شرکت پلی میتس تویز سازنده لاک پشت های نینجا و بن تن

لاک پشت های نینجا پلی میتس تویز playmates toys

 

شرکت هونگ کونگی پلی میتس تویز (Playmates Toys) در سال ۱۹۷۹ در هونگ کونگ توسط سام چان تأسیس شد. این شرکت به تدریج به قدری رشد کرد که توانست حتی در کالیفرنیا امریکا هم دفاتر خود را تأسیس نماید. اما محصولی که در دنیا از این شرکت کاملاً شناخته شده است، عروسک های لاک پشت های نینجا می باشد.

 

لاک پشت های نینجا

لاک پشت های نینجا داستانی بود که در دهه ۱۹۸۰ توسط میراژ استودیو در یک کتاب کمیک منتشر شد. سپس این داستان جذاب در قالب کارتون درآمد و چندی نگذشت که توانست در دهه اواخر دهه ۱۹۸۰ و دهه ۱۹۹۰ مخاطبان زیادی را در سراسر دنیا به خود جذب کند. حجم بالای طرفداران این کارتون نیز منجر به تولید آثار جانبی دیگری مانند عروسک، بازی های ویدئویی و فیلم و اسباب بازی شد.

 

لاک پشت های نینجا پلی میتس تویز playmates toys

 

 

سازندگان لاک پشت های نینجا

اولین مجوز برای محصولات جانبی این کمیک مشهور برای شرکت دارک هورس (Dark Horse) صادر شد. این مجوز فقط تندیس های مینیاتوری از چهار شخصیت لاک پشت های نینجا را شامل می شد. سپس یک مجوز برای تولید بازی نقش آفرینی برای شرکت پالادیوم صادر شد. تا آن زمان داستان ها تنها به شکل مصور در مجله چاپ می شدند. پس از پایان مجوزهای صادر شده، این دو شرکت تمایلی به تولید بیشتر براساس این شخصیت ها نداشتند.

با چاپ شماره های جدید کمیک و ورود لاک پشت های نینجا جدید، تنها شرکت پلی میتس پذیرفت تا کار تولید عروسک های نینجا را انجام دهد. اما پلی میتس تویز که مایل نبود صرفاً براساس یک کتاب کمیک شروع به تولید و راه اندازی خط تولید نماید، به شدت اصرار کرد تا یک سریال کارتونی براساس داستان این کمیک ساخته شود. با نمایش کارتونی این کمیک، محبوبیت این اثر به شدت بالا رفت و آن زمان بود که شرکت پلی میتس تویز محصولات خود را روانه بازار کرد.

شرکت پلی میتس تویز از سال ۱۹۸۸ تاکنون مشغول تولید عروسک ها و اسباب بازی هایی براساس شخصیت های چهار لاک پشت نینجا می باشد. در صورتی که مایل هستید درباره لاک پشت ها بیشتر بدانید، مقاله لاک پشت های نینجا را از دست ندهید!

 

فیلم و سریال کارتون بن تن

بن تن یک سریال انیمیشن تلویزیونی امریکایی در ژانر تخیلی و ماجراجویی است که توسط استودیو من آو اکشن (Man of Action) و استودیو شبکه کارتون (Cartoon Network Studios) تولید و پخش می شود. کارتون بن تن تحسین منتقدان زیادی را به دست آورده است. به طوری که تاکنون سه جایزه بین المللی امی را دریافت کرده است. همچنین محبوبیت کارتون بن تن باعث شد تا از روی سریال بن تن چهار فیلم سینمایی مخصوص بن تن نیز در بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ میلادی ساخته شود. این سریال با چهارده سال تولید، رکورد طولانی ترین کارگردانی تاریخ انیمیشن را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر انواع اسباب بازی بن تن ریبوت و شخصیت هایی که او به آنها تبدیل می شوند مانند کله الماسی یا دایموند هد ، مرد آتشین یا هیت بلاست و وسایل آنها تولید می شوند که از ۱۰ تا ۱۱۰ دلار قیمت گذاری شده اند. معمولاً گروه سنی مناسب این اسباب بازی ها بیش از ۴ سال است. البته در دالیدل می توانید اطلاعات و قیمت نسخه های اورجینال اسباب بازی بن تن و شخصیت های محبوب دایموندهد و هیت بلاست تولید شرکت پلی میتس تویز را با کلیک در لینک زیر مشاهده نمایید.