شرکت انگلیسی چاد ولی – Chad Valley

شرکت چاد ولی chad valley

 

چاد ولی نامی بسیار قدیمی است که مالک آن دومین سوپرمارکت زنجیره ای بزرگ در انگلستان با نام سنس بریز (Sainsbury’s) می باشد. شرکت چاد ولی در اوایل قرن نوزدهم در بیرمنگام با مدیریت جوزف و گرندسون آلفرد در دره ای به نام چاد بروک پا به عرصه ظهور گذاشت. قبل از جنگ جهانی اول چاد ولی تصمیم داشت تا بر روی تولید و فروش اسباب بازی های نرم تمرکز کند. از این رو خرس های عروسکی را به عنوان اولین تولید خود معرفی نمود.

 

شرکت اسباب بازی سازی چاد ولی

اوج افتخارات این شرکت اسباب بازی سازی در سال ۱۹۳۸ رقم خود که توانست نشان سلطنتی دریافت نماید. در جنگ جهانی دوم شرکت رویه خود را تغییر داد و شروع به ساخت اسباب بازی های چوبی جنگی نمود. در طول قرن بیستم شرکت چادولی توانست خود را به عنوان یکی از پیشتازان صنعت اسباب بازی معرفی نماید. چاد ولی توانست تا سال ۱۹۶۰ هفت کارخانه تأسیس کرده و بیش از هزار نفر را به کار مشغول کند.

 

 

شرکت چاد ولی chad valley عروسک دیزاین فرند

 

رکود اقتصادی در چاد ولی

در ۱۹۷۵ چاد ولی به دلیل رکود اقتصادی مجبور به تعطیلی برخی کارخانه های خود شد. این موضوع تا جایی پیش رفت که در ۱۹۸۸ توسط وول ورس (Woolworths) خریداری شد. گروه تجاری اجاره مسکن (Home Retail Group) همراه با دو شرکت خرده فروش هوم بیس (Homebase) و آرگوس (Argos) این برند را در ازای پنج میلیون یورو در ژانویه ۲۰۰۹ خریدند. اکنون این برند انحصاراً در اختیار آرگوس می باشد. اما چون در مارس ۲۰۱۶ شرکت سنس بریز توانست گروه تجاری اجاره مسکن را به ارزش ۱.۴ میلیارد یورو خریداری کند، چادولی یکی از برند های زیر مجموعه این شرکت خرده فروشی محسوب می شود.

 

محصولات شرکت

عمده فعالیت چاد ولی در حوزه ساخت اسباب بازی است و در دنیای عروسک ها به ساخت عروسک های گوشتی مشغول است. این شرکت از قافله عروسک های مدرن با طراحی های خلاقانه جا مانده است و طراحی های کلاسیک و سنتی را روانه بازار می کند. مدل های نوزاد چاد ولی با نام هایی چون کوچولوها (babies) و گنجینه نی نی کوچولوها (Tiny Newborn Treasures)  دارای ارتفاع ۱۶ سانتی متری بوده و وزن آنها حدود ۶۰۰ گرم می باشد که برای بچه های بین ۶ ماه به بالا مناسب می باشد.

عروسک های چادولی عروسک هایی نرم و بغلی اند که به دلیل زیبایی و ظرافت کار بر روی آنها تبدیل به همدم و دوست خوبی برای دختر بچه ها شده اند. عروسک های مدل دیزاینه فرند عروسک هایی نسبتاً گران قیمت محسوب می شود . در سایت آمازون قیمت آنها بین ۴۰ تا ۱۰۰ یورو به فروش می رسد. البته این قیمت بسته به تعداد اکسسوری های همراه عروسک، متغیر می باشد.

شرکت چاد ولی chad valley عروسک دیزاین فرند