کارتون دالتون ها

عکس کارتون دالتون ها

 

کارتون دالتون ها با دوبله فارسی یک انیمیشن فرانسوی است. این کارتون اسپین آف کارتون لوک خوش شانس است. مجموعه سریال دالتون ها داستان چهار برادر ابله و خلافکار است که در تلاش هستند که تا از زندان فرار کنند. در هر قسمت هم یک فرصت جدید و یک نقشه تازه می کشند، اما هر بار با شکست مواجه می شوند.

 

اطلاعات کارتون دالتون ها

برنامه کودک کارتون دالتون ها با دوبله فارسی برای بچه های بالای ۷ سال مناسب است. این کارتون از شبکه پویا پخش می شود و هر قسمت آن بین ۶ تا ۲۰ دقیقه زمان دارد.. ساخت کارتون دالتون ها از سال ۱۳۸۹ خورشیدی آغاز شد و در سال ۱۳۹۴ خورشیدی به پایان رسید. این کارتون فرانسوی در دو فصل ساخته شده است. تعداد قسمت های آن هم در مجموعه به ۱۹۱ قسمت می رسد.

این کارتون ساخت الویور جین ماری بود و کارگردانی آن را چارلز کاسل برعهده داشت. در کار ساخت و تولید این کارتون چهار شرکت حضور داشتند که عبارتند از: زیلام، لاکی کامیکس، دارگود مدیا و بی مدیا کیدس.

 

عکس کارتون دالتون ها

 

اسم شخصیت های کارتون دالتون ها

جو دالتون : جو برادر بزرگتر دالتون ها است اما از همه کوتاه قد تر است. او از بقیه برادرها باهوش تر است و خیلی هم عصبی و زودجوش است. معمولاً نقشه های فرار او می کشد اما به خاطر نادانی برادرهایش همیشه با شکست روبه رو می شود.

جک دالتون : جک شخصیتی آرام دارد اما از بقیه فنی تر است.

ویلیام دالتون : ویلیام از بقیه برادرها با ادب تر است و شخصیتی متفکر و آرام دارد. او مسائل پیچیده را حل می کند و متن های باستانی را می تواند ترجمه کند. ویلیام با جک احساس راحتی بیشتری می کند و با او خیلی صمیمی تر است.

 

عکس کارتون دالتون ها

 

اورل دالتون : بلند قدترین ، جوان ترین و ابله ترین عضو برادران دالتون است. معمولاً دلیل شکست خوردن نقشه ها هم خود او است. او شخصیتی حساس و زود رنج اما صادق و باوفا دارد.

ملوین پیبادی : ملوین رئیس زندان است و همیشه حواسش به رفتار دالتون ها هست.

خانم بتی : مشاور ملوین است و در تصمیم گیری ها به او کمک می کند. او خیلی از اورل دالتون خوشش می آید و همیشه مراقبت او است.

رین تین : سگ نگهبان که در کارتون دالتون ها با دوبله فارسی، بوشبک نامگذاری شده است، در زندان در کنار زندانیان زندگی می کند. البته او کمی ابله و بامزه به نظر می رسد.