۱۰ نکته خیلی مهم هنگام خرید عروسک

فروشگاه اینترنتی اسباب بازی کودک

 

احتمالاً شما هم مثل خیلی ها تجربه بدی از خرید عروسک داشته باشید. ممکن است چیزی خریده باشید که بعدها خودتان را به خاطر آن سرزنش کرده باشید که چرا آن را خریده اید؟ ممکن است این حس را پیدا کرده باشید که فروشنده سرتان را کلاه گذاشته است. ممکن است تصور کنید شما چیز دیگری می خواسته اید اما چیز متفاوتی گیرتان آمده است. خیلی وقت ها به دنبال خرید عروسک اورجینال بوده اید، اما عروسک تقلبی را به جای عروسک اورجینال به شما فروخته اند و شما بعداً متوجه آن شده اید. اگر می خواهید چنین تجربه های بدی نداشته باشید، این مقاله به شما خیلی کمک خواهد کرد.

 

خرید عروسک ارزان قیمت

 

قبل از هر چیز نوع و قیمت عروسک را تعیین کنید

قبل از هر خریدی باید بیشترین بودجه ای که حاضرید در یک فروشگاه اینترنتی اسباب بازی بپردازید را تعیین کنید. سپس به سراغ فاکتور بعدی بروید. فاکتور دوم تعیین نوع عروسک است. عروسک هایی که در بازار هستند در دو گروه قرار می گیرند: عروسک های صنعتی و عروسک های دست ساز.

هنگام خرید عروسک دست ساز مانند عروسک روسی نیز باید به جنبه های هنری آن نیز توجه داشته باشید. عروسک های دست ساز که یک کار هنری محسوب می شوند در ایران معمولاً در انواع پولیشی، نمدی، خمیری، بافتنی، کچه و کنفی ساخته می شوند. عروسک های صنعتی نیز از جنس پلاستیک می باشند. اما بهترین عروسک های صنعتی از جنس PVC هستند که نرمی خاصی دارد که در ساخت عروسک های شبیه انسان استفاده می شود.

۱۰ نکته طلایی خرید عروسک

۱- کاربری عروسک

برای مصرف شخصی می خواهید عروسک بخرید و یا برای هدیه دادن. اگر برای مصرف شخصی قصد خرید دارید، آیا برای دکور می خواهید و اگر چنین است برای دکور در چه مکانی می خواهید استفاده کنید؟ شاید عروسک باز و عروسک دوست هستید و یا یک کلکسیونر عروسک می باشید؟ آیا برای اکسسوری شخصی مانند جاسوئیچی یا عروسک تختخواب و عروسک آشپزخانه قصد خرید اینترنتی عروسک دارید؟

شاید برای کادوی ولنتاین عروسک انتخاب شما است. اگر قصد هدیه دادن دارید ست هدیه عروسک بهترین انتخاب شما می تواند باشد. سن او هم موضوع مهم دیگری است. آیا برای سرگرمی یک کودک می خرید و یا برای کادو به یک فرد بالغ ؟ جنسیت او بسیار مهم است زیرا باید به دنبال عروسک دخترانه و یا عروسک پسرانه باشید. برای هدیه به افراد بزرگسال موضوع بسته بندی شیک و زیبا موضوع مهمی است که باید در یک فروشگاه اینترنتی اسباب بازی به آن توجه کنید.

 

 

۲- کیفیت جنس مواد مصرفی

در مورد عروسک های صنعتی و کارخانه ای استحکام و شکنندگی آن را کنترل کنید. موادی که در ساخت عروسک به کار رفته اند چگونه است؟ اگر عروسک پارچه ای می خرید استحکام رویه آن را بررسی کنید. پارچه های متنوعی در ساخت عروسک های پولیشی به کار می رود. برای خرید عروسک پولیشی پارچه های با کیفیت خوب در مقاله عروسک پولیشی معرفی شده اند که با کلیک بر روی اینجا می توانید آنها را مشاهده کنید.

 

۳- قابلیت شست و شو

هنگام خرید عروسک پارچه ای به این موضوع توجه داشته باشید که آیا امکان شست و شوی عروسک وجود دارد. حتی در سطح بالاتر مطمئن شوید که امکان شست و شوی عروسک در ماشین لباسشویی نیز وجود دارد.

