلی از آنها را دیده اید.

 

پرنسس های دیزنی سیندرلا و پری دریایی

عکس پرنسس های دیزنی واقعی

 

از جمله کارتون های مشهور دیزنی در نود سال گذشته عبارتند از: آلیس در سرزمین عجایب، سفید برفی و هفت کوتوله، پینوکیو ، دامبو، بامبی، پیتر پن، جزیره گنج، رابین هود، ۲۰ هزار فرسخ زیر دریا، زیبای خفته، صد و یک سگ خالدار، پری دریایی، دیو و دلبر، علاالدین، داستان اسباب بازی ها، هرکول، تارزان، شرکت هیولاها، عصر یخبندان، در جستجوی نمو، شگفت انگیزان، ماشین ها، گیسوکمند، پاندای کونگ فو کار و رالف خرابکار، تینکربل و السا و آنا از کارتون فروزن.

اگر به کارتون هایی که در بالا لیست شده اند نگاهی بیاندازید، بی شک برای ما ایرانی ها یادآور خاطرات شیرینی است. حال تصور کنید دیزنی در بین کودکان جهان و به ویژه امریکا و اروپا چه جایگاهی خواهد داشت! زمانی که والت دیزنی تصمیم به راه اندازی پارک دیزنی لند در امریکا گرفت، در روز افتتاحیه ۱۴۰۰۰ نفر دعوت شده بودند. اما بیش از ۲۸۰۰۰ نفر آنجا حضور داشتند. یعنی ۱۴۰۰۰ نفر با بلیط جعلی و یا به صورت دزدکی وارد مجموعه شده بودند. این ازدحام غیرقابل کنترل باعث شده بود، تا این روز در تاریخ دیزنی سیاه ترین روز دیزنی لقب بگیرد.

 

پرنسس های دیزنی
مجموعه عروسکی پرنسس های دیزنی

 

عروسک پرنسس ها

دیزنی اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی تصمیم گرفت تا پرطرفدارترین شخصیت های دخترانه را با عنوان پرنسس های دیزنی در یک مجموعه گرد هم آورد. دیزنی سعی داشت تا با ساخت یک عنوان جدید از شخصیت هایی که چند دهه قبل معرفی کرده بود، دوباره درآمدزایی کند.

دیزنی برای شروع کار، سیندرلا و سفید برفی را به عنوان اولین شاهزاده های دیزنی معرفی کرد. از آنجایی که حق امتیاز این شخصیت ها به دیزنی تعلق داشت، برای تولید هر نوع وسیله ای با این شخصیت ها، به مجوز دیزنی نیاز داشت. دیزنی به شرکت گیلدن (Glidden) مجوز ساخت کاغذ دیواری، به استرایت رایت (Stride Rite) مجوز تولید کفش های براق، به شرکت مشهور هاسبرو (Hasbro) مجوز ساخت عروسک و اسباب بازی و به شرکت فیشر پرایس (Fisher-Price) مجوز تولید تندیس یا فیگور پلاستیکی با طرح شخصیت های کارتونی دیزنی را داد.

 

پرنسس های دیزنی

 

دیزنی برای صدور مجوزها فراخوان داد و از تمام شرکت ها دعوت کرد. برای تولید عروسک و اسباب بازی با طرح پرنسس های دیزنی دو تن از بزرگترین سازندگان عروسک دنیا درخواست مجوز دادند. کشمکش دو رقیب دیرینه یعنی شرکت هاسبرو و شرکت متل بر سر دریافت این مجوز در آن زمان تیتر خبری خیلی از خبرگزاری ها شده بود.

سرانجام برای تولید عروسک پرنسس ها، شرکت هاسبرو موفق به دریافت مجوز از طرف دیزنی شد. اما هاسبرو باید فعالیت خود را زیر نظر دیزنی کنسومر پروداکتس (Disney Consumer Products) انجام می داد. هاسبرو از سال ۲۰۱۶ کار تولید عروسک پرنسس ها را آغاز نموده است.

