کارتون اژدها سواران

عکس کارتون اژدها سواران

 

کارتون اژدهاسواران نام ایرانی کارتون چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم می باشد. البته این کارتون با نام مربی اژدها نیز شناخته می شود. نسخه اول این کارتون در سال ۲۰۱۰ میلادی یا ۱۳۸۹ خورشیدی اکران شد. تاکنون نیز سه نسخه سینمایی و یک سریال از این کارتون تولید شده است. فیلم سینمایی اژدها سواران ۲ در سال ۱۳۹۳ و فیلم سینمایی اژدها سواران ۳ در سال ۱۳۹۹ پخش شد.

کارگردان کارتون اژدهاسوارن کریس سندرز و دین دبلوا و تهیه کننده آن نیز بونی آرنولد است. این کارتون براساس یک رمان با نام چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم به قلم کرسیدا کوول، در ژانر اکشن فانتزی ساخته شد. تولید این انیمیشن نیز در شرکت آمریکایی دریم ورکس انیمیشن انجام گرفته است. نسخه دوم این فیلم سینمایی توانست نامزد دریافت بهترین انیمیشن آنی و اسکار شود.

 

عکس انیمیشن اژدهاسواران

 

تمام قسمت های کارتون

در این بخش تمام قسمت های کارتون قرار داده شده است. اگر آنها را نمی بینید، حتماً فیلترشکن خود را خاموش کنید.

کارتون اژدها سواران

داستان این کارتون درباره یک پسر نوجوان وایکینگ به نام هیکاپ است. هیکاپ در سرزمینی در همسایگی کلی اژدها زندگی می کند. هیکاپ و وایکینگ ها هم به جنگ با اژدهایان می روند. زیرا آنها مرتباً مورد حمله آنها قرار می گیرند. هیکاپ جثه کوچکی دارد و توانایی جنگیدن با آنها را ندارد. وحشتناک ترین و خطرناک ترین اژدها، خشم شب نام دارد. پدر هیکاپ تنها کسی است که موفق می شود تا یکی از اژدها های خشم شب را به دام بینادازد. هیکاپ با او دوست می شود و نام او را بی دندان می گذارد. هیکاپ او را تربیت می کند و به کمک او تلاش می کند تا به جنگ بقیه اژدها ها برود و آنها را نیز تربیت کند.

 

 
 

 

کارتون اژدها سواران ۲

اکنون پنج سال از ماجراهای قسمت اول کارتون مربی اژدها می گذرد. هیکاپ به دوستی خود با اژدها ادامه می دهد و یک اژدها سوار حرفه ای شده است. اما این دوستی و آشتی دوام ندارد و اتفاق های ناگواری رخ می دهد.

 

 

 

کارتون اژدها سواران ۳ : دنیای پنهان

هیکاپ اکنون رئیس قبیله شده است. گریمل تلاش می کند تا بی دندان را شکار کند و هیکاپ باید مانع او شود.

 

 

 

سریال انیمیشن اژدها سواران

این سریال براساس نسخه اول این انیمیشن ساخته شده است و ادامه آن محسوب می شود. این سریال در ۸ فصل و در مجموع در ۱۱۸ قسمت تولید و پخش شد. مدت هر قسمت هم ۲۲ دقیقه بود که در سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ پخش می شد. اسم این سریال هم دریم ورکس دراگون dreamworks dragons بود.

هیکاپ قهرمان داستان کارتون اژدها سواران است. او با توانسته است با اژدها های جزیره دوست شود و ماجراجویی های زیادی را به همراه دوستانش پشت سر بگذارد. هیکاپ تلاش می کند تا اژدها های جزیره را تربیت کند و مانع از این شود که اژدها ها به ساکنان جزیره و آدم ها آسیب بزنند. همچنین هیکاپ از توانایی آنها استفاده می کند تا به آدم ها کمک کند. با این حال در روستا هنوز هم افرادی هستند که با اژدها ها دشمنی می کنند. میدوو پیرمردی است که تلاش می کند این دشمنی را بیشتر کند. دوستان هیکاپ و اژدها سواران عبارتند از آسترید، فیش لگز، اسنوتلال و دوقلوهای تافنات و رافنات. گابر هم که قبلاً اسلحه ساز بود، اکنون دکتر اژدها محسوب می شود و به حواسش به سلامتی آنها است.

 

عکس سریال انیمیشنی اژدهاسواران

 

هشدار به پدر و مادرها

کارتون اژدها سواران یک کارتون تخیلی است و دیدن آن به تقویت قوه خیالپردازی بچه ها می تواند کمک کند. به همین خاطر پدر و مادرها باید برای بچه ها مرزهای خیال و واقعیت را بعد از تماشای کارتون مشخص کنند. سقوط از ارتفاع و زد وخوردهای فیزیکی هم به صورت فانتزی و طنز در کارتون به تصویر کشیده شده است. به همین خاطر باید از آنچه که در واقعیت در اثر این موارد اتفاق می افتد با بچه ها صحبت کنید.