کارتون موش خبرنگار

کارتون موش خبرنگار

 

کارتون موش خبرنگار که با دوبله فارسی از شبکه پویا پخش می شود یک سریال انیمیشنی است. هر قسمت این سریال ۲۳ دقیقه است و داستان در شهر موشستان روایت می شود. اسم اصلی این کارتون ماجراهای جرونیمو استیلتن می باشد. انیمیشن موش خبرنگار مخصوص رده سنی کودکان است و براساس مجموعه کتاب هایی به نام جرونیمو استیلتن به نویسندگی الیزابت دامی ساخته شده است.

این سریال در ۳ فصل و ۷۸ قسمت تهیه شده است و محصول کشور ایتالیا است. فصل اول کارتون موش خبرنگار در سال ۱۳۸۸ ، فصل دوم در سال ۱۳۹۰ و فصل سوم نیز در سال ۱۳۹۵ از شبکه ۲ ایتالیا پخش شد. هر فصل این کارتون هم ۲۶ قسمت دارد. کارتون موش خبرنگار در ژانر ماجراجویی و کمدی است. کارگردان این کارتون هم نیکولو ساچی، دیوید بکا، نیکولاس بلارد و فردریک چائیلو می باشد. در تهیه این سریال کشورهای فرانسه و آمریکا نیز با ایتالیا همکاری داشته اند.

 

عکس کارتون موش جرونیمو استیلتون

 

داستان کارتون

داستان کارتون موش خبرنگار درباره یک موش و خانواده اش است که شغلش خبرنگاری است. او در شهر موشستان که شهری پر از موش است زندگی می کند. آنها به مکان های جدید و عجیب و غریب سفر می کنند و ماجراهای مختلفی را پشت سر می گذارند. آنها دوستان جدیدی پیدا می کنند و هر روز و در هر قسمت با ماجرایی جدید و هیجان انگیز مواجه می شوند.

 

کارتون موش جرونیمو استیلتون

 

شخصیت های کارتون موش خبرنگار

جرونیمو استیلتون Geronimo Stilton که ناشر یک مجله و مدیر یک رسانه است. او عاشق دانش و تحصیل است و به شدت به اخلاقیات احترام می گذارد. خواهر او تیا نام دارد که موش خبرنگار است و برای او کار می کند. او بسیار اهل خطر و ماجراجو است و کارهای عجیب و غریبی انجام می دهد. ترپ یک موش آشپیز است که در یک تریلر زندگی می کند. او فامیل نزدیک جرونیمو است و همراه او به سفرهای مختلفی می رود. بنیامین هم خواهرزاده جرونیمو است و فقط ۱۲ سال دارد. اما خیلی باهوش است و عاشق کار با رایانه است. یکی دیگر از شخصیت های اصلی کارتون موش خبرنگار پاندورا ووز است. او بهترین دوست بنیامین است. او هم عاشق ماجراجویی و سفر است و خیلی از رفتارهایش شبیه تیا است.

در این بخش می توانید این کارتون زیبا را تماشاکنید. اگر آن را نمی بینید، حتماً فیلترشکن خود را خاموش کنید.