عروسک کپسول چیکس – Capsule Chix

عروسک مد کپسول چیکس

 

کپسول چیکس Capsule Chix در رده عروسک مد و کلکسیونی قرار دارد که توسط شرکت موز تویز (Moose Toys) تولید می شود. این عروسک های بامزه در سال ۲۰۱۹ وارد بازار عروسک ها شدند. عروسک های کپسول چیکس در پنج مجموعه گیگو گلم (Gigo Glam)، سوئیت سرکتس (Sweet Circuits)، کوترول+آلت+مجیک (Ctrl+Alt+Magic)، رم راک (Ram Rock) و شیمر سرج (Shimmer Surge) ساخته شده اند. همه این عروسک ها کپسولی هستند و از رنگ و طرح فانتزی برخوردارند.

 

عروسک مد کپسول چیکس

 

ویژگی های عروسک کپسول چیکس

هرچند که تنها پنج شخصیت برای این عروسک کپسولی طراحی شده است. با این حال می توان بیش از ۴ میلیارد طرح یا ترکیب متفاوت از آنها ایجاد کرد. زیرا ۴۰۰ قطعه که شامل لباس و اکسسوری عروسک ها می شود، برای این سری عروسک ها تولید شده است. بنابراین ترکیب های گوناگون این ۴۰۰ قطعه، می تواند ۴ میلیارد طرح مختلف به وجود آورد. این قطعات به صورت تصادفی در بسته ها قرار می گیرند. قطعات درون بسته ها به صورت تصادفی قرار می گیرند و درون جعبه ها اصلاً مشخص نیست. طرح بسته بندی عروسک کپسولی هم در نوع خود جالب توجه است و تاکنون مانند آن را ندیده اید.

 

عروسک مد کپسول چیکس

 

 

طراحی گاچاپون

طرح خارج کردن عروسک از جعبه، از طراحی گاچاپون (gachapon) الهام گرفته شده است. گاچاپون یک دستگاه فروش ژاپنی بسیار معروف می باشد که کپسول های پر شده از اسباب بازی را با چرخاندن یک دستگیره تخلیه می کند.

در پایین جعبه یک دستگیره وجود دارد که با چرخاندن آن به نوبت قطعات از دریچه ای که روی جعبه وجود دارد، بیرون می آیند. با هر بار چرخاندن دستگیره، یک کپسول یا بسته تخم مرغی شکل بیرون می آید که درون آن یکی از اعضا و یا لباس های عروسک می باشد. در هر بسته کپسول چیکس معمولاً ۵ عروسک کپسولی و دست کم ۱۵ قطعه وجود دارد. زمانی که تمام کپسول های عروسکی را خارج کردید تازه باید شروع به ساختن و سرهم کردن عروسک کنید. باز کردن و سرهم کردن عروسک کپسولی به نوبه خود بسیار سرگرم کننده است.

 

عروسک مد کپسول چیکس

 

مشخصات عروسک کپسول چیکس

نسخه های اورجینال عروسک های کپسول چیکس که ساخت خود شرکت موز تویز استرالیا هستند، بین ۱۰ تا ۲۵ دلار قیمت گذاری شده اند. با این حال باید به این نوضوع توجه کنید که عروسک های مد برای بچه های زیر شش سال به هیچ وجه مناسب نیست. عروسک کپسول چیکس هم از این قاعده مستثنی نیست. ارتفاع این عروسک کپسولی حدود ۱۶ سانتی متر و وزن آنها حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم می باشد.

 

عروسک مد کپسول چیکس