عروسک جیشی چوچو – CHOU CHOU

عروسک هوشمند چوچو - عروسک گریه کن و عروسک جیشی

 

شرکت آلمانی زاپف کریشن تبحر خاصی در ساخت عروسک های جیشی دارد. به طور کلی زاپف کریشن تخصص و تجربه زیادی در ساخت عروسک های شبه انسانی دارد. عروسک های بیبی آنابل و بیبی بورن پیاده سازی کرده بود. شرکت هاسبرو نیز عروسک بیبی الایو را در رده عروسک های جیشی به بازار معرفی کرده است. در کنار این سه عروسک، عروسک های چوچو نیز عروسک جیشی است که غذا نیز می خورد.

 

عروسک هوشمند چوچو - عروسک گریه کن و عروسک جیشی

 

در عروسک های چوچو نیز سعی شده است، جزئیات بدن انسان با ظرافت زیادی طراحی شود. زمانی که قابلیت های عروسک های زاپف کریشن و به ویژه عروسک های چوچو را می بینید، تصور می کنید با یک روبات سروکار دارید. عروسک های چوچو در امریکا، کانادا و مکزیک بهترین فروش را داشتند و توانسته است جایزه NPC (مرکز ملی والدین) امریکا را نیز دریافت کند.

 

انواع عروسک چوچو

چوچو در مدل های “مامان حالمو خوب می کنه (Mommy Make Me Better)”، “دوسم داری (Love Me)” ، “خوشحال باش (Be Happy)” و “بگیر بخواب (Rock-A-Bye)” عرضه می شوند. هر یک از این مدل ها قابلیت های مشخص به خود را دارند.

 

 

عروسک چوچو مامان حالمو خوب می کنه دارای یک کلاه زرد رنگ است و لباس دخترانه دارد. او گاهی حالش بد می شود که مامانش باید حالش رو خوب کند. ضربان قلبش تند می شود و ممکن است تب کند. عروسک چوچو دوسم داری هم لباس صورتی کلاهدار پوشیده است. وقتی درد دارد، پاهایش را تکان می دهد. می تواند دهانش را باز کند و شروع به گریه کردن کند. موقع نوشیدن صدای هورت کشیدن در می آورد و می خندد. همچنین یک گردنبند الکترونیکی بزرگ مخصوص مادرش دارد که مامان عروسک آن را به گردن می اندازد تا هر وقت عروسک گریه کرد، متوجه شود.

 

عروسک هوشمند چوچو - عروسک گریه کن و عروسک جیشی

 

چوچو دندون شیری، کمی به عروسک های قدیمی شباهت دارد. وقتی دندان هایش درمی آیند، گریه می کند و مامانش باید او را نوازش کند تا حالش خوب شود. البته این عروسک صداهای دیگری هم مانند خندیدن و هورت کشیدن تولید می کند. چوچو سخنگو، می تواند حرف بزند. سنسورهای صوتی این عروسک به زبان انگلیسی و اسپانیایی حساس اند و می توانند این دو زبان را درک کند.

چوچو بگیر بخواب، شبیه دیگر عروسک ها است. او می تواند با بطری غذا بخورد، بخوابد و وقتی بیدار می شود گریه کند. این مدل در نسحه دوم آنابل کوچولو نیز عرضه شده است. چوچو یادبگیر راه بری، می تواند چهاردست و پا برود و با تشویق بیشتر نیز می تواند با کمک دست به آهستگی راه برود.

 

عروسک هوشمند چوچو - عروسک گریه کن و عروسک جیشی

 

نقش عروسک جیشی در آموزش مادران

در کنار این عروسک اکسسوری ها و لوازم جانبی فراوانی نیز ساخته شده است. این عروسک گاهی برای آموزش به مادران جوان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به ویژه در مورد مراحل مختلف زندگی کودک از قبیل دندان های شیری و بیماری های جزئی بسیار پرکاربرد هستند. وزن عروسک ها ۱.۷ کیلوگرم بوده و برای کودکان بالای سه سال مناسب است.