کال آف دیوتی call of duty نسخه موبایل

کال آف دیوتی

کال آف دیوتی مجموعه‌ای از بازی‌های ویدئویی در سبک شوتر اول شخص است که سازنده آن شرکت اکتیویژن منتشر شده‌است. اکتیویژن در سال ۲۰۰۳ تمرکز خود را روی بازی‌هایی گذاشته بود که داستان آنها در جنگ جهانی دوم اتفاقق می افتاد. به مرور زمان اتیویژن رو به بازی هایی آورد که در رویدادهای اواسط جنگ سرد، دنیاهای آینده و مأموریت خارج از کشور روایت می شدند. این بازی‌ها در ابتدا توسط شرکت اینفینیتی وارد شده و سپس توسط دو شرکت تری‌آرک و اسلج‌همر گیمز توسعه داده شده‌اند. این مجموعه تا آوریل ۲۰۲۱ بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش داشته‌است. همچنین فروش تمام بازی‌های کال آف دیوتی بیش از ۱۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

اینفینیتی

بازی کال آف دیوتی یا ندای وظیفه نیز در ابتدا با توسعه اینفینیتی وارد شد و روی فضای جنگ جهانی دوم متمرکز شده بود. کال آف دیوتی ۴: جنگاوری نوین محصول ۲۰۰۷ یک محیط مدرن را معرفی کرد که با موفقیت زیادی همراه بود. این بازی در ساخت نسخه بازسازی‌شده آن که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، تاثیر زیادی داشت. پس از آن دو مورد دیگر از بازی‌های جنگاوری نوین با عنوان جنگاوری نوین ۲ محصول ۲۰۰۹ و جنگاوری نوین ۳ محصول ۲۰۱۱ ساخته شد. مجموعه جنگاوری نوین در سال ۲۰۱۹ با عنوان جنگاوری نوین دوباره راه‌اندازی شد.

اینفینیتی وارد دو بازی خارج از زیر مجموعه جنگاوری نوین با عنوان اشباح محصول ۲۰۱۳ و جنگ‌های بی‌نهایت محصول ۲۰۱۳ توسعه داده‌است. تری‌آرک جهان در جنگ محصول سال ۲۰۰۸ را به عنوان آخرین بازی مبتنی بر جنگ جهانی دوم، قبل از انتشار بازی بلک اپس محصول سال ۲۰۱۰ را توسعه داد که پس از آن باعث ایجاد زیرمجموعه بلک اپس شد. چهار مدخل دیگر از مجموعه با عنوان بلک اپس ۲ محصول سال ۲۰۱۲، بلک اپس ۳ محصول سال ۲۰۱۵، بلک اپس ۴ محصول سال ۲۰۱۸ و جنگ سرد محصول سال ۲۰۲۰ توسط تری‌آرک ساخته شد و در ساخت جنگ سرد با ریون سافتور همکاری داشته‌است. اسلج‌همر گیمز نیز از توسعه دهندگان جنگاوری نوین ۳ بوده‌است و همچنین در توسعه دو نسخه جنگاوری پیشرفته محصول سال ۲۰۱۵، جنگ جهانی دوم محصول سال ۲۰۱۷ و ونگارد محصول سال ۲۰۲۱ نقش داشته است.

کالاف دیوتی موبایل

کال آف دیوتی موبایل نسخه ششم این مجموعه است که جدیدترین نسخه بازی معروف کال آف دیوتی Activision Publishing برای اندروید است. این بازی به صورت رایگان در گوگل پلی و مایکت نیز عرضه می شود. در بازی کال آف دیوتی موبایل همانند بازیهای آنلاین چند نفره مثل مدرن کامبت ۵ با طیف گسترده ای از بازیکنان سراسر جهان خواهید جنگید و ده ها مأموریت خاص را پشت سر خواهید گذاشت.

همه شخصیت ها، اسلحه ها و دیگر قابلیت های نسخه های قبلی کال آف دیوتی به همراه چند ویژگی جدید در این بازی آورده شده است تا تجربه بهترین بازی چند نفره آنلاین را در موبایل داشته باشید. چندین حالت مختلف از جمله PVP پنج نفره، حالت زامبی و … در بازی نیز قرار دارد که می توانید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. بهترین و مطرح ترین بازی های سبک بتل رویال سه بازی پابجی موبایل، فورتنایت و کال آف دیوتی موبایل هستند.

گیم پلی کال آف دیوتی موبایل

در ویدئوی زیر می توانید گیم پلی کال آف دیوتی موبایل را ببینید و لذت ببرید.

چیت کالاف دیوتی موبایل

چیت یا ابزار هک کال آف دیوتی می تواند به شما کمک کند تا از قابلیت های مختلف مانند هدف گیری دقیق، لگد نزدن اسحله، تیر بی نهایت و حتی دیدن دشمنان از پشت دیوار ها استفاده کنید. اما همان گونه که از نامش پیدا است چیت ها ابزار هک هستند و غیرقانونی اند. بنابراین درصورت شناسایی شما احتمال بن شدن اکانت شما نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + چهار =