گیم کانتر

گیک کانتر

گیم کانتر یا بهتر بگوییم بازی کانتر استرایک Counter-Strike که به اختصار CS هم به آن می گویند، یک بازی ویدئویی تک نفره یا جند نفره شوتر است. این بازی اقتباسی از بازی Half-Life بود که با نام کانتر استرایک منتشر شد. تاکنون از گیم کانتر سه بازی دیگر به صورت اسپین آف منتشر شده است که عبارتند از: نئو Neo ، نکسون Nexon: Studio که به آن کانتر استرایک زامبی ها هم می گویند و بازی آنلاین کانتر

نسخه های گیم کانتر

کیم کانتر توسط استودیو Turtle Rock ساخته و برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ منتشر شد. نام اولین نسخه این بازی Counter strike: Condition Zero بود که با کمی تغییرات چند ماه بعد با نام counter strike : Source بازنشر شد. اما در بین نسخه های محبوب گیم کانتر نسخه سال ۲۰۱۲ با نام counter strike: global offensive برای ویندوز، ایکس باکس و پلی استیشن ۳ منتشر شد.

گیم پلی

گیم کانتر یک تک تیرانداز اول شخص هدفمند است که به صورت گروهی بازی می شود. دو تیم مخالف با یکدیگر رقابت می کنند. در این بازی تیم تروریست فصد ترور و بمب گذاری دارد و در مقابل نیز تیم پلیس باید مانع آنها شود. تیم پلیس در گیم کانتر باید قبل از بمب گذاری اعضای تیم تروریست را پیدا کند و بکشد و یا بمبی که توسط آنها فعال شده است را پیدا و خنثی کند. در پایان هر دور نیز بازیکنان برراساس عملکرد فردی خود با پاداش یا پول دریافت می کنند که می توانند در دور بعدی اسلحه های قدرتمندتری بخرند و مجهزتر به بازی ادامه دهند. با باخت در هر دور پاداشی دریافت نمی کنید و با کشتن هم تیمی های خود نیز جریمه می شوید.

بازی کانتر استرایک در موبایل

این روزها علاوه بر انتشار نسخه های تحت ویندوز، ایکس باکس و پلی استیشن، نسخه اندروید این بازی نیز منتشر شده است. این بازی را در گوگل پلی نیز می توانید پیدا کرده و دانلود کنید. برای دانلود بازی کانتر اسرایک نسخه اندروید روی CS- Terrorist کلیک کنید تا بتوانید آن را دانلود کنید.

تاریخچه بازی کانتر استرایک

اگر دوست دارید تا از تاریخچه دقیق گیم کانتر بیشتر بدانید می توانید ویدئو زیر را هم تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 16 =