پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو

عکس کارتون و اساب بازی پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو

پیکاچو Pikachu یک شخصیت انیمیشنی است که در کارتون پوکمون ها برای اولین بار ظاهر شد. از روی انیمیشن پیکاچو چند فیلم سینمایی و همچنین بازی ویدئویی ساخته شده است. همچنین بازی های کارتی و کتاب های کمیک ساخته شده است. در این مقاله با پوکمون ها و شهرت جهانی پیکاچو و همچنین عروسک های کارآگاه پیکاچو آشنا می شویم.

 

چه کسی پوکمون ها را ساخت

حق امتیاز این کارتون در اختیار شرکت ژاپنی پوکمون (pokemon) است. زمانی که شرکت نینتندو با محبوبیت بی نظیری از سوی طرفداران کارتون پیکاچو روبه رو شد، یک شرکت مستقل با نام پوکمون تأسیس کرد. این شرکت مسئول تمام محصولاتی بود که با نام پوکمون ها تولید می شد، از کارتون تا عکس پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو بگیر تا لوازم خواب و اسباب بازی. البته در حال حاضر سهم نینتندو از شرکت پوکمون تنها ۳۲% می باشد. البته با همین مقدار توانسته است سهامدار اصلی لقب بگیرد.

 

کارآگاه پیکاچو موش پوکمون ها

شخصیت اصلی کارتون پوکمون ها موجودی است شبیه به موش که به رنگ زرد است. پیکاچو قدرت الکتریسیته دارد و به او موش پوکمون ها هم می گویند. به طور کلی کارآگاه پیکاچو به عنوان شخصیت اصلی کارتون، نماد شرکت نینتندو شده است.

در بازی ویدئویی و کارتون پوکمون صدای پیکاچو را هنرمند معروف ژاپنی خانم ایکو اوتانی دوبله کرده است و به جای او آواز می خواند. در زیر می توانید فیلم کامل پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو با دوبله فارسی را تماشا کنید.

 


شهرت و افتخارات کارآگاه پیکاچو

از سال ۱۳۷۷ پیکاچو در رویدادهای تبلیغاتی هم حضور بسیار چشمگیری داشته است. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در سال ۱۳۷۷ در ژاپن شهر تاپیکا را به مدت یک روز تاپیکاچو نام گذاری کردند.
  • در سال ۱۳۷۹ یک بالن بسیار بزرگ از عکس پیکاچو در روز شکر گذاری به اهتزاز درآمد و در آسمان پرواز کرد.
  • در سال ۱۳۸۵ بالن جذاب تری از او در شهر نیویورک آمریکا روی شهر به پرواز کرد و خیلی ها برای دیدن او به خیابان ها آمدند.
  • در فصل یازدهم برنامه تخته گاز با اجرای ریچارد هموند موش پوکمون ها هم در بخشی از برنامه حضور پررنگی داشت. اما به طور کلی در نمایش های تلویزیونی زیادی بود که پیکاچو در اروپا و امریکا به تصویر کشیده می شد.
  • در انیمیشن سیمپسون ها که محصول هالیوود است چندین بار عکس پیکاچو به تصویر در آمده است.
  • در سال ۱۳۸۳ پیکاچو به همراه ۱۰ پوکمون دیگر به عنوان نماد جام جهانی فوتبال ژاپن انتخاب شدند.
  • در سال ۱۳۹۶ هم شرکت پوکمون شراکت خود را با شرکت خارجی اسنپ آغاز کرد و پیکاچو وارد برنامه های شبکه های اجتماعی (اسنپ چت Snapchat) شد.

 

عکس کارتون و اساب بازی پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو

 

موش پوکمون شخصیت برتر سال

جالب است بدانید که در سال ۱۳۷۸ پیکاچو در مجله تایم ” دومین شخص برتر سال” نام گرفت. در یک نظرسنجی برای تعیین محبوب ترین شخصیت های انیمیشنی در سال ۱۳۷۹ نیز در رتبه هشتم قرار گرفت. در سال ۱۳۸۱ نیز زمانی که ۵۰ شخصیت محبوب کارتونی در طول تمام سالیان را اعلام می کردند، موفق به تصاحب جایگاه پانزدهم شد. در سال ۱۳۸۲ نیز پیکاچو با درآمد ۸۲۵ میلیون دلار هشتمین شخصیت تخیلی پولساز اعلام شد.

 

عروسک و اسباب بازی پوکمون ها و پیکاچو

عروسک های پیکاچو تنوع بسیار بالایی دارد. از عروسک پولیشی و بافتنی گرفته تا عروسک هایی که اکسسوری و لایه های انواع شخصیت دیگر عروسک می باشند. قیمت های آنها هم متنوع است و معمولاً از ۱۷ دلار شروع می شود و تا حدود ۴۰ دلار ادامه دارد. عروسک هایی که فروش بهتری دارند عروسک های پولیشی می باشند که از پلی استر و پلی پروپیلن ساخته شده اند. سطح رویه این عروسک ها هم قابل شست و شو بوده و برای بچه های بالای ۳ سال مناسب می باشند. 

در فروشگاه دالیدل نیز اسباب بازی پوکمون ها به همراه کارآگاه پیکاچو و شخصیت های دیگر نیز حضور دارد. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از آنها بازدید کنید.

 

عکس کارتون و اساب بازی پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو
خرید اسباب بازی پوکمون

 

آلبوم عکس های پیکاچو و پوکمون ها

در زیر می توانید عکس های پیکاچو پوکمون ها را تماشا کنید و لذت ببرید.