 

۴- رعایت مسائل بهداشتی در ساخت عروسک

در خرید عروسک های صنعتی باید به تأییدیه هایی که از سوی سازمان های بهداشت و درمان بر روی بسته بندی درج شده است توجه کنید. متأسفانه در ساخت عروسک های دست ساز بعضی عروسک سازان برای پر کردن داخل عروسک از پشم شیشه استفاده می کنند که بهداشتی هم نمی باشد. بهترین ماده برای پر کردن عروسک پلی استر می باشد. علت غیربهداشتی بودن پشم شیشه و بهداشتی بودن پلی استر را در مقاله عروسک های پولیشی می توانید مطالعه کنید.

 

 خرید عروسک بزرگ دخترانه بزرگ

 

۵- رعایت مسائل ایمنی در ساخت عروسک

یکی از معضلات در یک فروشگاه اینترنتی اسباب بازی این است که عروسک را نمی توانید به صورت فیزیکی ملاحظه کنید. با این حال زمانی که عروسک به دستتان رسید، نبود نقاط برنده روی عروسک را حتماً بررسی نمایید. همچنین نرمی و وزن عروسک براساس گروه سنی کودک موضوع بسیار مهم دیگری است باید به آن توجه کنید. البته عروسک سازان امریکایی و اروپایی تأییدیه های ایمنی را حتماً دریافت کرده و بر روی محصول خود درج می کنند. از وجود تأییدیه های ایمنی بر روی بسته بندی محصول مطمئن شوید.

 

۶- گروه سنی مناسب

عروسک های سنگین برای کودکان خردسال مناسب نیست و قطعاً با آن بازی نخواهند کرد. همچنین عروسک های مد مانند عروسک باربی برای کودکان زیر ۶ سال مناسب نیست.  در امریکا که فرهنگ کاملاً متفاوتی با ما دارند، بر روی بسته بندی عروسک های مد این موضوع را درج می کنند که برای بچه های زیر ۶ سال مناسب نیست. در خرید عروسک های خارجی به توصیه سازندگان توجه کنید و عروسک را برای سنین پایین تر خریداری نکنید. حتی اگر احساس می کنید ظاهر عروسک با فرهنگ و اصول اخلاقی که شما به آن پای بندی هستید مغایرت دارد نیز از خرید عروسک خودداری نمایید.

 

۷- مطابقت با انتظارات و سلایق مصرف کننده

خرید عروسک خرس و خرگوش یا فنری ایموجی شاید جذاب باشد. اما آیا کسی که این هدیه را دریافت می کند هم از آن خوشش می آید. آیا چیزی که شما خوشتان می آید با آنچه که او دوست دارد مطابقت دارد؟ بچه های امروزی از عروسک های هوشمند خیلی خوششان می آید. بنابراین به فاکتورهایی مانند قابلیت پلک زدن عروسک، قابلیت پخش موزیک و یا حرف زدن، قابلیت غذا خوردن، قابلیت حرکت و … توجه کنید.

عروسک سازان حرفه ای به طرح و رنگ عروسک که به آن تم عروسک می گویند، بسیار توجه می کنند. هنگام خرید عروسک به هارمونی و هماهنگی رنگ بندی لباس ها و ظاهر عروسک حتماً توجه داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: عروسک آنابل

۸- نرمی و سختی عروسک

میزان نرمی و سفتی عروسک در عروسک های صنعتی و موادی که عروسک های پارچه ای با آن پر شده اند نکته بسیار مهم بعدی است. عروسک های سفت برای بچه های خردسال مناسب نیست و می تواند آسیب زا باشد و سلامت آنها را تهدید کند. از سویی دیگر سختی عروسک بر روی وزن عروسک هم تأثیر گذار است.

 

۹- ظرافت و خوش دوخت بودن :

نکته مهمی که در عروسک های دست ساز بسیار مهم است خوش دوخت بودن لبه های عروسک است. خوش دوخت بودن لبه ها نه تنها باعث جذابیت و شکیل بودن عروسک می شود بلکه بر روی عمر عروسک هم تأثیر می گذارد. دوخت بد هم باعث بی میلی صاحب عروسک نسبت به آن می شود و خیلی زود آن را کنار می گذارد. در نتیجه خرید شما کاملاً بیهوده خواهد شد.

 

۱۰ –  ابعاد و وزن مناسب

ابعاد و وزن عروسک بر روی گروه بندی سنی عروسک ها بسیار مؤثر است. زیرا هیچ گاه یک خردسال نمی تواند یک عروسک دخترانه بزرگ و سنگین را بغل کند و یا با آن بازی کند. حتی اگر فرزند شما از آن خوشش بیاید و برای بازی با عروسک سنگین خود پافشاری کند، می تواند باعث عارضه های مفصلی و اختلال در رشد او شود. پس در خرید عروسکی را مدنظر داشته باشید که با سن کودک شما متناسب باشد.