عکس ها و اسامی پرنسس های دیزنی – Disney Princess

عکس عروسک پرنسس های دیزنی

شرکت والت دیزنی یک شرکت رسانه ای چندملیتی با اصالت امریکایی است. از سال ۱۹۲۸ شرکت دیزنی شروع به خاطره سای برای بچه های تمام دنیا کرده است. از جمله کارتون های مشهور دیزنی در نود سال گذشته عبارتند از: آلیس در سرزمین عجایب، سفید برفی و هفت کوتوله، پینوکیو ، دامبو، بامبی، پیتر پن، جزیره گنج، رابین هود، ۲۰ هزار فرسخ زیر دریا، زیبای خفته، صد و یک سگ خالدار، پری دریایی، دیو و دلبر، علاالدین، داستان اسباب بازی ها، هرکول، تارزان، شرکت هیولاها، عصر یخبندان، در جستجوی نمو، شگفت انگیزان، ماشین ها، گیسوکمند، پاندای کونگ فو کار و رالف خرابکار، تینکربل و السا و آنا از کارتون فروزن.

در ادامه اسم پرنسس های دیزنی را به همراه گالری عکس های پرنسس های دیزنی واقعی خواهیم دید و با مجموعه عروسکی پرنسس ها که هرگز ندیده اید آشنا خواهید شد. همچنین فیلم پرنسسی از گشت و گذار در پارک فانتزی دیزنی لند را هم با هم خواهیم دید.

 

عکس پرنسس های دیزنی واقعی
عکس پرنسس های دیزنی واقعی

 

شرکت دیزنی

شرکت دیزنی با مدیریت والت دیزنی در امریکا شروع به کار نمود. مقر اصلی آن در کالیفرنیا بود و در واقع در ۱۹۲۳ میلادی توسط برادران دیزنی افتتاح شد. محبوبیت دیزنی در سال ۱۹۲۸ با معرفی شخصیت های میکی موس آغاز شد. اگر مایل هستید درباره این شرکت بیشتر بدانید مقاله شرکت دیزنی را حتماً ببینید.

 

پارک دیزنی لند و روز سیاه دیزنی

اگر به کارتون هایی که در بالا لیست شده اند نگاهی بیاندازید، بی شک برای ما ایرانی ها یادآور خاطرات شیرینی خواهد بود. حال تصور کنید دیزنی در بین کودکان جهان و به ویژه امریکا و اروپا چه جایگاهی خواهد داشت! زمانی که والت دیزنی تصمیم به راه اندازی پارک دیزنی لند در امریکا گرفت، در روز افتتاحیه ۱۴۰۰۰ نفر دعوت شده بودند. اما بیش از ۲۸۰۰۰ نفر آنجا حضور داشتند. یعنی ۱۴۰۰۰ نفر با بلیط جعلی و یا به صورت دزدکی وارد مجموعه شده بودند. این ازدحام غیرقابل کنترل باعث شده بود، تا این روز در تاریخ دیزنی سیاه ترین روز دیزنی لقب بگیرد. برای تماشای عکس ها و فیلم پارک دیزنی لند و مطالعه اطلاعات جامع درباره تمام پارک های دیزنی مقاله پارک دیزنی لند را حتماً ببینید.

 

پرنسس های دیزنی واقعی

زمانی که شرکت دیزنی و در واقع والت دیزنی تصمیم گرفت تا پارک دیزنی لند را در امریکا افتتاح کند، در واقع تلاشی بود برای این که بچه ها کارتون ها و شخصیت های کارتونی را در دنیای واقعی ببینند. امروزه در پارک های دیزنی لند در سراسر دنیا کاخ هایی برای پرنسس ها ساخته شده است که هر یک از پرنسس های دیزنی در آن زندگی می کند و مردم می توانند از آنها بازدید کنند.

 

مراسم تاجگذاری پرنسس ها در دیزنی لند

 

سفیدبرفی اولین شخصیت و سیندرلا دومین شخصیت کارتونی بود که به گروه پرنسس های دیزنی پیوستند. تا هشتمین پرنسس یعنی مولان، ورود شاهزاده خانم ها به خط تولید بدون هیچ مراسمی انجام می شد. تیانا نهمین عضو گروه پرنسس ها بود که در سال ۲۰۱۰ رسماً در یک مراسم تاجگذاری در کاخ نیویورک واقع در پارک دیزنی لند به این گروه پیوست. در سال ۲۰۱۱ راپونزل هم به عنوان دهمین عضو گروه پرنسس ها در کاخ کنزینگتون در دیزنی لند لندن تاجگذاری کرد. در سال ۲۰۱۳ یازدهمین پرنسس از شخصیت های پیکسار بود.

مراسم تاجگذاری پرنسس مریدا در مقابل کاخ سیندرلا در قلمروی جادویی واقع در والت دیزنی وورلد برگزار شد. آخرین شاهزاده دیزنی نیز در سال ۲۰۱۹ مونا بود که بدون هیچ مراسم و تشریفاتی عنوان پرنسس دیزنی را دریافت نمود.

