پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو

عکس کارتون و اساب بازی پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو

پیکاچو Pikachu یک شخصیت انیمیشنی است که در کارتون پوکمون ایفای نقش می کرد. از انیمیشن پوکمون در نسخه های تلویزیونی و فیلم سینمایی و همچنین بازی ویدئویی، بازی های کارتی و کتاب های کمیک ساخته شده است. در این مقاله با پوکمون ها و شهرت جهانی پیکاچو و همچنین عروسک های کارآگاه پیکاچو آشنا می شویم.

 

نینتندو سازنده پوکمون ها

حق امتیاز این کارتون در اختیار شرکت ژاپنی پوکمون (pokemon) می باشد. تأسیس این شرکت پس از آن انجام گرفت که شرکت نینتندو با محبوبیت بی سابقه ای از سوی طرفداران این کارتون تخیلی انجام گرفت. نینتندو نیز این زیرمجموعه را تأسیس کرد تا به فرانشیز و خط تولید تمام محصولات مربوط به این اثر بپردازد. هرچند که در حال حاضر سهم نینتندو از شرکت پوکمون تنها ۳۲% می باشد. البته با همین مقدار توانسته است سهامدار اصلی لقب بگیرد.

 

موش پوکمون ها کارآگاه پیکاچو

به پیکاچو موش پوکمون هم می گویند. جانوری شبیه جوندگان با رنگ زرد که دارای قدرت الکتریسیته می باشد. در بازی ویدئویی و کارتون پوکمون صدای پیکاچو را هنرمند معروف ژاپنی خانم ایکو اوتانی صداگذاری کرده و به جای او آواز خوانده است. در سال های اخیر پیکاچو به عنوان یکی از شخصیت های اصلی پوکمون ها شناخته شده است. امروزه پیکاجو را به عنوان نماد شرکت نینتندو نیز می دانند.

 

عکس کارتون و اساب بازی پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو

شهرت و افتخارات کارآگاه پیکاچو

از سال ۱۹۹۸ پیکاچو در رویدادهای تبلیغاتی هم حضور بسیار چشم نوازی داشته است. در سال ۱۹۹۸ در ژاپن شهر تاپیکا را به مدت یک روز تاپیکاچو نامیدند. در سال ۲۰۰۰ یک بالن بسیار بزرگ از تصویر او در روز شکر گذاری به اهتزاز درآمد. در سال ۲۰۰۶ بالن جذاب تری از او در شهر نیویورک روی شهر به پرواز درآمد. در فصل یازدهم برنامه تخته گاز با اجرای ریچارد هموند پیکاچو در بخشی از برنامه حضور پررنگی داشت. اما در نمایش های تلویزیونی زیادی بود که پیکاچو در اروپا و امریکا به تصویر کشیده می شد. در انیمیشن سیمپسون ها که محصول هالیوود است چندین بار پیکاچو به تصویر در آمد.

در سال ۲۰۱۴ پیکاچو به همراه ۱۰ پوکمون دیگر به عنوان نماد جام جهانی فوتبال ژاپن انتخاب شدند. در آگوست ۲۰۱۷ بود که شرکت پوکمون شراکت خود را با شرکت اسنپ آغاز کرد و پیکاچو وارد برنامه های شبکه های اجتماعی (اسنپ چت Snapchat) هم شد.

 

 

موش پوکمون ها محبوب ترین شخصیت کارتونی

جالب است بدانید که در سال ۱۹۹۹ پیکاچو در مجله تایم ” دومین شخص برتر سال” نام گرفت. در یک نظرسنجی برای تعیین محبوب ترین شخصیت های انیمیشنی در سال ۲۰۰۰ در رتبه هشتم قرار گرفت. در سال ۲۰۰۲ نیز زمانی که ۵۰ شخصیت محبوب کارتونی در طول تمام سالیان را اعلام می کردند موفق به تصاحب جایگاه پانزدهم شد. در سال ۲۰۰۳ پیکاچو با درآمد ۸۲۵ میلیون دلار هشتمین شخصیت تخیلی پولساز اعلام شد.

 

عکس کارتون و اساب بازی پوکمون ها و کارآگاه پیکاچو

 

عروسک و اسباب بازی پوکمون ها و پیکاچو

عروسک های پیکاچو تنوع بسیار بالایی دارد. از عروسک های پولیشی و بافتنی گرفته تا عروسک هایی که اکسسوری و لایه های انواع شخصیت دیگر عروسک می باشند. قیمت های آنها هم متنوع است و معمولاً از ۱۷ دلار شروع می شود و تا حدود ۴۰ دلار ادامه دارد. عروسک هایی که فروش بهتری دارند عروسک های پولیشی می باشند که از پلی استر و پلی پروپیلن ساخته شده اند. سطح رویه عروسک ها قابل شست و شو بوده و برای بچه های بالای ۳ سال مناسب می باشند. 

در فروشگاه دالیدل نیز اسباب بازی پوکمون ها به همراه کارآگاه پیکاچو و شخصیت های دیگر نیز حضور دارد. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از آنها بازدید کنید.

 

خرید اسباب بازی پوکمون