کارتون رایا و آخرین اژدها

عکس کارتون رایا و آخرین اژدها

 

کارتون رایا و آخرین اژدها در امریکا و در ژانر ماجراجویی ساخته شده است. کارگردان این کارتون نیز پاول بریگز و دین ولینز هستند. کارتون رایا و آخرین اژدها قبل از نوروز ۱۴۰۰ منتشر شد و به سرعت با دوبله فارسی در اختیار ایرانی ها قرار گرفت. شما نیز می توانید کارتون رایا و آخرین اژدها با دوبله فارسی را در دالیدل نیز تماشا کنید.

 

داستان کارتون رایا و آخرین اژدها

ماجراهای باورنکردنی انیمیشن رایا و آخرین اژدها در سرزمینی به‌ نام کوماندرا اتفاق می افند. کوماندرا دنیایی است که در آن پنج قبیله زندگی می کنند. کوماندرا را اژدهایی ساخته است که سال ها پیش مرده است. در واقع کوماندرا سرزمینی است که آخرین هدیه‌ اژدهایان به مردم ساکن آنجا بوده است. اما این روزها کوماندرا توسط یک نیروی شرور و تاریک مورد حمله گرفته است. رایا یک دختر جنگجوی تنها است که تلاش می کند تا خود و هموطنانش را نجات دهد. رایا تصمیم می گیرد تا هر جوری که شده آخرین اژدهای باقی‌مانده را پیدا کند. زیرا رایا باور دارد فقط این اژدها است که می‌تواند کوماندرا را از شر نیروهای خبیث نجات دهد.

 

انیمیشن رایا و آخرین پادشاه دوبله فارسی

 

 

قیمت و خرید اسباب بازی رایا و آخرین اژدها

اسباب بازی رایا و آخرین اژدها در مدل های گوناگونی تولید می شود. از عروسک پولیشی تا اکشن فیگور و همچنین اکسسوری هایی مانند کفش یا کلاه رایا همگی کالاهایی است که در انحصار شرکت دیزنی است و توسط فروشگاه آنلاین دیزنی نیز به فروش می رود. قیمت این کالا ها معمولاً بین ۱۷ تا ۷۰ دلار می باشد. البته فانکوپاپ رایا توسط شرکت امریکایی فانکو تولید می شود که بسیار جذاب نیز هستد. با این حال می توانید عروسک و اسباب بازی های این شخصیت جذاب را در اینجا مشاهده کنید.

 

عکس اسباب بازی کارتون رایا و آخرین اژدها

آخرین اخبار رایا و آخرین اژدها

تماشای کارتون چه فایده ای دارد؟

فیلم انیمیشن رایا و آخرین اژدها توسط استودیو سینمایی والت دیزنی ساخته شده است. دیزنی نیز این بار به جای روایت عاشقانه یک پرنسس و شاهزاده به سراغ پیام های اخلاقی دیگری رفته است که برای کودکان خیلی مفید تر است. در واقع بچه ها با تماشای این کارتون متوجه قدرت اتحاد و همبستگی بین انسان ها خواهند شد. همچنین یاد می گیرند که باید به یکدیگر اعتماد کنند تا بتوانند در صلح و آرامش زندگی کنند. از سویی دیگر قهرمان داستان یک دختر است که باعث می شود تا دخترها نیز اعتمادبه نفس بیشتری به دست آورند و متوجه شوند که در خیالپردازی هایشان می شود یک قهرمان بود.

 

عکس اسباب بازی انیمیشن رایا و آخرین اژدها

 

نمادها و رمز و رازهای کارتون

در چین باستان رگ های اژدها نماد جریان زندگی است و اژدها نمادی را نمادی از خدا دانسته که دنیا را آفریده است. قبیله رایا قلب نام دارد که در سرسبزترین منطقه دنیا و بین دو رودخانه واقع است. قبیله پنجه که شباهت های زیادی با هندوستان دارد و قبیله دم که در منطقه بیابانی است و لباسی مانند عرب ها به تن دارند. نیش یکی از قدرتمند ترین قبیله ها است که در شکستن جواهر و نابودی دنیا نقش اصلی را دارد. شکل معماری و لباس و زیورالات این قبیله نیز شبیه به تمدن یونان، ایران و بابل باستان است، ستون فقرات هم سرزمین شمالی و برفی این دنیا است که به وایکینگ ها و اروپایی ها شباهت دارند.

در کارتون رایا و آخرین اژدها گروهی که دنیا را نجات می دهد و گروه منجی است، از تمام این قبیله ها تشکیل شده است. گروه منجی موضوعی جدید است که در گروهی متشکل از تمام ملت ها دنیا را نجات خواهند داد. البته رهبر گروه از قبیله قلب است و بقیه اعضای گروه به شدت به او وابسته اند.

 

 

نقد انیمیشن Raya and the Last Dragon

بعضی از منتقدان کارتون این اثر را کلیشه ای می دانند. زیرا به نظر آنها چارچوب کلی داستان کارتون مانند خیلی از کارتون های دیگر دیزنی است. آنها می گویند که دیزنی فقط دنیا و شخصیت های انیمیشنی تازه ای خلق کرده است. چارچوب کلی داستان به این صورت است که اتفاق بدی برای رایا رخ می دهد. رایا برای نجات پدرش راهی سفر می شود. در طول سفر اتفاقاتی برایش می افتد که انگیزه شخصی او تبدیل به انگیزه اجتماعی می شود. با تمام این اوصاف باید منتقدان به این نکته نیز توجه کنند که انتقادهای آنها برای بزرگسالان مصداق دارد نه کودکان.