 

پرنسس های دیزنی

اسم پرنسس های دیزنی

مجموعه شاهزاده های دیزنی شامل تمام شخصیت های دیزنی نمی شود. در حال حاضر شاهزاده های دیزنی تنها دوازده تن از شخصیت های جذاب دیزنی را دربر می گیرد. اسامی پرنسس های والت دیزنی عبارتند از: سفید برفی (Snow White)، سیندرلا (Cinderella)، آئورا یا زیبای خفته (Aurora)، آریل یا پری دریایی (Ariel) ، بل در دیو و دلبر (Belle)، یاسمین در علالدین (Jasmine)، پوکاهونتس (Pocahontas)، مولان (Mulan)، تیانا در شاهزاده و قورباغه (Tiana)، راپونزل در گیسوکمند (Rupunzel)، مریدا در دلیر (Merida) و مونا (Moana).

 

پرنسس های واقعی دیزنی

در سال ۲۰۰۶ در دیزنی لند یک تئاتر فانتزی با پرنسس های دیزنی واقعی ترتیب داده شد. در این تئاتر بانوانی با پوشیدن لباس های شاهزاده خانم های دیزنی با کودکان و مراجعین سلام و احوال پرسی می کردند. این رویداد بسیار مورد توجه رسانه ها و طرفدارهای کارتون های دیزنی قرار گرفت. دیزنی به جز برگزاری مراسم های جالب برای معرفی شاهزاده های خود، هفته آخر آوریل ۲۰۱۲ را هفته ملی پرنسس ها نامید.

در سال ۲۰۱۳ نیز به دیزنی لند مجموعه جدیدی اضافه شد که فانتزی آزاد (Fantasy Faire) نام گرفت. در واقع این مکان خانه دائمی پرنسس های واقعی بود که شامل تالار سلطنتی، تئاتر سلطنتی، سبد غذایی و درمانی موریس و فروشگاه گنجینه های پری می باشد. در مجموعه تفریحی والت دیزنی وورلد که در فلوریدا قرار دارد سیندرلا واقعی در قلعه ای به نام قلعه جادویی زندگی می کند. شخصیت های دیگر مانند آریل در پری دریایی و گیسو کمند نیز همسایگان سیندرلا در کاخ سیندرلا هستند.

 

گالری عکس پرنسس های واقعی دیزنی

 

مراسم تاجگذاری پرنسس ها

سفیدبرفی اولین شخصیت و سیندرلا دومین شخصیت کارتونی بود که به گروه پرنسس های دیزنی پیوستند. تا هشتمین پرنسس یعنی مولان، ورود شاهزاده خانم ها به خط تولید بدون هیچ مراسمی انجام می شد. تیانا نهمین عضو گروه پرنسس ها بود که در سال ۲۰۱۰ رسماً در یک مراسم تاجگذاری در کاخ نیویورک واقع در پارک دیزنی لند به این گروه پیوست. در سال ۲۰۱۱ راپونزل هم به عنوان دهمین عضو گروه پرنسس ها در کاخ کنزینگتون در دیزنی لند لندن تاجگذاری کرد. در سال ۲۰۱۳ یازدهمین پرنسس از شخصیت های پیکسار بود.

مراسم تاجگذاری پرنسس مریدا در مقابل کاخ سیندرلا در قلمروی جادویی واقع در والت دیزنی وورلد برگزار شد. آخرین شاهزاده دیزنی نیز در سال ۲۰۱۹ مونا بود که بدون هیچ مراسم و تشریفاتی عنوان پرنسس دیزنی را دریافت نمود.

 
 
%۱۹-
۱۵۵,۰۰۰ تومان ۱۲۵,۰۰۰ تومان
+
در انبار موجود نمی باشد
۷۲,۰۰۰ تومان
۷۲,۰۰۰ تومان
۱۴۸,۰۰۰ تومان
نگاه اجمالی
مجموعه عروسکی پرنسس های دیزنی - Disney Princess
عنوان مقاله
مجموعه عروسکی پرنسس های دیزنی - Disney Princess
درباره مقاله
معرفی پرنسس های دیزنی و فیگور و عروسک های پرنسس های دیزنی
نویسنده
ناشر
دالیدل