 

 

خانه دائمی پرنسس های دیزنی واقعی

در سال ۲۰۰۶ در دیزنی لند یک تئاتر فانتزی با پرنسس های دیزنی واقعی ترتیب داده شد. در این تئاتر بانوانی با پوشیدن لباس های شاهزاده خانم های دیزنی با کودکان و مراجعین سلام و احوال پرسی می کردند. این رویداد بسیار مورد توجه رسانه ها و طرفدارهای کارتون های دیزنی قرار گرفت. دیزنی به جز برگزاری مراسم های جالب برای معرفی شاهزاده های خود، هفته آخر آوریل ۲۰۱۲ را نیز هفته ملی پرنسس ها نامید.

در سال ۲۰۱۳ نیز به دیزنی لند مجموعه جدیدی اضافه شد که فانتزی آزاد (Fantasy Faire) نام داشت. در واقع این مکان خانه دائمی پرنسس های واقعی بود که شامل تالار سلطنتی، تئاتر سلطنتی، سبد غذایی و درمانی موریس و فروشگاه گنجینه های پری می باشد. در مجموعه تفریحی والت دیزنی وورلد که در فلوریدا قرار دارد، سیندرلا واقعی در قلعه ای به نام قلعه جادویی زندگی می کند. شخصیت های دیگر مانند آریل در پری دریایی و گیسو کمند نیز همسایگان سیندرلا در کاخ سیندرلا هستند.

 

 

گالری عکس پرنسس های دیزنی

 
 
در زیر نیز می توانید عکس پرنسس ها را مشاهده کنید. اگر روی هر عکس ضربه بزنید، تصویر نیز بزرگتر خواهد شد.
 

 

عروسک پرنسس های دیزنی

دیزنی اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی تصمیم گرفت تا پرطرفدارترین شخصیت های دخترانه را با عنوان پرنسس های دیزنی در یک مجموعه عروسکی گرد هم آورد. دیزنی برای شروع کار، سیندرلا و سفید برفی را به عنوان اولین شاهزاده های دیزنی معرفی کرد. در واقع این شرکت سعی داشت تا با ساخت یک عنوان جدید از شخصیت هایی که چند دهه قبل معرفی کرده بود، خاطره های خوش کارتونی ها را در ذهن بچه ها زنده نگه دارد.

 

عکس پرنسس ها
عکس مجموعه عروسکی پرنسس های دیزنی

 

دیزنی برای صدور مجوزها فراخوان داد و از تمام شرکت ها دعوت کرد. برای تولید عروسک و اسباب بازی با طرح شاهدخت های دیزنی دو شرکت از بزرگترین سازندگان عروسک دنیا درخواست مجوز دادند. کشمکش دو رقیب دیرینه یعنی شرکت هاسبرو و شرکت متل بر سر دریافت این مجوز در آن زمان تیتر خبری خیلی از خبرگزاری ها شده بود.

سرانجام برای تولید عروسک پرنسس ها، شرکت هاسبرو موفق به دریافت مجوز از طرف دیزنی شد. اما هاسبرو باید فعالیت خود را زیر نظر دیزنی کنسومر پروداکتس (Disney Consumer Products) انجام می داد. سرانجام هاسبرو از سال ۲۰۱۶ کار تولید عروسک پرنسس ها را آغاز نموده است.

 

عکس پرنسس های دیزنی
عکس پرنسس های دیزنی سیندرلا و پری دریایی

 

عروسک پرنسس ها اورجینال

از آنجایی که حق امتیاز این شخصیت ها به این شرکت تعلق داشت، هر شرکت دیگری که می خواست هر نوع وسیله ای را با این شخصیت ها تولید کند، به مجوز دیزنی نیاز داشت. این شرکت به شرکت گیلدن (Glidden) مجوز ساخت کاغذ دیواری، به استرایت رایت (Stride Rite) مجوز تولید کفش های براق، به شرکت مشهور هاسبرو (Hasbro) مجوز ساخت عروسک و اسباب بازی و به شرکت فیشر پرایس (Fisher-Price) مجوز تولید تندیس یا اکشن فیگور با طرح شخصیت های کارتونی را داد.

 

عکس عروسک های پرنسس های دیزنی
عکس عروسک پرنسس های دیزنی

 

 

اسم پرنسس های دیزنی

مجموعه شاهزاده های دیزنی شامل تمام شخصیت های دیزنی نمی شود. در حال حاضر شاهزاده های دیزنی تنها دوازده تن از شخصیت های جذاب دیزنی را دربر می گیرد. اسامی پرنسس های والت دیزنی عبارتند از:

سفید برفی (Snow White)،

سیندرلا (Cinderella)،

آئورا یا زیبای خفته (Aurora)،

آریل یا پری دریایی (Ariel) ،

بل در دیو و دلبر (Belle)،

یاسمین در علاالدین (Jasmine)،

پوکاهونتس (Pocahontas)،

مولان (Mulan)،

تیانا در شاهزاده و قورباغه (Tiana)،

راپونزل در گیسو کمند (Rupunzel)،

مریدا در دلیر (Merida) و

مونا (Moana).

 

در زیر هم می توانید موزیک ویدئو آهنگ نوستالژی رؤیا از کارتون اصلی سیندرلا را مشاهده کنید و کلی کیف کنید. در صورتی که ویدئو را نمی توانید ببینید، حتماً فیلترشکن خود را خاموش کنید.

 

 

 

%۱۸-
تمام شد
۴۵,۰۰۰ تومان
%۴۱-
تمام شد
۸۵,۰۰۰ تومان
%۲۷-
تمام شد
۹۹,۰۰۰ تومان
%۱۹-
تمام شد