کارتون هتل ترانسیلوانیا

عکس کارتون هتل ترانسبلوانیا

 

کارتون هتل ترانسیلوانیا یک فیلم سینمایی انیمیشن در ژانر کمدی است. این انیمیشن به صورت ۳D یا سه بعدی تهیه شده است. سازنده آن نیز برخلاف خیلی ها که تصور می کنند دیزنی است، شرکت معروف سونی پیکچرز Sony Pictures animation می باشد. کارتون هتل ترانسیلوانیا با دوبله فارسی در سال سپتامبر ۲۰۱۲ میلادی و یا ۱۳۹۱ خورشیدی توسط توزیع و پخش شد.

نسخه دوم فیلم با نام انیمیشن هتل ترانسیلوانیا ۲ با دوبله فارسی در سال ۲۰۱۵ میلادی یعنی چهار سال بعد اکران شد. اما روایت داستان فیلم هفت سال پس از اتفاق های نسخه اول می باشد. انیمیشن هتل ترانسیلوانیا ۳ که تعطیلات تابستانی نامیده شده بود هم در خرداد ۱۳۹۷ خورشیدی برای نخستین بار در جشنواره بین المللی انیمیشن آنسی اکران شد و در یک ماه بعد نیز به صورت عمومی در معرض دید عموم قرار گرفت.

 

عکس هتل ترانسبلوانیا

 

عوامل ساخت کارتون

کارگردان کارتون هتل ترانسیلوانیا، گندی تارتاکوفسکی است. او کارگردانی فیلم های معروفی مانند جک سامورایی، تایتان ها و آزمایشگاه دکستر را نیز برعهده داشته است. فیلم نامه نویس کارتون میز پیتر باینهام و رابرت اسمیگل است. در تیم گویندگی این اثر نیز خواننده معروفی مانند سلنا گومز نیز حضور داشته است. البته از جمله دیگر گویندگان نسخه اصلی کارتون هتل ترانسیلوانیا می توان به آدام سندلر، اندی سمبرگ، کوین جیمز، فرن درشر، جان لوویتز، سیلو گرین، استیو بوشمی، مالی شنون و دیوید اسپید اشاره کرد.

 

عکس کارتون هتل ترانسبلوانیا

 

 

تمام قسمت های کارتون هتل ترانسیلوانیا

کارتون هتل ترانسیلوانیا ۱ با دوبله فارسی

داستان فیلم سینمایی انیمیشن هتل ترانسیلوانیا درباره یک دراکولا است. در واقع او کسی است که مالک هتل پنج ستاره ترانسیلوانیا محسوب می شود. این هتل برای هیولاهای مختلف از نقاط مختلف جهان بسیار محبوب است. کنت دراکولا قصد دارد تا به مناسبت تولد ۱۱۸ سالگی دخترش میویس ، یک مهمانی باشکوه بگیرد. البته از نظر دنیای آدم ها میویس فقط ۱۸ سال دارد. داستان از اینجا آغاز می شود که به صورت اتفاقی یک انسان به نام جاناتان وارد رابطه عاطفی با میویس می شود. دراکولا تلاش می کند تا رابطه جاناتان با میویس جدی نشود و آنها خیلی به هم دلبسته نشود.

 

کارتون هتل ترانسیلوانیا ۲ با دوبله فارسی

در قسمت دوم این کارتون، جانی و میویس با هم ازدواج کرده اند. جالب تر این که آنها صاحب یک فرزند که نیمه انسانی و نیمه دراکولا است، شده اند و نام او را دنیس گذاشته اند. کنت دراکولا از این فرصت استفاده می کند و تلاش می کند تا دراکولای درون دنیس را بیدارد کند. زیرا با این راه می تواند مانع از رفتن دخترش میویس از هتل شود.

 

هتل ترانسیلوانیا ۳ : تعطیلات تابستانی

در قسمت سون فیلم این بار دراکولا به همراه دوستانش به یک سفر دریایی می رود تا هیولاهای آبزی را ملاقات کنند. اما آنها نمی دانند که قایق آنها توسط خانواده ای هیولاکش هدایت می شود و آنها قصد دارند تا به کنت دراکولا صدمه بزنند.

 

هتل ترانسیلوانیا ۴ : ترانسفورمانیا

این کارتون قرار است در پاییز ۱۴۰۰ خورشیدی اکران شود. کارگردان و برخی صداپیشگان انگلیسی زبان قسمت چهارم این فیلم تغییر کرده اند. در داستان انیمیشن هتل ترانسلیوانیا ۴  کنت دراکولا و برخی دیگر از هیولا ها انسان شدن را تجربه می کنند و برعکس، جانی هم هیولا شدن را تجربه خواهد کرد.