عروسک بچه گریه ئو (کرای بیبی) – Cry Babies

عروسک گریه کن کرای بی بیز آی ام سی تویز

 

شرکت اسپانیایی آی ام سی تویز در بیش از پنجاه کشور دنیا در حال فروش محصولات خود می باشد. امروزه بیش از ۷۷% فروش آی ام سی تویز مربوط به صادرات می باشد. در میان تولیدات آی ام سی تویز دو نام تجاری بلوپیز (bloopies) و بچه گریه ئو یا کرای بی بیز (cry babies) توانسته اند، شهرت خوبی در سطح جهان کسب کنند. امروزه در بازار ایران نمونه های کپی و تقلبی این محصول بسیار زیاد شده است. اما عورسک بچه گریه کن کرای بیبی اورجینال چه ویژگی هایی دارد؟

 

عروسک گریه کن مرای بی بیز آی ام سی تویز

 

عروسک گریه کن کرای بیبی

عروسک های بچه گریه ئو در سال ۲۰۱۸ توانست جایزه بهترین عروسک را از سایت مرجع ساخته شده برای مامان ها (MadeForMums) دریافت نماید. این عروسک یک عروسک گریه کن می باشد. اگر از مادر خود بی توجهی ببیند، اشک می ریزند. آنها می توانند با اشک های واقعی گریه کنند و با نوازش و بغل کردن آرام شوند. همچنین مفاصل بدن عروسک های گریه ئو قابل حرکت می باشد. از نکات مثبت دیگر عروسک، این است که می توانند آواهای یک نوزاد واقعی را تولید کنند.

عروسک های گریه ئو دارای ۱۰ شخصیت می باشد که نام های آنها عبارتند از: لی (LEA)، لالا (LALA)، کنی (coney)، کیت (Katie)، چیک (CHIC)، دوتی (DOTTY)، نالا (NALA)، لیدی (LADY)، لامی (LAMMY) و بونی (BONNIE). این عروسک ها همگی گریه کن هستند، فقط ظاهر و لباسشان با هم متفاوت است. گروه بندی سنی این عروسک سه سال به بالا می باشد. اما اگر عروسک اکسسوری نداشته باشد، بچه های بالای یک سال و نیم نیز می توانند از آن استفاده کنند. بسته بندی عروسک بچه گریه ئو در دو نوع جعبه مقوایی و کپسول می باشد.

 

عروسک گریه کن مرای بی بیز آی ام سی تویز

 

 

کمپین مامان کوچولوهای بزرگ

عروسک بچه گریه ئو یا همان کرای بی بیز، با راه اندازی کمپین مامان کوچولوهای بزرگ (great little mummy) بر روی ارزش های بازی سنتی خاله بازی تمرکز کرده است. در این کمپین، مامان کوچولوها می آموزند تا به عروسک کوچولو خود، مانند بچه خود عشق بورزند. همچنین آنها یاد می گیرند که چگونه باید مواظب بچه های خود باشند و آنها را پرورش دهند.

 

عروسک گریه کن مرای بی بیز آی ام سی تویز

 

نسخه جعلی عروسک بچه گریه ئو

براساس گزارش شرکت تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۱.۵ میلیون نسخه از این عروسک در سطح جهان به فروش رسیده است. از این رو به دلیل استقبال خوبی که از این عروسک شد، آی ام سی تویز مجبور به افزایش تولید و گسترش خط تولید خود شد. آی ام سی تویز یک کارخانه مستقل در هونگ کونگ برای تولید این عروسک ها افتتاح کرد. با این حال چیزی نگذشت که در جولای ۲۰۱۹ وبسایت رسمی شرکت آی ام سی تویز از جعل و کپی این عروسک ها و توزیع گسترده آن در بازار خبر داد. به طوری که با تشریح موضوع تفاوت نسخه های جعلی و اصلی عروسک گریه کن را نشان داد. نسخه های جعلی، کوچکتر و کمرنگ تر هستند، گردنی خیلی نازک داشته و یک حفره سیاه در بالای سینه آنها وجود دارد.

عروسک گریه کن مرای بی بیز آی ام سی تویز